4 грудня 2019 року у Державномуліцеї-інтернатіз посиленою військово-фізичною підготовкою«Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України традиційно відбувся святковий «Кадетський Бал» .  Покружляти у вальсі до ліцею завітали почесні гості:

- ГОЛОВА СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ОЛЕКСАНДР ЛИСЕНКО

- ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ОСВІТИ І НАУКИ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ОЛЕНА ПОПОВА

- КОМАНДИР СУМСЬКОГО ПРИКОРДОННОГО ЗАГОНУ-   ПОЛКОВНИК ОЛЕКСАНДР МЕЙКО

- ГОЛОВА ВЕТЕРАНСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «АССОЦІАЦІЯ МВС УКРАЇНИ" ГЕНЕРАЛ – МАЙОР  МІЛІЦІЇ ПЕТРО ДЯЧЕНКО

- ГОЛОВА ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОДА ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВСЬКИЙ

- ДИРЕКТОР ТЕЛЕКАНАЛУ АТВ СЕРГІЙ КЛОЧКО

- ГЕНЕРАЛ – МАЙОР У ВІДСТАВЦІ АНАТОЛІЙ РУДЕНКО

Різноманіття показових виступів професіональних колективів перекликалось з вальсами дебютантів та запрошених  гостей. Лунали ритми віденських вальсів , танго, свінгу.  Не оминули увагою і «Офіцерський вальс» , який пролунав напередодні Дня Збройних Сил України.

Більш, ніж чверть століття минуло з того доленосного часу, коли український народ заявив про свою Державність на весь світ, асаме -  28 років. Ціле покоління юнаків, які вирішили зв’язати, а при необхідності - віддати своє життя заради людей Української землі.

 

Ми вітаємо всіх з 28 річницею Дня Збройних Сил України,     висловлюємо щиру вдячність кожному з Вас за сумлінну службу Українському народові та нашій Державі!

 

 


 

29.11.2019 з ліцеїстами 1 роти  Державного ліцею–інтернату з посиленою військово–фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України проведено відкритий урок з англійської мови на тему «сімейні цінності». Учитель Веремєєва Олена Володимирівна разом з ліцеїстами провела урок використовуючи методи групової роботи та рольової ігри. Ліцеїсти активізували вживання вивчених лексичних одиниць з теми,а також узагальнили свій навчальний досвід в аудіюванні читанні, писемному та усному мовлені. Урок пройшов у чудовій дружній атмосфері та подарував ліцеїстам нові знання та враження.

 

 


 

 


 


 

Привітання з річницею Київському військовому ліцею імені Івана Богуна.

 

 

 


  

11-12 листопада 2019 року ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України брали участь у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп`ютерного мислення «Бебрас 2019». Ліцеїсти з задоволенням виконували цікаві і оригінальні завдання, що вимагали кмітливого та винахідливого застосування знань та умінь з інформатики. Отримали позитивний заряд енергії. Чекаємо на результати!  #bebras2019 #БОБЕР2019

 

 


 

16 листопада, в Державному ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою “Кадетський корпус” імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України, відповідно до плану спартикіад Ліцею відбулося видовищне спортивне свято. На спортивному майданчику  змагались ліцеїти від 1 до 4 курсу. Змагання спрямовані на розвиток сили, витривалості,  швидкості та загартування ліцеїстів.

 

 


 

15 листопада 2019 року у рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України була проведена зустріч із представниками Національної Поліції, що була присвячена безпеці на дорогах  та питанням дорожнього руху.

 

 


 

Представники Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України взяли участь 10 листопада 2019 року в «Щорічному  кроссі- гандикап Чешка"  на 15 км . Организатор КЛБ " Скіф". Ціль кросу агітація за здоровий спосіб життя і любові до спорту.

 

 


 

9 листопада  2019 року у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Б.Хмельницького було проведено «День відкритих дверей». Ліцеїсти Державного ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України відвідали навчальний заклад.

Програмою було  передбачено:

- зустріч з керівництвом НАДПСУ;

- ознайомлення з Правилами прийому до НАДПСУ,

- факультетами та кафедрами;

- виступи Голови та відповідального секретаря приймальної комісії академії,

- відповіді на запитання;

- показ презентаційних фільмів про Державну прикордонну службу України та Національну академію;

- презентація матеріально-технічної бази академії.

