24.12.2019 року напередодні зимових канікул у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України були проведені зустрічі з представниками патрульної поліції. Зустріч була присвячена безпеці на дорогах та питанням юридичної відповідальності неповнолітніх.

 

 


 

19 грудня 2019 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною  підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України відбувся відкритий урок фізичної культури з ліцеїстами 13 взводу, вчитель Сергій КОРМІЛЕЦЬ.

Інтегрований урок фізична культура - математика.

 

 


 

З 9 по 15 грудня у світі проходить захід з популяризації вивчення інформатики - Тиждень коду, до якого долучилися і ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України.

Цього року Година коду була присвячена створенню алгоритмів для спілкування зі штучним інтелектом. Протягом години ліцеїсти 2 і 3 рот кодували, розробляли власні програми в ігровій формі; кожен із ліцеїстів, який брав участь у заході, отримав іменний електронний сертифікат.

 
 
 

 
 
«Святий Миколай, к нам на свято завітай».
Саме таким віршиком розпочався ранок в день Святого Миколая в Державному ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім .І. Г. Харитоненка ДПСУ. Всі вихованці ліцею, керівництво та батьки зібрались в клубі, де їх привітав Миколай зі святом та роздав усім солодкі подарунки . Цікаві факти про історію виникнення свята, що розповіли ліцеїсти, та мультфільм про Святого Миколая повернули всіх в дитинство. Навіть командири згадали, як були дітьми, і наш Миколай подарував кожному командиру роти, і, навіть, начальнику ліцею, по смаколику ))).
Радість єднає людей, будь то дорослі чи діти! Колектив ліцею вітає всіх зі святом Святого Миколая! Хай дива не залишають ваші оселі, а любов завжди живе у вашому серці!
ДЯКУЄМО ЗА ДОПОМОГУ В ОРГАНІЗАЦІЇ СВЯТА:
ГОЛОВІ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ПРОФСПІЛКИ ІГОРЮ ТЕЛИЖЕНКУ;
ГОЛОВІ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОДА ВОЛОДИМИРУ МИХАЙЛОВСЬКОМУ;
ГОЛОВІ ПРАВЛІННЯ ВIДКРИТОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ВИРОБНИЧО-ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНIЯ "СУМИГАЗМАШ" ОЛЕКСІЮ ЛИТВИНЕНКУ.
 
 

 


 

14.12.2019 року відбулась зустріч ліцеїстів випускної роти із представниками Сумської філії ХНУВС. Ліцеїсти зіграли у правову гру, а також дізнались про юридичні спеціальності, що їх пропонує здобути навчальний заклад, про правила вступу у ВНЗ, мали змогу задати питання.

 

 


 

13 грудня 2019 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України відповідно плану відбулися практичні заняття  з особовим складом Ліцею дії у надзвичайній ситуації (пожежа).

 

 


 

12.12.2019р. у рамках Всеукраїнського тижня права було проведено правовий-брейн ринг. У грі прийняли участь 4 команди 3 роти: 31 взводу «Праволюби», 32 взводу «Феміда», 33 взводу «Знавці права» та 34 взводу «Просперітас». Учасники розгадували правові шаради та кросворди, їм  ставилися найрізноманітніші запитання зі змісту Загальної декларації прав людини, Конвенції ООН про права дитини, Конституції України. Ці завдання вимагали не лише відмінного знання змісту документів, а й застосування логіки та творчого підходу. Справжні пристрасті вирували під час битви капітанів команд. Після запеклих фінальних боїв перемогу здобула команда 33 взводу, яка стала і стала переможницею.

 

 


 

11.12.2019 р. з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини у рамках Всеукраїнського тижня права було проведено захист творчих проектів ліцеїстів за темою «Права людини та механізми їх захисту».

Ліцеїсти 2 та 3 роти підготували виступи:

1. Яценко Кирил за темою «Принцип рівності» (ліцеїст 31 взводу);

2. Строкань Сергій за темою «Механізми захисту прав людини під час збройних конфліктів. Міжнародне гуманітарне право» (ліцеїст 32 взводу);

3. Ковшар Владислав за темою «Судовий захист. Європейський суд з прав людини» (ліцеїст 23 взводу);

4. Костенко Ілля за темою «Омбудсмен» (ліцеїст 23 взводу);

5. Соболь Андрій за темою «Громадські організації на захисті прав людини. Громадянське суспільство» (ліцеїст 23 взводу).

Під час заходу були обговорені питання, що виходять за межі курсу програми з основ правознавства, розглянуті міжнародні та національні механізми захисту прав людини та дитини.

Участь у заході взяли представники патрульної поліції в Сумській області. Захист проектів відбувся у творчій атмосфері взаємодії, бурхливому обговоренні та дискусії.

 

 


 

09.12.2019р. у рамках Всеукраїнського тижня права було проведено Всеукраїнський урок на тему: «Права людини». Ліцеїсти мали змогу ознайомитися з поняттям та історією прав людини, досліджували зміст Загальної декларації прав людини та обговорили механізми їх захисту.

 

 


 

4 грудня 2019 року у Державномуліцеї-інтернатіз посиленою військово-фізичною підготовкою«Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України традиційно відбувся святковий «Кадетський Бал» .  Покружляти у вальсі до ліцею завітали почесні гості:

- ГОЛОВА СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ОЛЕКСАНДР ЛИСЕНКО

- ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ОСВІТИ І НАУКИ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ОЛЕНА ПОПОВА

- КОМАНДИР СУМСЬКОГО ПРИКОРДОННОГО ЗАГОНУ-   ПОЛКОВНИК ОЛЕКСАНДР МЕЙКО

- ГОЛОВА ВЕТЕРАНСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «АССОЦІАЦІЯ МВС УКРАЇНИ" ГЕНЕРАЛ – МАЙОР  МІЛІЦІЇ ПЕТРО ДЯЧЕНКО

- ГОЛОВА ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОДА ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВСЬКИЙ

- ДИРЕКТОР ТЕЛЕКАНАЛУ АТВ СЕРГІЙ КЛОЧКО

- ГЕНЕРАЛ – МАЙОР У ВІДСТАВЦІ АНАТОЛІЙ РУДЕНКО

Різноманіття показових виступів професіональних колективів перекликалось з вальсами дебютантів та запрошених  гостей. Лунали ритми віденських вальсів , танго, свінгу.  Не оминули увагою і «Офіцерський вальс» , який пролунав напередодні Дня Збройних Сил України.

Більш, ніж чверть століття минуло з того доленосного часу, коли український народ заявив про свою Державність на весь світ, асаме -  28 років. Ціле покоління юнаків, які вирішили зв’язати, а при необхідності - віддати своє життя заради людей Української землі.

 

Ми вітаємо всіх з 28 річницею Дня Збройних Сил України,     висловлюємо щиру вдячність кожному з Вас за сумлінну службу Українському народові та нашій Державі!