27 лютого щорічно святкується день оптиміста, що є чудовим приводом для того, щоб оголосити бій смутку. Саме до цього дня були приурочені заняття на тему: «Хто ти: оптиміст, песиміст чи реаліст?», проведені практичним психологом та соціальним педагогом Кадетського корпусу разом зі студенткою СДПУ імені А.С. Макаренко Кравцовою Галиною Петрівною. Кадети 2 роти дискутували та давали власне визначення поняттю «оптиміст», опановували навички позитивного мислення, в ігровій формі вчились знаходити оптимальні виходи зі складних ситуацій, переглянули мотиваційні відео та обговорили їх.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

       Вихованці Державного ліцею інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка: старший кадет Саливон Богдан Вадимович і старший кадет Поліщук Юрій Юрійович за високі здобутки та особисті успіхи в освітній діяльності отримали стипендії Голови обласної Державної адміністрації

 

 

 

 


 

 

      Як завжди, за традицією Кадетського корпусу в останню суботу лютого відбувся День відкритих дверей. Під час заходу відбулась зустріч батьків та дітей, майбутніх абітурієнтів з керівництвом, офіцерами, вчителями та вихователями освітнього закладу. Була надана інформація щодо умов та особливостей навчання, освітніх можливостей, як підготуватися до вступу. Показ відео про життя кадетів, чарівні мелодії у виконанні оркестру Кадетського корпусу, виступи колективів «Кадет», «Каданс» та спортивного колективу з панкратіону, підняли настрій всіх присутніх на цьому важливому щорічному заході.

 

 

 

 

 

 


 

 

         24 лютого , ¼ другого  фестивалю  Шкільної Ліги Сміху приніс перемогу збірній команді Кадетського корпуса «Заряд повний». З 19-ти команд – учасниць з багатьох міст України (Київ, Харків, Одеса, Херсон) та багатьох команд навчальних закладів Сум , наші хлопці впевнено, по - військовому, вибороли перемогу! Тому вдвічі приємніші слова суддів:  «Вперше почули смішний гумор від людей в погонах»)))))))

Вперше Кадетський корпус бере участь в заході такого формату, але, як показала гра – наш час настав!

«Ми прагнемо змін, зміни є в наших серцях» - саме такими словами пісні гурту С.К.А.Й. закінчується фінальний виступ команди «Заряд повний».

Зміни – лише на краще, тепер ми це точно знаємо…

 

 

 

 

 

 


 

 

     Давньогрецькі філософи говорили, що місто – це люди, бо саме вони творять історію і долю обраного поселення, щоб явити світові неповторний характер і духовний образ свого полісу.

     З нагоди 80 – ї річниці утворення Сумської області бібліотека військового ліцею спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою провели іст – фактор «Сумщина нас єднає», в який увійшли – вікторина «Пізнай свій край», кросворд «Видатні імена Сумщини» та фотокросворд «Пам`ятники Сумщини».

     В заході взяли участь кадети першої роти, які склали чотири команди: «Винахідники», «Сумчани»,«Легіон» та «Сумські орли». Під час проведення іст – фактору панувала доброзичлива та товариська атмосфера.

     Хочемо, щоб такі заходи плекали в серцях юних сумчан XXI століття, корінних і тих, хто зовсім недавно став сумчанином, почуття поваги до красивої, величної Сумщини.

 

 

 

 

 


 

 

      20 – 21 січня  2019 року на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  відбувся ІІІ етап Всеукраїнських  учнівських олімпіад з української мови та літературиза завданнями Міністерства освіти і науки України.  Кадет 34 взводу Сергієнко Єгор  на цьому етапі  посів  ІІІ місце (підготували вчителі української мови та літератури Шаповал Н.П., Плішива О.А.).

      Бажаємо переможцю  нових успіхів.

 

 

 

 

 

 


 

 

       21 лютого в Державному ліцею-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка відбулося святкування Міжнародного дня рідної мови. Проведені заходи сприяли поглибленню  знань  про  рідну мову,  її красуі багатство,  розвитку творчих здібностей  кадетів, вихованню любові  йповаги до рідного слова.  Викладачами української мови та літератури  проведено цікаві й змістовні заходи: мовно-літературний квест «Як парость виноградної лози, плекайте мову» (учителі Чепіга Г.О., Бегменко Л.М.), вікторина «Подорож океаном рідної мови» (учителі Шаповал Н.П., Плішива О.А.),  мовно-літературна вікторина «До рідного слова душею торкаюсь» (учителі Данчишена І.Й., Рева Л.О.) та конкурс на кращого читця поезій про мову  О.Олеся.