 

 


 

Сьогодні  8 листопада 2019 року, о 11.20 відбувся ХІХ Всеукраїнський радіо диктант національної єдності, який організувала Національна суспільна радіокомпанія України. У Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України в цьому заході взяли участь начальник Ліцею генерал-майор Свідлов Юрій Іванович, ліцеїсти, учителі, офіцери, бібліотекарі.

Кожен з учасників мав змогу перевірити, наскільки добре знає рідну мову.

 

 


 

06-08 листопада 2019 року пройшли виїзні  курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників  Ліцею. У розташуванні навчального закладу 30 офіцерів, вихователів та вчителів під керівництвом  завідувача кафедри соціально-гуманітарної освіти Сумського обласного інституту післядипломної освіти  доктора психологічних науку Алли ВОЗНЮК, старших викладачів кафедри кандидата психологічних наук Наталії ЧИЖИЧЕНКО та Лариси ГИЛЬОВОЇ  поглиблено розглянули проблему «Особистісно-професійне вдосконалення педагога». У роботі курсів активну участь брала науковий співробітник  Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України» Галина КОЛОМОЄЦЬ. Учасники курсів цілеспрямовано працювали над проблемами особистісно-професійного вдосконалення педагога в умовах Нової української школи ХХІ століття. За результатами навчання учасники курсів отримали сертифікати за темою: курсів в обсязі 30 годин (1 кр ЕСТS).

Педагогічний колектив Державного ліцею-інтернату з посиленою  військово-фізичною  підготовкою  «Кадетський  корпус»  імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України висловлює щиру подяку організаторам курсів за плідну співпрацю задля підвищення освітнього рівня педагогів Ліцею. 

 

 


 

Унікальна подія відбулася 5 листопада 2019 року в м. Суми - Всеукраїнський форум впровадження Наставництва «НАСТАВНИК Хто длякого» як пройшов у Конгрес-центрі Сумського державного університету.

Як зазначає організатор Форуму, Сумський обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді: «Більше 200 представників соціальної сфери, освіти, бізнесу, спорту і культури, ЗМІ, духовенства, депутатського корпусу, небайдужих до долі дітей а також представники  Державного ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України.

Наставництво– це відносини, в яких досвідченіша чи більш обізнана особа допомагає менш досвідченій або менш обізнаній засвоїти певні компетенції. Досвід і знання, щодо яких будуються відносини наставництва, можуть стосуватися як особливої професійної тематики, так і широкого кола питань особистого розвитку

 В Україні практики наставництва введенні в законодавство як елемент системи підтримки дітей-сиріт і позбавлених батьківської опіки «насамперед у підготовці до самостійного життя».

 

 

 


 

Сьогодні, 5 листопада, відзначив свій 101-й День народження найстаріший ветеран-прикордонник Сумщини полковник у відставці Михайло Кузьмич Дубровський.

У цей день, окрім рідних і близьких, іменинника привітали керівництво Сумського прикордонного загону на чолі з полковником Олександром Мейком, колеги-ветерани Сумської міської громадської організації «Спілка прикордонників» на чолі з полковником у відставці Юрієм Лозинським та вихованці Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України.

Гості вручили імениннику подарунки  та інше необхідне.

 

 


 

2 листопада 2019 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української  і літератури. Ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України, переможці І етапу олімпіади, взяли участь у мовно-літературних випробуваннях.

 

Бажаємо успіхів, хлопці!

 

 


 

22 жовтня в Державному ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г.Харитоненка ДПСУ пройшла гра Осіннього кубку Турніру Ліцею 2019 року з Брейн – Рингу. В запеклій інтелектуальній боротьбі перемогу виборола команда 1 роти «Ромашка». Друге та третє місце зайняли команди 3 роти «Розумники» та 2 роти «Соколи» відповідно. Фінал турніру  2019 відбудеться напередодні Нового року, де команди остаточно доведуть рівень майстерності. Ми вітаємо переможців та бажаємо всім учасникам вдалої гри та яскравого фіналу!

