З 26 по 30 жовтня 2020 року у Державному ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України проводиться Антикорупційна акція "Прикордоннику, не бійся повідомити про відомі тобі факти еорупції на кордоні".

 

 

 

 

 


 

 

 

Привітання на День захисника України 2020.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

9 жовтня о 10:30 у місті Охтирка відбулося відкриття пам'ятника ветеранам прикордонних військ за участю ліцеїстів державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України.

 

 

 

 

 

 


 

 

Патріотизм і передвиборча демагогія

 

 

     

В запалі передвиборчої риторики всі засоби підходять. Як тільки вибори, так і витягують старі засмальцьовані онучі, і починають гамселити кандидати один одного. Ось такою онучею і є фотографія. зроблена багато років тому,  де зображені кадети, які приймають копію колишнього прапора Сумського Кадетського корпусу.Всі прапори у військових підрозділах Російської імперії були однакові. Різниця була тільки в назві. Унікальність цього прапора як історичної реліквії в тому, що він єдиний, який зберігся з усих кадетських корпусів на Україні, як унікальний він і заслуговує на повагу, бо там все ж таки написано Сумський, а не Московський чи якійсь інший,  і це теж історія і міста і області.

 

 

 

 

 

 

   

Давайте зразу все поставимо на місце. Цілують не прапор, а копію. Вставка. Це одна з вимог військового етикету (ритуалу). На даний момент це музейній експонат, а не власність неіснуючої Російської імперії чи Сьогоднішньої Росії. Росія - це не Російська імперія а ні юридично, а ні економічно. Коли в музеях стоять експонати Сумського козацького полку або Сумського гусарського полку, то музей не звинувачують в проросійський позиції. А кого звинувачувати в тому, що ми й дотепер вчимося в тих будівлях, що були збудовані ще до революції. Харитоненко, що дав гроші на будівництво Кадетського корпусу – патріот, а той, хто організував учбовій процес і утримання – ворог. Чомусь нікого не хвилює прапор міста, подарований Катериною ІІ. Він хибний за змістом і за формою. Назва міста походить від тюрського Су – вода. Торби тут ні до чого.

 

Свого часу сумські кадети свій обов'язок перед Російською імперією, якій і присягали,  виконали сповна.

 

Кращі традиції  кадетів всіх часів - захищати Батьківщину збережені. Сучасні кадети сумлінно і в повному обсязі виконують свій патріотичний обов’язок ж перед  Україною – своєю Батьківщиною.

 

Вставка.

 

«Те, що випускники військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою є патріотами України та вірними її синами, не викликає сумнівів практично ні у кого.Саме це наочно й продемонстрували власним мужнім вчинком 17-20-річні курсанти, які перервали пануючу на території Академії ВМС ім. П. С. Нахімова атмосферу «росій­ської ейфорії» та біля одного з корпусів вишу заспівали Гімн України. Заспівали, віддали військове вітання, зайшли в кор­пус та водночас продовжили свій важкий шлях до отримання українських офіцерських погонів». 

 

 

 

(Цитата та фото із Кадетського журналу № 18, вересень 2014 року)

 

 

 

Серед тих, хто залишився вірним Військовій присязі, були курсанти Олексій ХАРЧЕНКО та Артем КОЛОДКА – випускники Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка.

 

До речі, за роки існуванні Ліцею 1454 юнаки отримали путівку в доросле життя, з яких 70% обрали служіння Україні в різних силових структурах. Тільки в 2020 році із 121 випускника 86 пов’язали свою долю зі захистом Батьківщини, в тому числі з Державною прикордонною службою України. Беруть участь випускники Ліцею і у воєнних діях на Сході України

 

Хіба це не найкращі свідчення правильності курсу навчального закладу та її керівника – генерал-майора Свідлова Ю.І.?

 

Невігласам же, які лякаються слова КАДЕТ, нагадаю, що це не російське поняття і слово. Каде́т (відфр. cadet «молодший», из оксит. capdèt «командир,начальник»від лат. capitellum, від caput «голова»). Саксонський Корпус Кадетів Саксонської Армії утворений в Дрездені в 1725 році в наслідок військової реформи. Це слово вживається і  в спорті (чемпіонати світу).

 

Владу в Україні за Конституцією обирає народ. Від його імені призначаються посадові особи. За ці роки Україна не раз коригувала свій курс, чому за це мусить відповідати лише начальник Кадетського корпусу, можливо комусь дуже хочеться  зайняти це місце.

 

13 років тому будівля корпусу мала жалюгідний вигляд. З нашим корпусом могло б статися те, що й з Полтавським – старішим на Україні, якби його вчасно не відновили.

 

Зайдіть сьогодні у Кадетський корпус. При тому дефіциті коштів, що існує 30 років, вдалося відновити приміщення Білої зали і приміщення церкви. 13 років корпус  виконує  поставленні державою завдання щодо підготовки військових кадрів і патріотичного виховання. Не один раз наших випускники проявили зразки мужності і героїзму. Жоден випускник не перейшов на бік ворога і не лишився в Криму.Чи не є саме це критеріями виховання патріотів?

 

Корпус успішно розвивається і виконує всі вказівки вищестоящих структур. Не наша біда в тому, що він недофінансовується, що ми маємо жалюгідні зарплати, що ми забули за нагороди. В дореволюційному корпусі всі офіцери і викладачі мали по декілька державних нагород. Отримували платню 100 рублів і вище. Вона була в два рази вищою ніж  у банківських працівників.

 

Військові повинні виконувати накази. В разі не виконання вони несуть або адміністративну, або кримінальну відповідальність.

 

Всім мастям патріотів від різних партій і фінансових груп  єдина моя порада: верніть хоча б те, що наскорочували за останні роки.

 

Дайте ліцеїстам дійсно державне безкоштовне утримання. Виділіть кошти на ремонт, поверніть нам наші дореволюційні приміщення: будинок директора корпусу і медичну частину. Не гектар, як сьогодні, а 50 десятин, як до 1917 року, ось тоді можна буде і копію прапора спалити, і влаштувати обід такий, який був під час вручення.

