24 лютого 2018 року в Сумському державному ліцеї-інтернатіз посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка відбувся день відкритих дверей. Серед гостей були учні шкіл міста Суми та області, їх батьки. В цілому захід відвідали близько 500 гостей.

Абітурієнти та їх батьки отримали інформацію про правила прийому, переглянули фільм про навчальний заклад, поспілкувалися з секретарем приймальної комісії, вчителями та батьками тих кадетів, що вже навчаються. Для гостей була проведена екскурсія Кадетським корпусом, продемонстровані зразки форми, вони мали можливість скуштувати їжу в їдальні, зайти в розташування рот, оглянути навчальні класи.

 

 

 

 


 

 

          22-23 лютого 2018 рокуу роботі ІV Міжнародної науково-практичної конференції«Особистість у кризових умовахта критичних ситуаціях життя», що відбулась на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка взяли участь представники державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка – це начальник групи старший офіцер практичний психолог Харченко О.В., заступники командирів рот офіцери-методисти Бистрянський В.Д., Мохоньок С.В., Тимченко Р.М. та практичний психолог Ідріс Н.О.

У четвертий рік свого проведення, конференція набула особливо масштабного представництва, зібравши більш ніж 500 учасників із 12 країн світу. В їх числі: Канада, Німеччина, Швеція, Польща, Угорщина, Чехія, Іспанія, Ізраїль, Казахстан, Білорусь та інші. Україну представляли науковці із 28 міст 16 її регіонів. Серед учасників конференції – понад 50 докторів наук, професорів, більше 120 кандидатів наук, керівники організацій, аспіранти, викладачі ВНЗ, психотерапевти, реабілітологи, соціальні та медичні працівники, психологи-практики установ і закладів Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України, Збройних сил України та Національної Гвардії України.

 

Представники Кадетського корпусу прийняли участь в лекторіях від провідних науковців України, у майстер-класах та творчих майстернях досвідчених практиків в галузі надання психологічної допомоги. По завершенню отримали цінний практичний досвід та сертифікати.

 

 

 

 


 

 

         19 лютого 2018 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН (Малої академії наук). На захист були подані роботи учнів м. Суми та області (Глухів, Шостка, Охтирка, Конотоп, Ромни). Почесне третє місце зайняв обдарований кадет 1 роти (9 клас) Саливон Богдан, що представив на розсуд журі науково-дослідну роботу із фізики на тему: «Вода і магнітне поле».

 

Саме участь в роботі МАН дає можливість обдарованим учням продемонструвати небуденні здібності, креативне мислення, самостійний пошук шляхів розв‘язання актуальних завдань.

 

 

     

 

 

 


 

 

      20 лютого 2018 року кращим учням Сумщини вручили стипендії голови облдержадміністрації.

Щорічну винагороду особисто від очільника області отримали 45 стипендіатів. Серед них відмінники навчання, активісти учнівського самоврядування,  лідери спортивних та інтелектуальних змагань обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Від Кадетського корпусу стипендію отримав віце-старшина Кривошей Владислав – чемпіон Світу, Європи та України з панкратіону, один з кращих вихованців навчального закладу.

 

Вітаємо Владислава та весь колектив Кадетського корпусу з цією високою нагородою.

 

 

 

 


 

 

      20.02.2018р. вчителем інформатики Білецькою Тетяною Володимирівною був проведений відкритий урок з інформатики у формі брейн-рингу на тему: «Битва розумів». Вчесній боротьбі між командами кадетів 3 роти перемогла команда «ТераБайт». Гра пройшла у теплій дружній атмосфері, учасники продемонстрували знання з предмету, виявили кмітливість та допитливість.І переможці і переможені отримали солодкі призи. Урок проведено на високому методичному рівні з використанням інтерактивної дошки, мультимедійного проектора та комп′ютерів

 

 

 


 

 

        10 та 17 лютого 2018 р. кадети випускної роти Півторак Олесандр та Андрухов Дмитро разом з учнями 11 класів м. Суми та Сумської області взяли участь у поліцейському квесті «Вбивство в старому місті». За легендою у центрі м.Сум поблизу пам’ятки архітектури «Альтанка»сталося вбивство молодої дівчини, а учасники квесту мали знайти злочинця під керівництвом викладачів СФ ХНУВС, слідчого СУ ГУНП в Сумській області, працівників Управління патрульної поліції в місті Суми, судмедексперта та криміналіста.

На першому етапі кадети вчилися проводити огляд місця події, знаходили свідків, збирали відбитки пальців, робили зліпки протекторів взуття, проводили інші слідчо-оперативні дії. Під час другого етапу квесту кадети прийняли участь у процедурі виявлення, збору та аналізу доказів, брали участь у допиті свідків та підозрюваних, обшуку, впізнанні, ідентифікації особи за відбитками пальців та слідів взуття, виявили вбивцю.

Кадети змогли наочно відчути атмосферу роботи поліції та прокуратури, що вимагає професіоналізму, наполегливості, спостережливості та самовідданості. Участь у квесті показала важливість роботи правоохоронних органів, сприяла професійному самовизначенню. Кадети отримали сертифікати учасників та заохочувальні призи.

 

 

 

 


 

         Кадети взяли участь в проведенні Дня відкритих дверей в Головному управлінні Національної поліції у Сумській області. Захід проводився з метою ознайомлення випускників загальноосвітніх навчальних закладів міста Суми та Сумської області з умовами вступу до вищих навчальних закладів МВС України та особливостями роботи поліції. По завершенню офіційної частини для кадетів була проведена екскурсія адмінбудівлею ГУНП. Кадети побували в диспетчерській службі «102»,  оглянули експозицію зброї та спецзасобів, які використовують у своїй роботі спецпризначенці КОРДу, познайомилися з виїзною експозицією музею вибухо-технічної служби та  подивилися, як в умовах, наближених до реальних, працюють  співробітники кінологічної служби поліції та їх вихованці.

 

 

 


 

       В рамках заходів військово-патріотичного виховання молоді 15 лютого 2018 року в  «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» кадети Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка брали участь в Урочистих заходах до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 29 - річчя виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.У заході взяли участь воїни-інтернаціоналісти, учасники бойових дій в Афганістані, представники виконавчих органів ради,  установ, організацій, навчальних закладів.

 

 

 

 

 


 

 

           Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації від 19.09.2017 № 524-ОД «Про організацію та проведення І, ІІ турів Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», в місті Суми пройшов обласний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018». У номінації«Фізична культура» приймав участь викладач фізичної культури Кадетського корпусу Кормілець Сергій Володимирович, який став фіналістом серед 22 претендентів. Весь колектив Кадетського корпусу щиро вітає Сергія Володимировича з цим досягненням.