 

 

 


 

 

Сьогодні, 19 жовтня, в Державному ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою “Кадетський корпус” імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України,  відповідно до плану спартикіад Ліцею відбулося видовищне спортивне свято. На спортивному майданчику  змагались ліцеїти від 1 до 4 курсу.  Цей поєдинок викликав неабиякий інтерес у вболівальників, на чолі яких було керівництво Ліцею. Змагання видались напруженими та  цікавими.

 

 


 

 

 


 

11 жовтня 2019 року на передодні свята «Дня захисника України» в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України, клятву ліцеїстами набору 2019 року складено! Ми вітаємо вас, шановні першокурсники, з першим відповідальним кроком в самостійне життя! Ми впевнені, що кожен з вас буде сумлінно виконувати свій службовий обов’язок в ім’я збереження добра, миру та спокою в Україні!

На урочистостях були присутні почесні гості:

1. НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ ТЕТЯНА РЯБУХА

2. НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ПОЛКОВНИК ОЛЕГ ФІГУРА

3. КОМАНДИР 27 Артилерійської Бригади -   ПОЛКОВНИК ДМИТРО ХРАПАЧ

4. ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ДІЯЛЬНОСТІ ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ РАДИ МАКСИМ ГАЛИЦЬКИЙ (ГОЛОВА СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ОЛЕКСАНДР ЛИСЕНКО)

5. ГОЛОВА ВЕТЕРАНСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРИКОРДОННИКІВ СУМЩИНИ – ЮРІЙ ЛОЗИНСЬКИЙ

6. НАЧАЛЬНИК ВІЙСЬКОВОЇ КАФЕДРИ   СумДУ  , ПОЛКОВНИК ЗАПАСУ  МИКОЛА  ЛЯПА

7. ГОЛОВА ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОДА ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВСЬКИЙ

8. ГОЛОВА ВЕТЕРАНІВ АТО СУМЩИНИ ВОЛОДИМИР ЛАВРИК

9. ГОЛОВА КОМІСІЇ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ БЮДЖЕТУ, СОЦІАЛЬНО – ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ МИКОЛА БЕРЕЗІН.

10. ГОЛОВА СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ – ВОЛОДИМИР ТОКАР

11. ГОЛОВА МІСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ВЕТЕРАНІВ УКРАЇНИ ПОЛКОВНИК У ВІДСТАВЦІ МИКОЛА БОНДАРЄВ

 

НАПЕРЕДОДНІ СВЯТА ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ!  КОЛЕКТИВ ЛІЦЕЮ ВІТАЄ КОЖНОГО, ХТО В ТОЙ ЧИ ІНШИЙ ЧАС ВІДДАВ СВОЮ СИЛУ, МУЖНІСТЬ І ПРОФЕСІОНАЛІЗМ СПРАВІ ЗАХИСТУ НАШОЇ ДЕРЖАВИ УКРАЇНИ!

 
 
 

 
«Рідне земле моя, ти козацькою славою вкрита» - саме за такою назвою бібліотека ліцею спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою до Дня українського козацтва та Дня захисника України для ліцеїстів 8 класу провела патріотичний челендж. В заході взяли участь ліцеїсти 53 взводу, які склали три команди: «Сагайдачний», «Степові лицарі» та «Кобза». Такі заходи сприяють вивченню історії українського козацтва, збереженню історико-культурної спадщини українського народу, поваги та любові до нашої Батьківщини.
 

 

 

 


 

 

 

    У першу неділю жовтня наша Держава святкує День працівника освіти!

    Колектив Державного ліцею – інтернату з посиленою військово – фізичною підготовкою “Кадетський корпус” імені І.Г. Харитоненка, Державної прикордонної служби України в урочистій обстановці привітав всіх вчителів.

 

Сьогодні ваше свято, дорогі освітяни, а тому ми вшановуємо всіх тих, кого любимо і поважаємо.

Дорогі вчителі!  Ми щиро вітаємо вас із професійним святом!

Купайтеся в усмішках, жартах, цілунках,

І щедрої долі дзвінких подарунків! Зі святом!!!

 

Мирного неба над Україною!!!