 

 

 

Меню на обід з нагоди вручення прапора 11 травня 1907 р.

 

 

Олексій Ленський, краєзнавець, автор першої книги про прикордонників Сумщини.

 

 


 

 

 

 

 


 

 

Привітання від оркестру на День працівника освіти 2020.

 

 

 

 

 

 


 

 

Колектив Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка Держаної прикордонної служби України висловлює свої співчуття родинам загиблими внаслідок катастрофи АН-26 на Харківщині, яка сталася ввечері 25 вересня.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

22 вересня 2020 року в Державному ліцеї інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України відбулася зустріч ліцеїстів 5 роти з представниками патрульної поліції. Ліцеїсти згадали правила безпеки на дорогах. Неповнолітнім нагадали про адміністративну та кримінальну відповідальність за правопорушення, перевірили обізнаність щодо булінгу. Ліцеїсти мали змогу задати питання.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

І знову "зелені" уроки. 19 вересня у 53 заводі на чистому осіньому повітрі вчителем вищої категорії було проведено зелений урок з фізики "Постійні магніти. Магнітне поле Землі".

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Протягом двох днів 15 та 16 вересня 2020 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України відбулися зустрічі ліцеїстів 3 роти з представниками патрульної поліції. Ліцеїстами нагадали про правила безпечної поведінки на дорогах, про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх за скоєні правопорушення. На прикладах розібрали всі ті питання, що цікавили ліцеїстів.

 

 

 

 

 

 


 

 

Зелений урок був проведений вчителем зарубіжної літератури СИРОВАТСЬКОЮ Л.І. Ліцеїсти 52 взводу жваво обговорювали твір Дж.Свіфта "Мандри Гуллівера" та дихали свіжим повітрям.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Наш Ліцей крокує разом з усією країною в боротьбі з пандемією коронавірусу. Так, 16 вересня 2020 року в Ліцеї відбувся "зелений урок" хімії, який провела вчитель вищої категорії, старший вчитель,  Губська Лариса Юріївна. Ліцеїсти 34 взводу,  за межами кабінету хімії, на подвір'ї славетного закладу, розглянули та вивчили явище ізомерії. Юні хіміки закріпили вивчене, моделюючи ізомери органічний речовин. При цьому, урок пройшов на свіжому повітрі, в продуктивній навчальній атмосфері з багатьма креативними методами та формами роботи.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Ліцеїсти 21 взводу на "зеленому уроці" опановують матеріал з української мови. Знайомляться з нововведеннями ЗНО 2021р. Учитель Данчишена Ірина Йосипівна.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Заняття в новому форматі, зокрема "зелені уроки", у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою ''Кадетський корпус" імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України вже є доброю традицією. 

Так, 14.09.2020р. учитель вищої категорії, старший учитель Чепіга Ганна Олексіївна провела на відкритому повітрі уроки української літератури  в 35 та 36 взводах. Вони пройшли цікаво, змістовно. Ліцеїсти активно працювали, представивши випереджальні завдання, ділилися враженнями від прочитання  повісті Івана Нечуя-Левицького "Кайдашева сім'я", брали участь у літературних іграх.

 

 

 

 

 


 

 

 

В Державному Ліцеї проходить Спортивне свято. Присвячене дню фізичної культури і спорту. Вітаємо всіх хто за здоровий спосіб життя!!!!

 

 

 


 

 

 

9 вересня 2020 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України була проведена зустріч ліцеїстів нового набору з представниками патрульної поліції. Зустріч була присвячена безпеці на дорогах, питанням адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх. Під час бесіди та обговорення розглядалися питання булінгу та домашнього насильства. Захід сприяв профілактиці тютюнопаління, попередженню вживання алкогольних напоїв та наркотичних засобів, сприяв формуванню правосвідомості, вибору ліцеїстами здорового способу життя. Захід був проведений із дотриманням вимог карантину.

 

 

 

 

 


 

 

 

Перші вихідні вересня,  як і декілька років поспіль, наше місто святкує День Народження. Вихованці Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І.Г.Харитоненка Державної прикордоної служби України, вокальний ансамбль "Кадет"- привітали містян виступом в Сумській міській філармонії, а духовий оркестр виконав чудову вітальну програму в центрі міста. 

Вітаємо тебе,  наше величне місто над Пслом, обіцяємо берегти тебе та примножувати твою красу!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Естафету «зелених уроків» прийнято вчителем англійської мови вищої категорії Чередніченко Юлією Миколаївною. Урок розпочався опитуванням ліцеїстів 22 взводу з метою визначення рівня засвоєння матеріалу за період дистанційного навчання. Учителем застосовувалися елементи гри, які сприяли активізації роботи в групах, парах, командою. Незважаючи на спекотну погоду, заняття пройшло змістовно та весело.

 

 

 

 

 


 

 

 

Вітаємо всіх з початком навчального року! Цікаво і змістовно він розпочався в ліцеї. Згідно рекомендацій МОН, освітній процес можна переводити на шкільне подвір’я і впроваджувати «зелені  уроки». Вчитель біології вищої категорії, вчитель методист Мащенко Інна Іванівна провела «зелений урок»  в 21 взводі.

Ліцеїсти повторили матеріал, опрацьований дистанційно, виконували завдання в групах на шкільному подвір’ї, милувалися красою рідної природи.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Знов увересень ступив на наш поріг,

Святкує з радістювся наша країна,

Своє майбутнє, зміну молоду

Благословляє нині Україна!

 

1 вересня 2020 року почався  новий навчальний рік в Державному ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка Державної  прикордонної служби України.  В День Знань за традицією ліцеїсти випускного курсу вручили перші погони ліцеїстам – першокурсникам, як символ справжньої чоловічої дружби.

Карантинні обмеження, звичайно, наклали свій відбиток на масштаб проведення урочистостей, батьки не змогли бути присутні на заході, але ми маємо велике сподівання, що наступні урочистості пройдуть в повному форматі.

