22 листопада 2017 року вихованці Державного ліцею інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка відвідав Сумську обласну наукову бібліотеку де відбувся науково-просвітницький захід-презентація збірки наукових праць «Глухів музичний: земля Березовського і Бортнянського», в якому опубліковано наукові статті про видатних митців та композиторів Сумщини: історичні постаті та наших сучасників. Збірка спрямована на учнівську молодь, яка висвітлює історію краєзнавства, культурології та музики.             

 

 

 

 


 

 

         До 85-х роковин Голодомору 1932 - 1933 років в Україні - геноциду Українського народу, в «Кадетському корпусі» 22 листопада відбувся перегляд фільму за п’єсою Людмили Говійної (літературний псевдонім Богдана Олександровська) «Із Тарасом – через морок».

Саме такі заходи поглиблюють знання учнів про трагічні сторінки історії українського народу та сприяють усвідомленню морального обов’язку перед минулими та наступними поколіннями українців.

 

 

 

 


 

 

       Вперше з ініціативи ГО  «Сумська обласна федерація шахів», керівництва Державного ліцею-інтернату «Кадетський корпус ім.І.Г.Харитоненка» 17.11.2017 року пройшов шаховий командний турнір. Учасниками турніру були кадети 17 взводів. Безпосереднє керівництво взяла на себе суддівська колегія і ГО «Сумська міська федерація шахів».

В запеклій боротьбі одержали перемогу:

1-ше місце: команда 34 взводу Купрєєв Сергій і Петров Євгеній- набрали 4 очки.

2-ге місце: команда 42 взводу Міщенко Сергій і Клюєв Кирил- набрали 3.5 очкок (коєф.11.5)

3-те місце: команда 33 взводу Лященко Дмитрій і Турченко Єгор- 3.5 очок (коєф.10.5)

4-те місце: команда 52 взводу  Борищенко Олег і Черевань Олексій- 3.5 очок  (коєф.9.5).

МОЛОДЦІ! ТАК ДЕРЖАТИ ШАГ ДО ПЕРЕМОГИ! ПОЗДОРОВЛЯЄМО!

В плані провести Всеукраїнські змагання з шахів серед військових ліцеїв Україні.

 

 

 


 

 

      11 листопада 2017 року особовий склад 3 роти Державного ліцею інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка відвідав Національну академію Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького для ознайомлення із специфікою навчання у прикордонному відомстві та особисто розпитати про всі аспекти, умови та вимоги для вступу у заклад.

12 листопада 2017 особовим складом 3 роти була проведена  екскурсія по місту Кам’янець-Подільському. (Кам’янець-Подільський одне з найдавніших міст України! В ньому нараховується більше ста видатних пам’яток історії, які відображають культури семи народностей)

Під час екскурсії, було відвідано:

Середньовічний замок (16-18 ст.) – комплекс споруд військової архітектури з баштами та бійницями;

Міську Ратушу (17-18ст.) – протягом багатьох століть тут розміщувалася польська управа (магістрат);

Костел св. Апостолів Петра і Павла – відомий своїми фресками Джованні Сампіні, турецьким мінаретом із золотою фігуркою Діви Марії на чолі, кам’яною Лаурою та унікальним органом на 972 труби;

Домініканський Монастир (15-18 ст.);

Вірменський квартал і Миколаївський Собор (15-18 ст.).

 

 

 

 


 

 

          Сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначають день української писемності та мови. Свято встановлено указом Президента України на підтримку громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. В указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно, 9 листопада, в день шанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

          Державний  ліцей–інтернат   з посиленою   військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім.І.Г.Харитоненка приєднується до традиційного заходу - написання  диктанту національної єдності, який почнеться  в радіоефірі 9 листопада о 12.30 год.

 

 

 

 

 


 

 

          07 листопада 2017 року в рамках проекту «OlympicLab» відбулася зустріч кадетів з волонтерами. В рамках зустрічі кадети отримали знання про волонтерський рух та його особливості. На захід завітали представники олімпійського комітету, волонтери та спортсмени, зокрема:

Олена Петрова – голова відділення НОК України в Сумській області, призерка Олімпійських ігор з біатлону, почесний громадянин м. Суми, заслужений майстер спорту України;

Катерина Бурмістрова – заслужений майстер спорту України, учасниця Олімпійських ігор у Лондоні;

Вікторія Кащеєва – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, учасниця Олімпійських ігор у Лондоні;

Ольга Покровська – начальник волонтерського штабу;

Олександр Бортнік – волонтер;

Олександр Кудін – волонтер.

 

Захід проходив у змагальній формі, гості-олімпійці долучилися до проведення рухавки, було проведено декілька естафет.