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

     На протязі вересня у Державному ліцеї-інтернатіз посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненко Державної прикордонної служби України проходили заходи  протидії булінгу.

     30 вересня 2019 року відбулася зустріч із представниками національної поліції, з метою інформування про булінг та його вади, відповідальність за вчинення булінгу, механізмі реагування на випадки булінгу. Ліцеїсти  мали змогу особисто задати запитання, поспілкуватися із представниками національної поліції.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

      25.09.2019 року до стін Ліцею завітали учні 5 класу Конотопської загальноосвітньоїшкола І-ІІІ ступенів 7. Для них було проведено екскурсію, вони мали змогу поспілкуватися з вчителями, відвідати учбові класи та подумати над серйозним рішенням – вибором свого майбутнього професійного шляху. Шляху захисника Вітчизни!

 

 

 

 

 

 


 

 

 

     Шановний Романе Володимировичу!

 

     Колектив Державного ліцею – інтернату з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України від щирого серця вітає Вас з Днем народження! 
     За роки спільної роботи ми пізнали Вас не тільки як компетентного партнера, знаючу та професійну людину, турботливого, але вимогливого батька випускника, а також як щирого друга, енергійного і невтомного, щедрим на добро.
     Нехай Ваш ентузіазм не згасає, а удача ніколи не залишає у відповідальних і важливих справах. Бажаємо успіхів і вічного процвітання, поваги та любові близьких людей, благополуччя, цілеспрямованості і одержання перемоги в будь-якому починанні.

 

     З повагою, колектив Ліцею.

 

 

 


 

 

 

     21  вересня 2007 року, рішенням Сумської обласної ради був створений Комунальний заклад Сумської обласної ради - ліцей з посиленою військовою підготовкою імені Івана Герасимовича Харитоненка. І саме цей день став днем народження Державного ліцею – інтернату з посиленою військово – фізичною підготовкою “Кадетський корпус” імені  І.Г. Харитоненка, Державної прикордонної служби України, який ми відзначаємо кожного року - День Ліцею!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

     Традиційно, 14 вересня, в Державному ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою “Кадетський корпус” імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України – відбулося спортивне свято присвячене «Дню фізичної культури і спорту України». Ліцеїсти змагалися у підтягуванні на перекладені, естафеті, кросу і на завершення у перетягуванні канату. 

      Невипадково кажуть, що ознака майстерності – стабільність.  Регулярні заняття фізичною культурою  дають  можливість демонструвати високі показники не лише  в спорті, а і у повсякденному житті.

 

      Вітаємо Українських спортсменів!

 

 

 

 

 

 


 

 

 

      Під час роботи курсів педагоги Ліцею отримали теоретичні знання та вдосконалили практичні навички взаємодії з іншими учасниками освітнього процесу – ліцеїстами та їх батьками.

      Підсумки триденної роботи підвела Захарова Ірина Олександрівна – декан факультету підвищення кваліфікації та перепідготовки Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент, відмінник освіти України.

      За результатами роботи 30 педагогів Ліцею отримали сертифікати на підтвердження того, що вони  пройшли навчання на курсах підвищення кваліфікації за темою «Педагогіка партнерства: від взаємодії до конструктивної співпраці» в обсязі 30 годин (1крECTS).

 

 

 

 

 


 

 

     9 вересня 2019 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України розпочалися 3-х денні виїзні курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників навчального закладу. Офіцери-вихователі, вихователі, вчителі та методисти розпочали поглиблене вивчення теми: «Педагогіка партнерства: від взаємодії до конструктивної співпраці».

 

      Інструктивно-методичне та настановне заняття провела Вознюк Алла Вікторівна – завідувач кафедри психології Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, доктор психологічних наук, доцент, науковий кореспондент лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, член Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці. Особливу увагу вона звернула на важливість конструктивної співпраці учасників освітнього процесу – учнів, вчителів та батьків. З присутніми був проведений фаховий модуль, який викликав непідробний інтерес його учасників.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

    04.09.2019 р. відбулась зустріч ліцеїстів із представниками Головного територіального управління юстиції в Сумській області та працівниками поліції. Правники ознайомили ліцеїстів із загальнонаціональним проектом від Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!» та кампаніями, що впроваджені в його рамках. Ліцеїсти дізналися про поняття булінгу, його види та ознаки. Вихованці закладу були попереджені про відповідальність, яка настає за вчинення дій, що завдають фізичних чи моральних страждань, а саме за:

