З 27 по 29 січня 2020 року на базі Ліцею пройшли курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Протягом їх роботи педагоги поглиблено вивчали особливості правового забезпечення освітньої діяльності закладу загальної середньої освіти. Значну увагу було приділено змінам системи освіти в світлі останніх змін в законодавстві України.

Офіцери - підполковники КОСТІКОВ Артем та СУКОВ Віталій, вчителі БЕГМЕНКО Любов, КРАСНОБРИЖА Любов, БИКОВ Віталій, соціальний педагог ЛІСОВА Наталія, практичний психолог ІДРІС Наталія, вихователь БАЛЮК Олександр, методист ПРОЩАЙЛО Володимир та інші учасники занять з вдячністю оцінили роботу старшого викладача кафедри соціально-гуманітарної освіти Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ГАПОНА Анатолія з аналізу питань нормативно-правової підтримки освітньої діяльності навчального закладу в умовах реформування освіти в Україні.

За результатами роботи курсів їх учасники отримали  сертифікати на підтвердження навчання на курсах підвищення кваліфікації в обсязі 30 годин (1 кр ЕСТS)

 

 

 

 


 

 

Протягом 22-30 січня 2020 р.  в Державному ліцеї-інтернаті «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України з метою поглиблення знань ліцеїстів з предмету було проведено тиждень історії.

Відкриття тижня розпочалося вечором-реквіємом, присвяченому Дню пам'яті Героїв Крут для 1 та 2 роти, який підготував  Віталій Биков. У 23 взводі на високому методичному рівні вчителем Оксаною Оліхненко проведено відкритий урок з теми "Голодомор мовою документів, свідчень, чисел...".  Ірина Ткачова провела вікторину " Мальовнича Україна" для ліцеїстів 5 та 3 рот.

На моніторах, які встановлені в коридорах ліцею, постійно відбувалася демонстрація відеоматеріалів про визначні історичні події.

Вчителі історії попрацювали творчо та з натхненням, продемонструвавши багатий професійний досвід.

 

 

 

 


 

 

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ 29 лютого 2020р. о 10:00.

 

 

 

 


 

 

28 січня 2020 року у Державному ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною  підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України заходи по вшануванню Дня пам’яті Героїв Крут. Було проведено: перегляд художнього фільму «Крути 1918», виставка літератури «Герої Крут», перегляд документальний фільм «Крути». Пам’ятаємо Героїв Крут – одну з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

 

 

 

 


 

 

28 січня 2020 року Україна, як і весь світ відзначає 200-річчя відкриття Антарктиди.  Державний  ліцей-інтернат  з посиленою військово-фізичною  підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України  приєднався до заходів, присвячених цій події. В Ліцеї відбувся географічний конкурс «Антарктида». Конкурс проводився у формі командних змагань. Серед завдань велику увагу  було приділено українським полярникам,  які у різні часи досліджували територію Антарктиди, сучасним дослідженням на Українській станції «Академік Вернадський». Запропоновані завдання мали не лише інформаційний характер, але й творчий. Під час конкурсу «Картографічні асоціації» ліцеїсти показали свою креативність та отримали позитивні емоції. Вітаємо переможців!!!    

 

 

 

 


 

 

27 січня 2020 року у Державному  ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною  підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України було проведено урок на тему «Олімпійський рух Сумщини». На  заняттях були присутні почесні гості Петрова Олена Юріївна заслужений майстер спорту України з біатлону, Срібна призерка Зимових Олімпійських ігор 1998 року в Нагано, Голова Сумського обласного відділення НОК України. Пестрякова Марина Миколаївна майстер спорту міжнародного класу, учасниця Олімпійських ігор 1998 року в Нагано, та 2002 року Солт-Лейк-Сіті. Мета заняття пропаганда здорового способу життя, поширення ідей олімпізму,  ознайомити ліцеїстів з історією Олімпійських ігор та їх символом, з відомими українськими спортсменами-олімпійцями.

 

 

 

 


 

 

22-24.01.20р. в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України під керівництвом кандидата педагогічних наук, старшого викладача Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Драновської С.В. пройшли виїзні курси підвищення кваліфікації педагогів Ліцею «Громадянська освіта в контексті Нової української школи». Вони пройшли на високому науково-методичному рівні. Були розглянуті освітні інновації ХХI століття. Особливу зацікавленість викликало заняття з використанням Kahoot - сервісу для створення онлайн вікторин, тестів та опитувань.