 

Велика родина Ліцею вітає всіх першокурсників та всіх ліцеїстів, що продовжують навчання в цих історичних стінах .

 

Колектив Ліцею вітає всіх освітян  з початком нового навчального року, бажаємо міцних нервів, відмінного  здоров’я та родинного затишку, та мирного неба над Україною!

 

 

 

 

 


 

 

 

Шановні відвідувачі нашого сайту, пропонуємо вам ознайомитись з інформацією, завдяки якій деякі сили через Патріотичне братство прикордонників України (bratstvo-kordon.org.ua/xochesh-sluzhiti-derzhavi-zaplati) хочуть зірвати початок нового навчального року у Ліцеї. Нам нічого приховувати.

 

 

ЛИСТ-НАКЛЕП МОВОЮ ОРИГІНАЛУ:

 

 

«Наша родина не заможна, навіть можна сказати бідна, тому можливості навчатись  у платних ВУЗах немає, от і вирішили, що найкраще буде для малого стати військовим і для початку пройти вишкіл у ліцеї. 

 

От син і вступив до Сумського прикордонного ліцею-інтернату імені І.Г. Харитоненка, здав усі іспити самостійно, нічого не з ким не «вирішували», начебто усе було добре, аж поки не прийшов день батьківських зборів.

 

На цих батьківських зборах минулого тижня заявили, що усім батькам необхідно зібрати близько 15 тисяч гривень на обов’язкові витрати, що будуть в ліцеї, і через тиждень, тобто до 25 серпня, разом із прийнятими дітьми привезти їх до ліцею. 

 

За гроші звичайно говорили не посадові особи, на початку зборів вітав усіх батьків керівник Ліцею генерал Свідлов, потім залишився лише командир роти підполковник Костянтин Чуб. Він запропонував обрати батьківський комітет. 

 

Для розуміння в роті, де близько 90 ліцеїстів, із майже півтори сотні батьків, швиденько бути головою батьківської ради визивається одна мама, яку одразу ж Чуб Костянтин затверджує. Обирають звісно ж із місцевих, Сумських жителів. Скороспечена голова пояснює, що в неї вже вчилися тут діти і вона знає що і як треба «організовувати»! 

 

Тут же обирають, знову ж таки із місцевих, кураторів взводів, один із яких відповідатиме за «фінансові питання».

 

І того в батьківському комітеті швиденько намалювалося 4 особи, місцеві, активні, висунувшись самостійно і по суті прийняті і одразу ж затверджені командиром роти! 

 

Наприкінці зборів Чуб виходить і за ним виходять із приміщення, на так звану нараду четверо “випадково” обраних представника батьківського комітету. 

 

Повернувшись, члени батьківського комітету повідомляють всім батькам про необхідність здачі коштів і оголошують прейскурант: 

– 9000 пошив форми і спортивної форми; 

– 2500 ремонт роти; 

– 600 на маски; 

– 350 канцелярія…

 

Окрім того, заявили що кожного місяця потрібно буде здавати по 400 гривень за кожного ліцеїста, на питання: «для чого?», відповідь була наступна: “ну якщо замок зламається ви кожного разу будете здавати чи приїздити…?!” 

 

Так, якщо в роті близько 90 ліцеїстів помножити на 400 гривень з кожного, то виходить 12 000 грн на місяць на випадок мілких поломок, які має лагодити КЕС чи тилова служба! 

 

Звичайно натякнули, що ті, хто має щось проти – перші кандидати на відрахування, причину звичайно знайдуть, тому не називаю прізвище малого, бо як не відрахують то зацькують!!!

 

«Швидше здавайте гроші. Якщо будете триндіти, дитина вилетить з ліцею, як корок..»

 

Трохи опрацювавши офіційні державні сайти я знайшов чинний Наказ МВС № 1132 від 31.10.2016 року «Про речове забезпеч військовослужбовців та службовців Державної прикордонної служби України» яким затверджена Інструкція про порядок забезпечення речовим майном і ліцеїстів в тому числі! 

 

Цим же наказом визначені і норми забезпечення! Так от відповідно до норми № 7 ліцеїстів мають забезпечити форменим одягом в повному обсязі, в тому числі і парадною формою і бушлатом, який збираються купувати і тренувальним костюмом, який збираються шити (мабуть золотими нитками за такі гроші)! 

 

Разом з тим, на мою думку, щоб прикрити собі одне місце, в Положенні про Ліцей прописано, що вони можуть отримувати «благодійні внески», в тому числі на проведення ремонтів, пошиття одягу і усіляке інше….. Шановні але ж є діючи накази про забезпечення, на що тоді підуть кошти, які збирають з батьків в якості благодійних внесків!? Мабуть по кишенях?!

 

Прошу всіх, хто прочитає цього листа, можливо він дійде і до Голови ДПСУ, вжити відповідних заходів по поверненню коштів батькам та припиненню майбутніх зухвалих корупційних проявів! Ми не одна така сімя, які поки що мовчать і якщо не буде відповідної реакції ми передамо записи з батьківських зборів до компетентних правоохоронних органів і напишемо колективну заяву!

 

26 серпня 2020 року»

 
 

ВІДПОВІДЬ БАТЬКІВСЬКОГО КОМІТЕТУ ДЕРЖАВНОГО ЛІЦЕЮ-ІНТЕРНАТУ З ПОСИЛЕНОЮ ВІЙСЬКОВО-ФІЗИЧНОЮ ПІДГОТОВКОЮ «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС» ІМЕНІ І.Г. ХАРИТОНЕНКА ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:

 

 

«Нам, представникам батьківського комітету Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України дуже прикро, що на сайті, з такою великою назвою «Патріотичне братство прикордонників України» опублікована неперевірена, перекручена інформація на замовлення третіх осіб.

