Протягом грудня соціальним педагогом та практичним психологом разом зі студентами-психологами СумДУ були проведені заняття щодо профілактики булінгу з кадетами 1 та 2 роти. Дана тема є надзвичайно актуальною, адже Верховна рада України прийняла в другому читанні законопроект №8584, якийвизначає поняття булінгуі передбачає адміністративну відповідальність за нього.У пояснювальній записці наголошується, що, згідно з інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), з булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей.

         Профілактичні заняття включали: розкриття сутності шкільного булінгу та алгоритмів допомоги всім його учасникам, формування обізнаності кадетів з питань попередження та запобігання проявів булінгу.

 

 

 

 


 

 

       13 грудня в державному ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г.Харитоненка відбувся фінал турніру з інтелектуальної гри «Брейн - ринг» сезону 2018 року.

        З результатом 36 балів -  перемогу і Кубок Чемпіона Кадетського корпуса здобула команда 4 роти. З результатом 25 балів -  друге місце і маленький Кубок отримала команда 1 роти. Команди 2 та 5 рот посіли третє та четверте місця відповідно та були нагороджені грамотами.

        За результатами першого ігрового сезону стало зрозуміло, що інтелектуальна гра з елементами гумору викликала не аби яку зацікавленість з боку кадетів, які підтвердили девіз «Знання - сила» та звання кращих.

 

 

 

 


 

 

     13 грудня 2018 р. о 16:00 відбувся захист творчих проектів кадетів 2 роти (9 класу) на тему «Якою я бачу ідеальну правову державу».

 

     Були заслухані виступи кадетів:

 

     1. Соболь Андрія «Ідеальна правова держава та дотримання принципу рівності» (кадет 23 взводу»);

     2. Шевченко Євгена «Ідеальне суспільство – громадянське суспільство» (кадет 21 взводу);

     3. Чуб Валерія «Моя ідеальна правова держава та соціальна справедливість» (кадет 21 взводу);

     4. Приходіна Андрія «Ідеальна держава починається з молоді» (кадет 23 взводу).

 

     Кадети представили власне бачення громадянського суспільства, правової та соціальної держави, зважені аргументи на користь верховенства права, відзначили значимість рівності всіх громадян перед законом, важливість соціального забезпечення і дотримання прав людини. У заході взяв участь старший юрисконсульт групи правового забезпечення Сумськогоприкордонногозагону, майор юстиції Єрьоменко Дмитро Юрійович.

 

 

 


 

 

      13.12.2018 року відбувся відкритий урок з основ правознавства на тему «Правова характеристика понять «людина», «особа», «громадянин». Громадянство України».

      Під час уроку кадети змогли розкрити та засвоїти зміст основних понять уроку, визначали підстави набуття й припинення громадянства України, вчилися розв’язувати правові ситуації, вели дискусію навколо проблеми «подвійного громадянства».

 

      Можливість висловити власну думку, обговорення та диспути сприяли формуванню у кадетів громадянської позиції, усвідомлення важливості та правового значення юридичного зв’язку особи та держави.

 

 

 

 


 

 

      12.12.2018 року відбулась зустріч кадетів із представниками Навчально-наукового інституту права СумДУ. Перед кадетами виступив доцент кафедри кримінально-правових дисциплін та судочинства,кандидат юридичних наук  Ільченко Олександр Васильович. Кадети дізнались про юридичні спеціальності, що їх пропонує здобути навчальний заклад, про правила вступу у ВНЗ на юридичні спеціальності, мали змогу задати питання. 

 

 

 


 

 

      У Конкурсі малюнків на тему «Права людини та права дитини» до Всеукраїнського тижня права серед кадетів 1 та 2 роти переміг кадет 13 взводу Іоан Юрковський.

 

 

 


 

 

       В рамках міжнародного тижня інформатики з 3 по 9 грудня в державному ліцеї - інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка, вчителі інформатики Скляренко Є.В., Білецька Т.В., Саєнко І.П. разом з кадетами 1, 2, 4 та 5 ротах взяли участь  всесвітньому заході «Година коду», що відбувається щороку протягом тижня інформатики. Протягом години кадети кодували та розробляли власні програми в ігровій формі; кожний з кадетів, що брав участь у заході отримав іменний електронний сертифікат.

 

 

 

 


 

 

      12.12.2018 року у Кадетському корпусі відбулась акція,  спрямована на підтримку бійців у зоні проведення операції об’єднаних сил. У рамках цієї акції з метою підтримання військовослужбовців Державної прикордонної служби України, які виконують завдання на території Донецької та Луганської областей в зоні проведення ООС, наші кадети – майбутні захисники нашої Держави, мали змогу привітати бійців з Днем Святого Миколая, Новорічними та Різдвяними Святами!

         Для цього були розфарбовані близько сотні подарунків, а саме, фігурок прикордонників. А також написані листи-привітання для бійців з щирими побажаннями миру.