• цькування неповнолітньої чи малолітньої особи - штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин;

• діяння, що зазначене вище, вчинені повторно протягом року або групою осіб - штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин;

• булінг вчинений дитиною до 16 років – відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них будуть застосовані штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Доведена інформація стала для ліцеїстів застереженням від вчинення протиправних дій та допоможе захиститися від цькувань однолітків.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

     2 вересня 2019 року Ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою “Кадетський корпус” імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України взяли участь у Церемонія відкриття скульптури в СумДУ «Пам’ятний знак загиблого студента-воїна».

 

 

 

 

 


 

 

 

     Цього вересневого ранку гостинно відкрилися двері для 132 першокурсників! Велика родина ліцею вітає в своїх рядах новачків та всіх тих, хто завітав на це свято!

     Саме такими словами розпочались урочистості  з нагоди початку нового навчального року та ритуалу вручення погонів в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою “Кадетський корпус” імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України!

     Погони, як символ служіння Батьківщині, було вручено ліцеїстами старшого курсу своїм наймолодшим товаришам – ліцеїстам – першокурсникам.

 

     На урочистих заходах були присутні почесні гості:

     Тимчасово виконуюча обов’язки голови Сумської обласної державної адміністрації КУПРЕЙЧИК Ірина Валеріївна;

     Заступник директора департаменту-начальник управління професійної підготовки та організації освітньої діяльності Державної прикордонної служби України полковник ФІГУРА Олег Володимирович;

     Почесний громадянин міста Суми ЄПІФАНОВ Анатолій Олександрович;

     Командир Сумського прикордонного загону полковник Мейко Олександр Васильвич;

     Командир 27 бригади полковник ХРАПАЧ Дмитро Олександрович;

     Начальник кафедри СумДу полковник запасу ЛЯПА Микола Миколайович;

     Заступник директора департаменту освіти і науки Сумської обласної Державної адміністрації ПОПОВА Олена Іванівна;

     Депутат Сумської обласної ради КИСІЛЬ Андрій Юрійович;

     Депутат Сумської обласної ради БЕРЕЗІН Микола Якович;

     Голова ветеранської організації «Прикордонники Сумщини» ЛОЗИНСЬКИЙ Юрій Олексійович;

     Директор телекомпанії АТВ Сергій  КЛОЧКО.

 

     Наприкінці святкового заходу пролунав перший дзвоник нового навчального року.

     Дорогі діти!  Хай ваша стежина знань буде радісною і повною приємних сюрпризів!

     Шановні вчителі! Бажаємо Вам творчої наснаги та успішного навчального року! Терпіння, натхнення і нових звершень всім вам!

                          

     Навчальний 2019 -2020 рік розпочато!

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

 

    18 червня  2019 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України працювала група членів громадської ради при Адміністрації ДПСУ.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

    В Сумах у «Кадетському корпусі» Державної прикордонної служби України пройшов ювілейний випуск ліцеїстів.

    8 червня 2019 року в м. Суми відбулися урочистості з нагоди 10-го ювілейного випуску ліцеїстів державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України.

    У заході, який відбувся на стройовому плацу ліцею, взяли участь виконуючий обов’язки Голови Державної прикордонної служби України Юрій Гресько, начальник ліцею Юрій Свідлов, представники органів місцевої влади, духовенство, батьки та громадськість.

    «Цього року завершили навчання у славетному начальному закладі 101 випускник-ліцеїст. Також приємно відзначити, що 42 сьогоднішніх випускників виявили бажання стати офіцерами-прикордонниками, продовживши навчання у Національній академії Державної прикордонної служби України. Слід відмітити, що цьогоріч це також перший випуск прикордонних ліцеїстів «Кадетського корпусу».

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

     4 грамоти! 4 медалі! Стільки отримали наші ліцеїсти на Х Всеукраїнський спартакіаді серед військових (військово-морських) ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, що відбулась 2 червня 2019 року.