 

До речи, ліцей є не середнім закладом, як було висвітлено в інформації, а ліцеєм з посиленою військово-фізичною підготовкою - закладом спеціалізованої освіти ІІ-ІІІ або III ступенів військового профілю для дітей з 13 років , який керується у своїй діяльності Конституцією України, Законом України «Про освіту» , Законом України «Про повну загальну середню освіту», Статутом ліцею затвердженим Головою Державної прикордонної служби України та іншими нормативно-правовими актами (розділ XI стаття 9 Закону України «Про освіту»).

 

В викладеній інформації нас, батьків, назвали наближеними до керівництва ліцею цивільних осіб, які є посередниками для збору грошей. Образливо і зневажливо.

 

Відповідно до статті ЗО Закону України « Про повну загальну середню освіту» у закладах освіти та їх структурних підрозділах може діяти батьківське самоврядування. Батьківське самоврядування здійснюється батьками учнів як безпосередньо, так і через органи батьківського самоврядування. Батьки мають право утворювати різні органи батьківського самоврядування (в межах класу, закладу освіти, за інтересами, тощо).

 

Батьки можуть розглядати будь-які питання і приймати рішення, крім тих, що належать до компетенції інших органів управління чи органів громадського, самоврядування закладу освіти.

 

Рішення органу батьківського самоврядування виконується батьками виключно на добровільних засадах. Ніхто нікого не примушує!

 

Рішення органу батьківського комітету з питань організації освітнього процесу та/або діяльності закладу освіти можуть бути реалізовані виключно за рішенням керівника закладу освіти, якщо таке рішення не суперечить законодавству.

 

Рішення органу батьківського самоврядування не повинні призводити до надання іншим учасникам освітнього процесу привілеїв чи обмежень за будь-якою ознакою, порушувати їхні права та/або законні інтереси, а також не можуть бути підставою для прийняття управлінських рішень, що не відповідають законодавству.

 

Відповідно до статті ЗО Закону України « Про повну загальну середню освіту», положення «Про батьківський комітет» та згідно плану батьківських зборів, батьки самостійно виявили бажання вступити до батьківського комітету та обиралися згідно протоколу батьківських зборів.

 

На зборах були присутні командир роти та офіцер внутрішньої безпеки Державної прикордонної служби України.

 

Стосовно «поборів», які проводив батьківській комітет за інформацією автора листа.

 

Батьківським комітетом було запропоновано централізовано пошити за власні кошти одноманітні спортивні костюми для занять спортом, а також сумки для зберігання особистих речей. До речи, ціна одного костюму коштує 1250 гривень.

 

На сьогоднішній день в ліцеї немає навіть посадової особи, яка вирішує питання КЗС, так як пропозиції по змінам до штатів не вирішуються вже рік. І питання, які відносяться до цієї служби вирішуються самостійно за допомогою працівників та батьків після обговорення та затвердження даного питання на батьківських зборах.

 

Автор викладеної інформації показує свої знання щодо наказу МВС № 1132 від 31.10.2016 року «про забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби України». Ознайомившись з цим наказом ми бачимо, що комплект одягу видається на 2 роки. Тому було запропоновано пошити другий комплект літньої форми одягу. Всі ці питання виносилися на розгляд батьків виключно на добровільних засадах і рішення приймались шляхом голосування і були прийняті одноголосно.

 

Натяків щодо відрахування ліцеїстів, батьки яких не здадуть кошти, ми не чули і взагалі здивовані для чого це було написано.

 

Положення про Ліцей затверджується не його керівником, а Постановою Кабінету Міністрів України для всіх аналогічних ліцеїв Держави.

 

Ми, представники батьків ліцеїстів набору 2020 року, обурені викладеною інформацією Павленка, на сайті «Патріотичне братство прикордонників України» який стверджує, що вимагання грошей в ліцеї - є сталою традицією.

 

А він сам був в ліцеї?

 

Прикро, що сайт «Патріотичне братство прикордонників України», як бачимо, є збірником пліток.»

 

 

До речі, «Патріотичне братство прикордонників України» видалило наші коментарі на їх сайті та сторінці у фейсбуці. Тим самим підкреслюючи не об’єктивність та ще раз підтверджуючи те, що ця інформація (лист) викладена на їх сайті є замовною. Але «Патріотичне братство прикордонників України» дало відповідь у приватному повідомленні у фейсбуці.

 
 

ВІДПОВІДЬ «Патріотичного братства прикордонників України» НА КОМЕНТАР ВІД БАТЬКІВСЬКОГО КОМІТЕТУ:

 
 

Добрий день.

Дякуємо, що висловили свою позицію. Сподіваємось, що під час службового розслідування, яке проведе Адміністрація ДПСУ, буде напрацьовано пропозиції щодо покращення всебічного забезпечення навчально-виховного процесу.

Хочемо зауважити, що Батьківський комітет і, відповідно керівництво ліцею, обрали найлегший шлях та досить примітивну позицію щодо вирішення наявних проблем через збір грошей з батьків.

Ви застосовуєте до них так званий колективний примус, що є приниженням.

Треба шукати інші шляхи:

тиснути на керівництво ДПСУ щоб було відповідне забезпечення, вимагати змін наказів тощо.

Майбутній захисник держави повинен відчувати, що від ПОТРІБЕН Україні.

Будь ласка, зробіть висновки.

І не слід звинувачувати Братство в замовності.

Ми відверті, борімося за правду, для нас всі рівні, у нас немає господарів.

 

 

Слава Україні!

 
 

ВІДПОВІДЬ БАТЬКІВСЬКОГО КОМІТЕТУ ДЕРЖАВНОГО ЛІЦЕЮ-ІНТЕРНАТУ З ПОСИЛЕНОЮ ВІЙСЬКОВО-ФІЗИЧНОЮ ПІДГОТОВКОЮ «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС» ІМЕНІ І.Г. ХАРИТОНЕНКА ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:

 
 

Героям слава!

 

 

Ми, батьки, не порушуємо закон. Ми разом з керівництвом ліцею виховуємо і навчаємо наших дітей. Рішення ми приймали добровільно та узгоджували їх.

А ви «Патріотичне братство прикордонників України», не перевіривши інформацію, надрукувало замовний лист.

