На протязі вересня у Державному ліцеї-інтернатіз посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненко Державної прикордонної служби України проходили заходи  протидії булінгу.

     30 вересня 2019 року відбулася зустріч із представниками національної поліції, з метою інформування про булінг та його вади, відповідальність за вчинення булінгу, механізмі реагування на випадки булінгу. Ліцеїсти  мали змогу особисто задати запитання, поспілкуватися із представниками національної поліції.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

      25.09.2019 року до стін Ліцею завітали учні 5 класу Конотопської загальноосвітньоїшкола І-ІІІ ступенів 7. Для них було проведено екскурсію, вони мали змогу поспілкуватися з вчителями, відвідати учбові класи та подумати над серйозним рішенням – вибором свого майбутнього професійного шляху. Шляху захисника Вітчизни!

 

 

 

 

 

 


 

 

 

     Шановний Романе Володимировичу!

 

     Колектив Державного ліцею – інтернату з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України від щирого серця вітає Вас з Днем народження! 
     За роки спільної роботи ми пізнали Вас не тільки як компетентного партнера, знаючу та професійну людину, турботливого, але вимогливого батька випускника, а також як щирого друга, енергійного і невтомного, щедрим на добро.
     Нехай Ваш ентузіазм не згасає, а удача ніколи не залишає у відповідальних і важливих справах. Бажаємо успіхів і вічного процвітання, поваги та любові близьких людей, благополуччя, цілеспрямованості і одержання перемоги в будь-якому починанні.

 

     З повагою, колектив Ліцею.

 

 

 


 

 

 

     21  вересня 2007 року, рішенням Сумської обласної ради був створений Комунальний заклад Сумської обласної ради - ліцей з посиленою військовою підготовкою імені Івана Герасимовича Харитоненка. І саме цей день став днем народження Державного ліцею – інтернату з посиленою військово – фізичною підготовкою “Кадетський корпус” імені  І.Г. Харитоненка, Державної прикордонної служби України, який ми відзначаємо кожного року - День Ліцею!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

     Традиційно, 14 вересня, в Державному ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою “Кадетський корпус” імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України – відбулося спортивне свято присвячене «Дню фізичної культури і спорту України». Ліцеїсти змагалися у підтягуванні на перекладені, естафеті, кросу і на завершення у перетягуванні канату. 

      Невипадково кажуть, що ознака майстерності – стабільність.  Регулярні заняття фізичною культурою  дають  можливість демонструвати високі показники не лише  в спорті, а і у повсякденному житті.

 

      Вітаємо Українських спортсменів!

 

 

 

 

 

 


 

 

 

      Під час роботи курсів педагоги Ліцею отримали теоретичні знання та вдосконалили практичні навички взаємодії з іншими учасниками освітнього процесу – ліцеїстами та їх батьками.

      Підсумки триденної роботи підвела Захарова Ірина Олександрівна – декан факультету підвищення кваліфікації та перепідготовки Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент, відмінник освіти України.

      За результатами роботи 30 педагогів Ліцею отримали сертифікати на підтвердження того, що вони  пройшли навчання на курсах підвищення кваліфікації за темою «Педагогіка партнерства: від взаємодії до конструктивної співпраці» в обсязі 30 годин (1крECTS).

 

 

 

 

 


 

 

     9 вересня 2019 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України розпочалися 3-х денні виїзні курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників навчального закладу. Офіцери-вихователі, вихователі, вчителі та методисти розпочали поглиблене вивчення теми: «Педагогіка партнерства: від взаємодії до конструктивної співпраці».

 

      Інструктивно-методичне та настановне заняття провела Вознюк Алла Вікторівна – завідувач кафедри психології Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, доктор психологічних наук, доцент, науковий кореспондент лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, член Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці. Особливу увагу вона звернула на важливість конструктивної співпраці учасників освітнього процесу – учнів, вчителів та батьків. З присутніми був проведений фаховий модуль, який викликав непідробний інтерес його учасників.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

    04.09.2019 р. відбулась зустріч ліцеїстів із представниками Головного територіального управління юстиції в Сумській області та працівниками поліції. Правники ознайомили ліцеїстів із загальнонаціональним проектом від Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!» та кампаніями, що впроваджені в його рамках. Ліцеїсти дізналися про поняття булінгу, його види та ознаки. Вихованці закладу були попереджені про відповідальність, яка настає за вчинення дій, що завдають фізичних чи моральних страждань, а саме за:

• цькування неповнолітньої чи малолітньої особи - штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин;

• діяння, що зазначене вище, вчинені повторно протягом року або групою осіб - штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин;

• булінг вчинений дитиною до 16 років – відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них будуть застосовані штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Доведена інформація стала для ліцеїстів застереженням від вчинення протиправних дій та допоможе захиститися від цькувань однолітків.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

     2 вересня 2019 року Ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою “Кадетський корпус” імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України взяли участь у Церемонія відкриття скульптури в СумДУ «Пам’ятний знак загиблого студента-воїна».

 

 

 

 

 


 

 

 

     Цього вересневого ранку гостинно відкрилися двері для 132 першокурсників! Велика родина ліцею вітає в своїх рядах новачків та всіх тих, хто завітав на це свято!

     Саме такими словами розпочались урочистості  з нагоди початку нового навчального року та ритуалу вручення погонів в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою “Кадетський корпус” імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України!

     Погони, як символ служіння Батьківщині, було вручено ліцеїстами старшого курсу своїм наймолодшим товаришам – ліцеїстам – першокурсникам.

 

     На урочистих заходах були присутні почесні гості:

     Тимчасово виконуюча обов’язки голови Сумської обласної державної адміністрації КУПРЕЙЧИК Ірина Валеріївна;

     Заступник директора департаменту-начальник управління професійної підготовки та організації освітньої діяльності Державної прикордонної служби України полковник ФІГУРА Олег Володимирович;

     Почесний громадянин міста Суми ЄПІФАНОВ Анатолій Олександрович;

     Командир Сумського прикордонного загону полковник Мейко Олександр Васильвич;

     Командир 27 бригади полковник ХРАПАЧ Дмитро Олександрович;

     Начальник кафедри СумДу полковник запасу ЛЯПА Микола Миколайович;

     Заступник директора департаменту освіти і науки Сумської обласної Державної адміністрації ПОПОВА Олена Іванівна;

     Депутат Сумської обласної ради КИСІЛЬ Андрій Юрійович;

     Депутат Сумської обласної ради БЕРЕЗІН Микола Якович;

     Голова ветеранської організації «Прикордонники Сумщини» ЛОЗИНСЬКИЙ Юрій Олексійович;

     Директор телекомпанії АТВ Сергій  КЛОЧКО.

 

     Наприкінці святкового заходу пролунав перший дзвоник нового навчального року.

     Дорогі діти!  Хай ваша стежина знань буде радісною і повною приємних сюрпризів!

     Шановні вчителі! Бажаємо Вам творчої наснаги та успішного навчального року! Терпіння, натхнення і нових звершень всім вам!

                          

     Навчальний 2019 -2020 рік розпочато!