 
     Ліцеїсти:
 
     Руслан БРИЖАК (III місце, плавання на 50 метрів, 29.4 секунди);
     Руслан БРИЖАК (III місце, підтягування на поперечені, 32 рази);
     Артем ВІДУЄВ (II місце, подолання cмуги перешкод, 1 хвилина 41.1 секунди);
     Микола ГОНТАР (III місце, підтягування на поперечені, 32 рази).
 
 
 
 

 

 

 


 

 

      У Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України продовжується відповідно до навчального плану польовий вихід 1 роти. Ліцеїсти на практиці набувають військові навички. 

 

 

 

 

 


 

 

 

     У рамках Тижня правових знань, приуроченого до Дня захисту дітей у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України ліцеїсти малювали плакати про права дитини, це і право на життя, і право на освіту, на працю, на відпочинок, на свободу думки та слова, совісті та віросповідання.

 

 

 

 


 

 

 

     Напередодні літніх канікул та у рамках проведення Тижня правових знань у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України були проведені зустрічі з представниками національної поліції. Зустріч була присвячена безпеці на дорогах та питанням юридичної відповідальності неповнолітніх.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

     27.5.2019р. в 1й роті розпочався польовий вихід. За традицією в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби проводиться спортивне свято.  

 

 

 

 

 


 

 

 

     24 травня  2019 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України розпочався іспити з фізичної підготовки.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

     24 травня  2019 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України розпочався проф.відбір для 2 курсу ліцеїстів.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

      22 травня було розпочато другий сезон інтелектуальної гри «БРЕЙН –РИНГ». Участь в весняному турнірі  приймали три команди ліцею. Команда 1 роти «Ромашка» закінчила гру з результатом 8 балів, команда 2 роти «Соколи» показала результат в 3 бали, а переможцем весняного турніру та володарем малого кубку стала наймолодша команда 3 роти «Розумники», яка закінчила гру з результатом 12 балів. Вітаємо переможців! До нових зустрічей в новому осінньому сезоні нового навчального року!

 

 

 

 

 

 


 

 

 

      З метою запобігання та протидії булінгу (цькування), створення безпечного освітнього середовища,  виявлення проблем та або потенційних ризиків їх виникнення, визначення та впровадження необхідних заходів, способів, методів їхнього вирішення та/або усунення загроз, прогнозу їх впливу та планування подальших дій, що включає емоційно-психологічну та фізичну безпеку учасників освітнього процесу, в Ліцеї проведено спеціальне заняття з учасниками освітнього процесу  в ході якого були розглянуті вимоги нормативно-правових актівУкраїни щодо протидії булінгу (цькуванню).

 

 

 

 

 


 

 

 

    15 травня 2019 року на факультеті іноземної та слов’янської філології СумДПУ ім. А.С. Макаренка відбулось нагородження переможців та призерів обласного конкурсу на кращу творчу письмову роботу англійською мовою (Write With Pleasure Competition) серед учнів 8 – 11 класів загальноосвітніх шкіл і студентів вищих навчальних закладів І – ІV рівнів акредитації. Серед переможців стали і вихованці нашого Ліцею, а саме ліцеїст 3 роти (8 клас) Сергієнко Єгор (керівник вчитель англійської мови Шалімова Тетяна Іванівна), ліцеїст 1 роти (10 клас) Зборик Денис (керівник вчитель англійської мови Чередніченко Юлія Миколаївна) та ліцеїст 5 роти (11 клас) Кайдаш Андрій (керівник вчитель англійської мови Волкова Світлана Юріївна). Щиро вітаємо переможців та їх керівників з високими досягненнями! Бажаємо успіхів та перемог в житті та науці!