Якщо у вас дійсно немає господарів, то треба діяти об’єктивно. Якщо виникли питання, то можна було прибути до ліцею, зустрітися з нами, батьками, керівництвом навчального закладу та з’ясувати всі питання, а не перекручувати інформацію заради службового розслідування та поливати брудом батьків та керівництво.

Якщо Держава не в змозі забезпечити всім необхідним, то ми, батьки, завжди будемо допомагати своїм дітям та ліцею, якому ми довіряємо!

Ніхто не може цього заборонити! І лякати нас не треба!

Так що враховуйте це, щоб вас поважали!

 

 

Слава Україні!

 

 

ВІДПОВІДЬ «Патріотичного братства прикордонників України» НА КОМЕНТАР ВІД БАТЬКІВСЬКОГО КОМІТЕТУ:

 

 

Героям Слава!

 

 

Сприймайте нашу публікацію, як поштовх у вирішенні проблем забезпечення. Тисніть на АДПСУ. Там «вмирають руки» бо все вирішують батькі. Можливості а АДПСУ є. 

Хай менш крадуть на тендерних закупівлях і дбають про наших юних патріотів

 

 

«Вмивають руки»

 

 

 


 

 

В День пам'яті захисників України особовий склад Ліцею вшанував пам'ять Всеукраїнською хвилиною мовчання.  Поклали квіти до пам'ятників загиблих воїнів. Ліцеїсти взяли участь в марафоні присвяченому Дню вшанування пам'яті захисників України.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

27 серпня 2020 року  у  Державному ліцеї-інтернаті  з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус»  імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України відбулися «Підведення підсумків за 2019-20 навчальний рік та постановка завдань на новий навчальний рік». 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

26 серпня 2020 року Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус»  імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України прийняв участь в Обласній серпневій конференції педагогічних працівників Сумської області «Освітнє середовище-простір грамотного розвитку нового покоління».

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

Усюди є небо і зорі скрізь сяють,

 

І квіти усюди ростуть…

 

Та тільки одну Батьківщину ми маєм: її Україною звуть.

 

До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України у холі Ліцею розгорнуто книжкову експозицію «Процвітання тобі, Україно!». Виставка знайомить користувачів з становленням нашої держави від її початку до сьогодення. Нехай свято Незалежності принесе у ваш дім щастя і добро, порозуміння та згуртованість, мир та любов! Міцного здоров’я, бадьорості духу, успіхів у всіх починаннях.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

25 липня 2020р. вихованці Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім.І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України взяли активну участь у відкритому мультиспортивному просторі в рамках всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Не лінуйся! Рухайся!».

 
Навіть на канікулах ліцеїсти не засиджуються вдома, а ведуть активне здорове життя.

 

 

 

 

 


 

 

Велике та хвилююче свято відбулося 10 липня 2020 року в Державному   ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою “Кадетський корпус” ім. І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України.  121 юнак, який 4 роки тому  вступив до Сумського  Кадетського корпусу – отримав свідоцтва про його закінчення.  Свято проходило зі сльозами на очах, бо довгим та важким був шлях до здійснення цієї мрії.  

Вперше завітав до Ліцею Голова Сумської Обласної Державної Адміністрації  РОМАН ГРИЩЕНКО. Привітали ліцеїстів перший заступник Сумського міського голови  ВОЛОДИМИР ВОЙТЕНКО, голова комісії СОР з питань бюджету, соціально – економічного розвитку та інвестиційної політики МИКОЛА БЕРЕЗІН. Заступник директора департаменту – начальник управління професійної підготовки та організації освітньої діяльності ДПСУ полковник ОЛЕГ ФІГУРА та голова СОДА РОМАН ГРИЩЕНКО вручили похвальні листи та медалі відмінникам навчання – Євгенію Разуваєву та Богдану Салівону.  Батьківський комітет випускної роти отримав Подяки начальника Ліцею, а керівний склад роти –Почесні  грамоти та Подяки Голови ДПСУ.

 Затамувавши подих, всі присутні вдивлялись  у кожний рух випускників під час ритуалу прощання з прапором Ліцею.  

Карантинні заходи, безперечно, наклали свій негативний відбиток на урочистості – батьки та вчителі не змогли бути присутні на заході, але ми маємо великі сподівання на те, що це ознака того що ми ще зустрінемось усі разом!

З першим кроком в доросле життя, дорогі випускники! Хай ваш шлях буде рівним! Щасливої дороги!

 

 

 

 

 

 


 

 

 

10 липня 2020 року о 09.00 в Ліцеї відбудеться урочистий захід з нагоди випуску ліцеїстів 2020 року.

На виконання вимог карантину і обмежень даний захід буде проведено в закритому форматі.

Колектив Ліцею звертається до батьків випускників віднестися до такої ситуації з розумінням.

 

З повагою колектив Ліцею.

 

 

 

 


 

 

28 червня  2020 року  ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України взяли участь в урочистих заходах міста Суми до Дня Конституції  України.

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

Сьогодні 23 червня 2020 року до Ліцею завітали учасники навколосвітньої подорожі батько й син Андрії Закутні. Учасники делегації розповіли, що навколосвітній автопробіг «Подаруй надію» стартував 1 червня з Мукачева. Усього в списку мандрівників - 65 країн на 5 континентах.

 

Головна мета мандрівки навколо земної кулі - зібрати кошти для будівництва у Закарпатті реабілітаційного центру для дітей-інвалідів. Мінімальна сума для здійснення проекту - сто мільйонів гривень.

 

Кажуть, що окрім благородної місії зі збору коштів для реабілітаційного центру, планують більше інформувати світ про нашу унікальну Україну.

 

В Ліцеї мандрівники ознайомились з навчально-матеріальної базою, умовами проживання ліцеїстів та зробили пам'ятні світлини.