  

 

 

 


 

 

        11.12.2018 р. у рамках Всеукраїнського тижня права та з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини був проведений круглий стіл за участі представників прес-служби Управління патрульної поліції в Сумській області Олега Сологуба та Катерини Калініченко. Кадети 1 та 2 роти підготували виступи за темою «Права людини»:

 

         1. Солдатенко Деоніс «Право на життя» (кадет 14 взводу);

         2. Рева Михайло «Право на освіту» (кадет 23 взводу);

         3. Мороз Владислав «Булінг та право на гідність» (кадет 13 взводу);

         4. Лещенко Кирил «Право на громадянство» (кадет 23 взводу);

         5. Андрух Дмитро «Обмеження конституційних прав під час воєнного стану» (кадет 14 взводу).

 

        Протягом заходу були обговорені питання захисту прав людини та основні механізми їх захисту. Захід відбувся у творчій атмосфері взаємодії, бурхливому обговоренні та дискусії.

 

 

Загальна декларація прав людини

 

 

         Цього 2018 року виповнилось 70 років з дати прийняття Загальної декларації прав людини, що була проголошена резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року. Ця дата сьогодні відзначається у світі як День прав людини.

         Сьогодні кожен українець може ознайомитись із текстом цього документу на сайті Верховної ради України http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_015

 

         Загальна декларація прав людини – це маніфест людяності і демократії, це документ про цінності, дотримання яких повинно убезпечити людство від трагедій, геноциду, воєн.

 

 

 

 


 

 

       Напередодні зимових канікул перед кадетами виступили представники прес-служби Управління патрульної поліції в Сумській області Олег Сологуб та Катерина Калініченко. Вони приділили значну увагу профілактиці дорожньо-транспортного та побутового травматизму, нагадали кадетам правила безпечної поведінки поблизу проїжджої частини, права та обов’язки пасажира, пішохода та велосипедиста.

 

 

 

 

 


 

 

       Колектив державного ліцею-інтернату з просиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка висловлює ВСІЛЯКУ ПІДТРИМКУ нашим військовим морякам Збройних сил України, яких під час виконання службового обов’язку в Керченській протоці 25 листопада 2018 року захопили вполон російські військові.

 

       Ми впевнені, що найближчим часом наші захисники повернуться на Батьківщину живі і здорові.

 

 

Ми з Вами!

 

 

Слава Україні !

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

 

     03-05 грудня 2018 року в Кадетському корпусі проходили навчання педагогічних працівників на курсах підвищення кваліфікації.

     В ході навчання 30 педагогічних працівників навчального закладу під керівництвом  старшого викладача кафедри соціально-гуманітарної освіти Сумського обласного інституту післядипломної освіти Гапона Анатолія Васильовича цілеспрямовано працювали над пошуком відповідей на актуальні питання  нормативно-правової підтримки освітньої діяльності навчального закладу в умовах Нової української школи ХХІ століття.

 

     Активну участь в плідній роботі прийняли:

 

      -методист Штика О.П., кандидат історичних наук, доцент;

      -методист Чиженков М.М., відмінник освіти України;

      -номінант конкурсу «Педагогічна гордість Сумщини» Білецька Т.В.;

      -номінант обласного конкурсу «Учитель року 2018 року» учитель-методист Кормілець С.В.;

      -вчителі вищої категорії: Биков В.І., Губська Л.Ю., Мелешкіна І.М.,

       Оліхненко О.В., Рева Л.О., Тверезовська Т.В., Чепіга Г.О., Шаповал Н.П.;

      -заступник начальника Кадетського корпусу з навчальної роботи полковник Сидоренко А.В.;

      -заступник начальника Кадетського корпусу з виховної роботи полковник Самойленко В.І.;

      -командир випускної роти-старший офіцер-вихователь підполковник Овсієнко В.О..

 

 

      За результатами навчання учасники курсів отримали сертифікати за темою: «Нормативно-правова підтримка освітньої діяльності навчального закладу в умовах реформування освіти» в обсязі 30 годин (1 кр ЕСТS).

      За високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток правового супроводження навчального процесу Кадетського корпусу керівник зайняття Гапон А.В. нагороджений грамотою.

      Педагогічний колектив державного ліцею-інтернату з посиленою  військово-фізичною  підготовкою  «Кадетський  корпус»  імені І.Г. Харитоненка висловлює  щиру подяку ректору Сумського ОІППО, доктору історичних наук, доценту Нікітіну Юрію Олександровичу, декану факультету підвищення кваліфікації та перепідготовки, кандидату педагогічних наук, доценту Захаровій Ірині Олександрівні за плідну співпрацю заради підвищення освітньо-правового рівня нашого навчального закладу.  

 

 

 

 

 


 

 

 

        3 грудня 2018 року напередодні Всеукраїнського тижня права перед кадетами виступив старший інспектор Ковпаківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області майор внутрішньої служби В.І.Северин.

 

        Соціально-виховний захід був проведений зпревентивною метою: забезпечення профілактики та попередження діянь, що сприяють вчиненню правопорушень неповнолітніми. Виступ супроводжувався відеолекторієм. Кадети дізналися про відповідальність за вчинення кримінальних правопорушень та мали змогу задати питання.