 

 

 

 


 

 

      20 лютого в Кадетському корпусі  учитель-методист із зарубіжної літератури Сироватська Любов Іванівна провела урок у 33 взводі (8 клас) за трагедією В. Шекспіра «Ромео і Джульетта» на тему: «Любов перемагає смерть, зло та ворожнечу». Поезія Шекспіра, прочитана в оригіналі (на англійській) та рідною мовою, зіграні кадетами сценки з трагедії, кадри з фільму Дзефереллі, та відповіді кадетів-підлітків на мудрі запитання вчителя поступово оживили цю романтичну італійську легенду про закоханих, привели до розуміння теми уроку про те, що кохання вічне і ніколи не закінчиться, завжди переможе смерть, війну.

 

 

 

 

 


 

 

      15 лютого  2019 року в «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав», та з народи 30 річчя виводу військ з Афганістану   в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка привітали  колег та ветеранів які брали участь у бойових діях в Афганістані і на території інших держав, та прийняли участь у міських заходах у вшануванні пам’яті біля пам’ятника загиблим воїнам в Афганістані.

 

 

 


 

 

        9-10 лютого 2019 року на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Сумського державного університету відбувся ІІІ етап всеукраїнських олімпіад з інформаційних технологій за завданнями Міністерства освіти і науки України. Змагання відбувалося в 2 тури, за право називатися найкращим серед десятикласників змагалося 24 учні з усієї області. Кадет 11 взводу Хрипко Максим успішно виступив на цьому етапі, посівши ІІІ місце (учителі інформатики: Скляренко Є.В., Білецька Т.В.).

        Вітаємо переможця! Бажаємо нових здобутків і перемог.

 

 

 

 


 

 

       5 лютого 2019 року у світі відзначався День безпечного Інтернету під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Вчителі інформатики серед кадетів 1 роти провели виховний захід «Безпечна поведінка в Інтернеті». Також кадети долучилися до онлайн-уроку, запропонованого Програмою Мережних академій Cisco, Кіберполіцією України  та компанією ERC, протягом якого кадети мали можливість краще зрозуміти можливості і проблеми всесвітньої павутини; після перегляду уроку кадети виконали онлайн-тестування і перевірили свої здібності до кар’єри аналітика з кібербезпеки. Вчимося захищати нашу державу в онлайн-просторі!  #SID2019 #SaferInternetDay

 

 

 

 

 

 


 

 

#ранок_урок #stop_sexтинг 


      5 лютого 2019 року до Дня безпечного Інтернету (Safer Internet Day) в рамках всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг практичним психологом Ідріс Н.О. та соціальним педагогом Лісовою Н.Б. у Кадетському корпусі було проведено урок із теми «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?», де кадети мали змогу:
- дізнатися про небезпеки та ризики з якими можуть зіштовхнутися неповнолітні користувачі в глобальній мережі, 
- з’ясувати зміст понять «онлайн-грумінг», «секстинг», 
- переглянули фільм «Onlineсексуальне насильство над дітьми» та обговорити його зміст;
- дати оцінку ризикам (хто зазвичай стає жертвою? хто виступає у ролі шахрая?); 
- розробити рекомендації щодо того як убезпечити себе від онлайн-грумінгу та секстингу;
- скласти алгоритм дій, якщо підліток вже став жертвою злодіїв.

 

***


       Матеріали уроку були розроблені А.Дьяковою, експерткою Уповноваженого Президента України з прав дитини, спільно з фахівцями видавничої справи, кіберполіцією Києва та ювенальною превенцією Національної поліції України. Урок отримав рекомендації від Інституту модернізації змісту освіти. Ініціатива також підтримана Міністерством освіти і науки України та Уповноваженим Президента України з прав дитини.


***


       Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет — це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя. Проте саме інтернет все частіше стає джерелом небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.


Повідомити у поліцію за телефоном 102. 
Кібер поліція https://cyberpolice.gov.ua. 
Національна гаряча дитяча лінія 116 111.

 

 

 

 

 


 

 

       З 31 листопада по 01 грудня в місті Харків проходив чемпіонат світу серед юніорів з військово-спортивного багатоборства в якому приймало участь 16 країн. Змагання проходили в двох дисциплінах - це стрільба з пневматичної гвинтівки та рукопашний бій. За результатами змагань в особистій першості ІІ призове місце зайняв вихованець Кадетського корпусу віце-старшина Кривич Олег Григорович. Ми щиро вітаємо Олега з цією перемогою та бажаємо йому успіху, подальших звершень та нових перемог!

 

 

 

 

 


 

 

      5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Напередодні практичним психологом Ідріс Н.О. разом зі студентом-психологом СДПУ ім. А.С. Макаренко Івченко Андрієм було проведено цикл занять з кадетами 1 та 3 роти на тему «Безпечний Інтернет». Кадети мали змогу переглянути фільми з медіаграмотності та критичного мислення, розкрити зміст поняття «кібербулінг», дізнатися про шляхи захисту в Інтернеті.