 

 

 

 

 


 

 

Дорогі медичні працівники! Прийміть найщиріші вітання із професійним святом. Ви представляєте одну з найшляхетніших професій, адже оберігаєте найбільший дар Господній - людське життя! У цьому жертовному, щоденному служінні часто не маєте права на спокій, відпочинок, власні емоції чи навіть страх, і вдень і вночі Ви були поруч, аби встигнути допомогти хворому! У надважкий час Ви на цілодобовій сторожі людського життя. Кожен із Вас виконує надважливу функцію лікування та і порятунку українців: чи то на прийомі в поліклініці, чи в операційній. Нехай же Господь за Вашу мужність пошле міцного здоров’я та сил. Дякуємо Вам за все, ангели-охоронці в білих халатах!

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Колектив Ліцею вітає чоловіків з Днем батька!

Бажаємо Вам міцного здоров‘я, мужності, незламної сили, віри в своїх дітей і завжди бути прикладом для них!

Мирного неба над Україною!

 

 


 

 

16 червня 2020 рожу в Ліцеї в офіційній обстановці за участю почесних гостей від «Всеукраїнської асоціації «Кадетська співдружність» - президента асоціації Солодкого Романа і виконавчого директора Смушкова Ігоря було проведене нагородження кращих ліцеїстів З роти за підсумками навчання, які отримали базову середню освіту з відзнакою.

Начальник Ліцею генерал-майор Свідлов Юрій вручив подяки і пам’ятні сувеніри ліцеїстам, а саме: ст.ліцеїсту Сергієнку Єгору, ст.ліцеїсту Марченку Олександру, віце-сержанту Тумановському Олегу, також відзначив батьків ліцеїстів - відмінників; і за активну участь у житті ліцею було нагороджено «подякою» представників батьківського комітету 3 роти — Кузякову Лідію, Ковбасу Олену і Сарахман Ольгу.

 

 

 

 

 


 

 

Колектив Ліцею вітає зі святом Святої Трійці!

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

Державний ліцей – інтернат з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України вітає всіх  з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури – з Днем вишиванки. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Бажаємо укріплення української ідентичності заради процвітання нашої країни!

 

 

Сорочку мати сину вишивала І душу,
й серце в вишивку вкладала.
Як пам’яті народної відлунки,
На полотні з’являлись візерунки,
Де кожен хрестик – то життєві миті…
Мережила по білому блакиттю,
Лягала ниточка до ниточки мрійливо –
Дитині б долю вишити щасливу,
Щоб оберегом стала для синочка
Руками неньки вишита сорочка.
Із Днем Вишиванки!

 

 

 

 

 


 

 

 

9 травня в Україні святкують День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, офіцери Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України вшанували пам'ять загиблим Воїнам, які загинули виконуючи свій обов’язок у захисті Нашої Держави!

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

Колектив Ліцею  вітає зі святом Великодня! Христос Воскрес! У цей світлий День Пасхи всім добра, благополуччя і миру! Нехай життя оновиться разом із приходом весни,  а почуття світлої радості ніколи не покидає душу. Даруйте один одному увагу і турботу, любов і вірність.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

За традицією в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово фізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г Харитоненка Державної прикордонної служби України на передодні Свята 8 березня привітали жінок.

 

 

 

 

 


 

 

 

03 березня 2020 р. ліцеїсти Державного  ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою ,,Кадетський корпус" імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України взяли активну участь у Xl Всеукраїнській українознавчій грі ,,Соняшник", яка проводиться з метою формування зацікавленості українською мовою та літературою, популяризації та поглиблення знань з рідної мови та літератури.

Бажаємо успіхів, панове ліцеїсти!!!

 

 

 

 

 


 

 

3 березня 2020 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України відбувся турнір знавців української мови і літератури. Участь взяли збірні команди ліцеїстів 5 роти. У невимушеній ігровій формі ліцеїсти показували знання з української мови, літератури, історії українського козацтва, розвивали мислення, мовлення, пам’ять, увагу. На турнірі панувала атмосфера чесного суперництва, жаги до перемоги. 

 

 

 

 

 


 

 

 

3 березня 2020року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетській корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України пройшов позакласний захід з хімії. У хімічному турнірі «Знавці хімії» змагалися команди ліцеїстів 2 роти. Серед завдань турніру особливу увагу було приділено українським вченим-хімікам, які внесли вагомий внесок в розвиток цієї науки, а також межпредметними зв’язкам з іншими предметами. Ліцеїсти показали свої вміння працювати в команді, логічне мислення та знання з хімії.

 

 

 

 

 


 

 

 

Як завжди, за традицією в Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною  ідготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України в останню суботу лютого відбувся День відкритих дверей. Під час заходу відбулась зустріч батьків та дітей, майбутніх абітурієнтів з керівництвом, офіцерами, вчителями та вихователями освітнього закладу. Була надана інформація щодо умов та особливостей навчання, освітніх можливостей, як підготуватися до вступу. Показ відео про життя ліцеїстів, виступи колективів «Кадет», «Каданс» та спортивного колективу з панкратіону, підняли настрій всіх присутніх на цьому важливому щорічному заході.

 

 

 

 


 

 

 

 

Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою

«Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України

 

 

ОГОЛОШУЄ НАБІР У 2020 РОЦІ

 

 

Якщо Ви сильна духом молода людина, прагнете самовдосконалення, впевнені у собі, готові розпочати самостійне життя – то ця інформація для ВАС!

 

 

29 лютого 2020 року об 10.00

 

 

 

в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України відбудеться «День відкритих дверей» всіх бажаючих запрошуємо відвідати навчальний заклад!

 

                                                                                        

 

 

Наша адреса: 40021, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 165

Телефони: (0542) 79-80-05, тел./факс 79-80-04;

 

http://www.kadetka.sumy.uae-mailkadetka.sumy@gmail.com

 

 


 

 

Учителі Ліцею постійно займаються науковою діяльністю. Кращі наукові роботи друкуються в науково-методичних журналах. Остання публікація «Медіакомпетентність як складова професіограми сучасного вчителя» належить учителю хімії Смоляніновій Олені, яка надрукована в науково-методичному журналі «Простір» видавництва КЗ Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

 

 

 

 


 

 

 

26 лютого 2020 року відбулася зустріч голови Зарічного районного суду м. Суми Шелєхової Ганни Валеріївни з ліцеїстами 3 роти.