Отримані теоретичні знання та практичні навички стануть в нагоді в подальшій професійній діяльності педагогів Ліцею.

За результатами навчання учасники курсів отримали 30-годинні сертифікати за темою: «Громадянська освіта в контексті Нової української школи».

 

 

 


 

 

23 січня 2020 року відбувся фінал турніру 2019 року з Брейн Рингу Кадетського корпусу. В запеклій боротьбі, на останніх секундах команди буквально виривали ігрові бали друг у друга. Змагалися з питань історії, писемності, мовознавства, здорового способу життя.  Капітани команд змагалися у кмітливості, поки інші  гравці їх підтримували. З результатом 33 бали по підсумках трьох ігор перемогу здобула команда 1 роти . Друге і третє місця посіли команди 3 та 2 рот, з результатом 30 та 21 бал відповідно. Ми щиро вітаємо переможців та учасників, а також запрошуємо всіх бажаючих прийняти участь в новому, третьому турнірі ,який розпочнеться навесні 2020 року!

 

 

 


 

 

22 січня о 17.00 годині весь особовий склад Державного ліцею – інтернату з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка приєднався до всеукраїнської акції «Вогні Соборності єднають Україну!

 
 

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Софією Київською відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Ті історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної України та утвердження національної ідеї.

 

Вітаємо вас з Днем Соборності  України, бажаємо міцного здоров’я, миру, щастя, нових досягнень на благо Сумщини та України!

 

 

 


 

 

Ліцеїстам Державного ліцею – інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус»  імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України 20 та 21 січня 2020 року з метою національно-патріотичного виховання молоді, поваги до бойових традицій військових  частин міста Суми та агітації вступу до військових навчальних закладів проведено екскурсії .

 

 

 


 

15-17.01.20р. в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України пройшли чергові виїзні курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників навчального закладу.

 

На протязі трьох днів учасники навчання розглянули інноваційні методи навчання й менеджменту в освітній діяльності. Викладачі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – кандидат філологічних наук Логвиненко Ю.В. та кандидат технічних наук Мазуренко В.О. ознайомили колег з новітніми світовими  та вітчизняними досягненнями в цій важливій галузі освітнього процесу. Професійно проведені заняття дали змогу вчителям, офіцерам-вихователям, вихователям та методистам отримати нові знання, обмінятися досвідом роботи і, як результат, підвищити професійний рівень.

 

За результатами навчання учасники курсів отримали сертифікати за темою: «Інноваційні методи навчання й менеджменту: новітні світові та українські практики» курсів в обсязі 30 годин (1 кр ЕСТS).

 

 


 

З 11 січня 2020 року стартував ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад. Ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України взяли активну участь в ІІІ етапі і стали переможцями. Так, ліцеїст 52 взводу (8 клас) Володимир СТЕПЕНКО виборов ІІІ місце з історії. А ліцеїст 34 взводу (9 клас) Єгор СЕРГІЄНКО виборов 2 призових місця: ІІІ місце – з української мови і літератури та ІІІ місце – з англійської мови. Молодці, хлопці!

 

 

 


 

Щороку 17 січня в усьому світі відзначається День дитячих винаходів. Наші ліцеїсти не залишились осторонь та вразили своїми творіннями й винаходами! Виставка пройшла під назвою: «Військова справа і творчість крокують поруч!». Учні здивували своїми роботами тому, що багато відомих всім предметів зробили з паперу,використавши такі техніки, як оригамі,  квілінг,  декупаж, айріс-фолдінг. Дуже вразив винахід ліцеїст Бурденко Артем 14 взвод, який створив аудіосистему з цифровим підсилювачем. Такі конкурси дають ліцеїстам унікальні можливості для експериментування, пошуків образів,сміливих втілень незвичайних фантазій, вражень, думок.

 

 


 

15 січня 2020 року група офіцерів Адміністрації Державної прикордонної служби України на чолі з Головою служби полковником Сергієм Дейнеком відвідали Державний ліцей інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України.