Під час зустрічі ліцеїсти дізналися про ті завдання, які покладені на судову гілку влади, про структуру судів та функції суддів, про те, як організовуються і проводяться судові засідання, хто у них приймає участь, які права мають сторони та як ухвалюються рішення. Отримали відповіді на питання, хто і як може стати суддею.

 

 

 

 


 

 

З 24.02 по 28.02 був проведений тиждень англійської мови, протягом якого відбулися наступні заходи: інтелектуальна гра «Найрозумніший» з ліцеїстами 22 взводу (учитель Веремеева Олена); урок-вікторина «Цікава англійська», проведений вчителем Волковою Світланою з ліцеїстами 34 взводу; проектна робота на тему «Правила поведінки під час стихійних лих» в 23 взводі (учитель Чередніченко Юлія); урок-турнір «Музика навколо нас», проведений у 51 взводі, вчителями Волковою Світланою та Шалімовою Тетяною.

 

 

 

 

 


 

 

 

19-20 лютого 2020 року учителі інформатики для ліцеїстів І роти провели урок-консультацію про особливості проведення ЗНО-2020. Ліцеїсти ознайомилися з порядком реєстрації на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання, відповідно до методичних рекомендацій ХРЦОЯО розгадали кросворд, отримавши ключове слово «успішність». #УСПІШНІСТЬ

 

 

 

 


 

 

11 лютого 2020 року відзначався День Безпечного Інтернету під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». На уроках інформатики 18-19 лютого ліцеїсти 3 роти систематизували правила безпечного, відповідального і позитивного використання глобальної мережі, використавши програму Microsoft PowerPoint.

 

 

 

 


 

 

18-19 лютого 2020 року в Сумському Державному університеті проводився ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-запису науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії наук України. Ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України взяли активну участь, ліцеїст ЛЕВШЕНКО Ілля, старший ліцеїст САЛИВОН Богдан  посів ІІІ місце.

 

 

 

 


 

 

17 лютого 2020 року в  Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України проведено «Урок мужності по вшануванню пам`яті Героя України прикордонника В’ячеслава Семенова», та у клубі Ліцею показано документальний фільм «Перехрестя Балу».

 

 

 

 


 

 

Колектив Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України щиро вітає учасника звільнення Сумщини від німецько-фашистських загарбників - полковника у відставці ЧЕРНОБАЄВА Афанасія Михайловича з 95-річчям з дня народження і бажають йому міцного здоров’я і довгих років життя!

 

 

 

 


 

 

В рамках заходів військово-патріотичного виховання молоді 15 лютого 2020 року в «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка брали участь в Урочистих заходах до Дня  вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У заході взяли участь воїни-інтернаціоналісти, учасники бойових дій в Афганістані, представники виконавчих органів ради, установ, організацій, навчальних закладів.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

05-07.02.20р. в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України пройшли виїзні курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників навчального закладу.

 

Педагоги Ліцею під керівництвом групи працівників кафедри психології  Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти в складі:

 

Вознюк Алли Вікторівни, завідувачки кафедри, доктора психологічних наук, доцента, наукового кореспондента лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, члена Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці; 

Кулик Наталії Андріївни та Гільової Лариси Леонідівни, старших викладачів;

Василеги Ольги Юріївни, викладача

 

впродовж трьох днів вивчали проблеми особистісно-професійної компетентності педагога в умовах нової української школи. Заняття викликали велику зацікавленість та поповнили педагогічну скарбничку її учасників.

 

 

 

 


   

 

З 27 по 29 січня 2020 року на базі Ліцею пройшли курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Протягом їх роботи педагоги поглиблено вивчали особливості правового забезпечення освітньої діяльності закладу загальної середньої освіти. Значну увагу було приділено змінам системи освіти в світлі останніх змін в законодавстві України.

Офіцери - підполковники КОСТІКОВ Артем та СУКОВ Віталій, вчителі БЕГМЕНКО Любов, КРАСНОБРИЖА Любов, БИКОВ Віталій, соціальний педагог ЛІСОВА Наталія, практичний психолог ІДРІС Наталія, вихователь БАЛЮК Олександр, методист ПРОЩАЙЛО Володимир та інші учасники занять з вдячністю оцінили роботу старшого викладача кафедри соціально-гуманітарної освіти Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ГАПОНА Анатолія з аналізу питань нормативно-правової підтримки освітньої діяльності навчального закладу в умовах реформування освіти в Україні.

За результатами роботи курсів їх учасники отримали  сертифікати на підтвердження навчання на курсах підвищення кваліфікації в обсязі 30 годин (1 кр ЕСТS)

 

 

 

 


 

 

Протягом 22-30 січня 2020 р.  в Державному ліцеї-інтернаті «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України з метою поглиблення знань ліцеїстів з предмету було проведено тиждень історії.

Відкриття тижня розпочалося вечором-реквіємом, присвяченому Дню пам'яті Героїв Крут для 1 та 2 роти, який підготував  Віталій Биков. У 23 взводі на високому методичному рівні вчителем Оксаною Оліхненко проведено відкритий урок з теми "Голодомор мовою документів, свідчень, чисел...".  Ірина Ткачова провела вікторину " Мальовнича Україна" для ліцеїстів 5 та 3 рот.

На моніторах, які встановлені в коридорах ліцею, постійно відбувалася демонстрація відеоматеріалів про визначні історичні події.

Вчителі історії попрацювали творчо та з натхненням, продемонструвавши багатий професійний досвід.

 

 

 

 


 

 

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ 29 лютого 2020р. о 10:00.

 

 

 

 


 

 

28 січня 2020 року у Державному ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною  підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України заходи по вшануванню Дня пам’яті Героїв Крут. Було проведено: перегляд художнього фільму «Крути 1918», виставка літератури «Герої Крут», перегляд документальний фільм «Крути». Пам’ятаємо Героїв Крут – одну з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

 

 

 

 


 

 

28 січня 2020 року Україна, як і весь світ відзначає 200-річчя відкриття Антарктиди.  Державний  ліцей-інтернат  з посиленою військово-фізичною  підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України  приєднався до заходів, присвячених цій події. В Ліцеї відбувся географічний конкурс «Антарктида». Конкурс проводився у формі командних змагань. Серед завдань велику увагу  було приділено українським полярникам,  які у різні часи досліджували територію Антарктиди, сучасним дослідженням на Українській станції «Академік Вернадський». Запропоновані завдання мали не лише інформаційний характер, але й творчий. Під час конкурсу «Картографічні асоціації» ліцеїсти показали свою креативність та отримали позитивні емоції. Вітаємо переможців!!!    

 

 

 

 


 

 

27 січня 2020 року у Державному  ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною  підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України було проведено урок на тему «Олімпійський рух Сумщини». На  заняттях були присутні почесні гості Петрова Олена Юріївна заслужений майстер спорту України з біатлону, Срібна призерка Зимових Олімпійських ігор 1998 року в Нагано, Голова Сумського обласного відділення НОК України. Пестрякова Марина Миколаївна майстер спорту міжнародного класу, учасниця Олімпійських ігор 1998 року в Нагано, та 2002 року Солт-Лейк-Сіті. Мета заняття пропаганда здорового способу життя, поширення ідей олімпізму,  ознайомити ліцеїстів з історією Олімпійських ігор та їх символом, з відомими українськими спортсменами-олімпійцями.

 

 

 

 


 

 

22-24.01.20р. в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України під керівництвом кандидата педагогічних наук, старшого викладача Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Драновської С.В. пройшли виїзні курси підвищення кваліфікації педагогів Ліцею «Громадянська освіта в контексті Нової української школи». Вони пройшли на високому науково-методичному рівні. Були розглянуті освітні інновації ХХI століття. Особливу зацікавленість викликало заняття з використанням Kahoot - сервісу для створення онлайн вікторин, тестів та опитувань.

Отримані теоретичні знання та практичні навички стануть в нагоді в подальшій професійній діяльності педагогів Ліцею.

За результатами навчання учасники курсів отримали 30-годинні сертифікати за темою: «Громадянська освіта в контексті Нової української школи».

 

 

 


 

 

23 січня 2020 року відбувся фінал турніру 2019 року з Брейн Рингу Кадетського корпусу. В запеклій боротьбі, на останніх секундах команди буквально виривали ігрові бали друг у друга. Змагалися з питань історії, писемності, мовознавства, здорового способу життя.  Капітани команд змагалися у кмітливості, поки інші  гравці їх підтримували. З результатом 33 бали по підсумках трьох ігор перемогу здобула команда 1 роти . Друге і третє місця посіли команди 3 та 2 рот, з результатом 30 та 21 бал відповідно. Ми щиро вітаємо переможців та учасників, а також запрошуємо всіх бажаючих прийняти участь в новому, третьому турнірі ,який розпочнеться навесні 2020 року!

 

 

 


 

 

22 січня о 17.00 годині весь особовий склад Державного ліцею – інтернату з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка приєднався до всеукраїнської акції «Вогні Соборності єднають Україну!

 
 

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Софією Київською відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Ті історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної України та утвердження національної ідеї.

 

Вітаємо вас з Днем Соборності  України, бажаємо міцного здоров’я, миру, щастя, нових досягнень на благо Сумщини та України!

 

 

 


 

 

Ліцеїстам Державного ліцею – інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус»  імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України 20 та 21 січня 2020 року з метою національно-патріотичного виховання молоді, поваги до бойових традицій військових  частин міста Суми та агітації вступу до військових навчальних закладів проведено екскурсії .

 

 

 


 

15-17.01.20р. в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України пройшли чергові виїзні курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників навчального закладу.

 

На протязі трьох днів учасники навчання розглянули інноваційні методи навчання й менеджменту в освітній діяльності. Викладачі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – кандидат філологічних наук Логвиненко Ю.В. та кандидат технічних наук Мазуренко В.О. ознайомили колег з новітніми світовими  та вітчизняними досягненнями в цій важливій галузі освітнього процесу. Професійно проведені заняття дали змогу вчителям, офіцерам-вихователям, вихователям та методистам отримати нові знання, обмінятися досвідом роботи і, як результат, підвищити професійний рівень.

 

За результатами навчання учасники курсів отримали сертифікати за темою: «Інноваційні методи навчання й менеджменту: новітні світові та українські практики» курсів в обсязі 30 годин (1 кр ЕСТS).

 

 


 

З 11 січня 2020 року стартував ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад. Ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України взяли активну участь в ІІІ етапі і стали переможцями. Так, ліцеїст 52 взводу (8 клас) Володимир СТЕПЕНКО виборов ІІІ місце з історії. А ліцеїст 34 взводу (9 клас) Єгор СЕРГІЄНКО виборов 2 призових місця: ІІІ місце – з української мови і літератури та ІІІ місце – з англійської мови. Молодці, хлопці!

 

 

 


 

Щороку 17 січня в усьому світі відзначається День дитячих винаходів. Наші ліцеїсти не залишились осторонь та вразили своїми творіннями й винаходами! Виставка пройшла під назвою: «Військова справа і творчість крокують поруч!». Учні здивували своїми роботами тому, що багато відомих всім предметів зробили з паперу,використавши такі техніки, як оригамі,  квілінг,  декупаж, айріс-фолдінг. Дуже вразив винахід ліцеїст Бурденко Артем 14 взвод, який створив аудіосистему з цифровим підсилювачем. Такі конкурси дають ліцеїстам унікальні можливості для експериментування, пошуків образів,сміливих втілень незвичайних фантазій, вражень, думок.

 

 


 

15 січня 2020 року група офіцерів Адміністрації Державної прикордонної служби України на чолі з Головою служби полковником Сергієм Дейнеком відвідали Державний ліцей інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України. 

 
 
 

 

Новини за 2019й рік можно переглянути на цій сторінці.