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

     15 травня 2019 року фахівцями юстиції Сумщини в рамках всеукраїнської правопросвітницької кампанії  «Я МАЮ ПРАВО!» був проведений захід з ліцеїстами 3 роти. Так, під час заходу фахівці юстиції роз’яснили, що таке булінг, визначили його види та розповіли куди звертатися за допомогою у випадку, коли став жертвою або свідком цькування, а саме, якщо ваші права порушують, дзвоніть на номер "гарячої лінії" цілодобово 0 (800) 213 103 або звертайтесь у центри безоплатної правової допомоги https://legalaid.gov.ua/ua/local-centres

 

 

 

 


 

 

 

     10 травня 2019 року Державний ліцей – інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України з робочим візитом відвідав перший заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал-лейтенант Гресько Юрій Петрович. Шановний гість привітав начальника ліцею генерала-майора Свідлова Юрія Івановича з призначенням на посаду і вручив цінний подарунок від Голови Державної прикордонної служби України генерала армії України Цигикал Петра Олександровича. Генерал-лейтенант Гресько Юрій Петрович поспілкувався з колективом ліцею та батьківським комітетом,  вислухав всі проблемні питання сьогодення навчального закладу.

 

 

 

 

 


 

 

     7 травня в Адміністрації Державної прикордонної служби України відбувся конкурс на зайняття посади начальника Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України, що знаходиться у м. Суми.

 
     Участь у конкурсі взяли три представники Державної прикордонної служби України.
 
     Конкурс складався з трьох етапів:
 
перевірки на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти шляхом комп’ютерного тестування;
перевірки професійних компетентностей через вирішення ситуаційного завдання;
публічної та відкритої презентації державною мовою перспективного плану розвитку закладу середньої освіти, а також надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії щодо проведеної презентації.
     За результатами проведеного конкурсу рішенням конкурсної комісії переможцем на зайняття посади начальника Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України визначено генерал-майора Свідлова Юрія Івановича.

 

 

 

 

 

 


 

 

      В 2014 році Україна розпочала нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Новий зміст Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом полягає у: переосмисленні подій Другої світової війни, рівному вшануванні пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, перенесенні акценту з історії військових дій на історії конкретних людей… У військовому ліцеї експонується виставка: «Відлуння пам’яті». І нехай знають ліцеїсти, як не рік і не два вони воювали... Любили й ненавиділи. Вони майже всі там, де ні смутку ні скорботи. А нам залишається пам’ять... Переконані, від того, наскільки молоде покоління знатиме історичне минуле, залежатиме його патріотизм, національна самосвідомість та активна громадянська позиція.

 

 

 

 

 


 

 

 

     08 травня 2019 року удержавному ліцеї-інтернатіз посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України відбулася зустріч із представниками національної поліції, відповідно до місячника «Правила дорожнього руху». Розмова стосувалася безпеки дітей починаючи з правил дорожнього руху, правил поводження з небезпечними знахідками, поведінки у великому натовпі, а також попередили про скоєння кримінальних правопорушень та пояснили, в яких ситуаціях настає адміністративна та кримінальна відповідальність, як вести себе неповнолітньому під час затримання та арешту, як не стати жертвою злочину тощо. Співпраця з поліцією є пріоритетом для нас, особливо коли йдеться про здоров’я ліцеїстів і не допущення порушень правил «Дорожнього руху».

 

 

 

 

 

 


 

 

 

         26 квітня 2019 року ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України в рамках патріотичного виховання та на передодні «Дня прикордонника» відвідали Сумський прикордонний загін, де ознайомилися з новітніми зразками озброєння і техніки та побутом прикордонників.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

    23 квітня 2019 року в рамках патріотичного виховання допризовної молоді ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України провели уроки з предмету «Захист вітчизни» в 1й гімназії міста Суми.

 

 

 

 

 


 

 

    Тиждень природничих наук - це свято творчого, нестандартного підходу до навчання та виховання. Найцікавішим компонентом в тижні є ігровий і конкурсний. 

 

    17.04.2019 року кращі кадети 2 роти "пограли" своїми інтелектуальними силами в біологічному КВН "Що?Де? Коли?". Привітання, разминка, конкурс капітанів, бліц-вікторина, "заморочки з бочки", силуетні завдання, завдання для вболівальників, конкурс художників, "цікава тварина", чарівна загадкова скринька надали можливість не тільки почути правильні відповіді, але оцінити винахідливість, почуття гумору, художні таланти, кругозір кадетів, вміння працювати в команді, знання з біології. 
 
    В нелегкій, напруженій боротьбі перемогу отримали всі. 
 
    I місце збірна команда 22 взводу:
Олефіренко Д. (капітан команди), Чорненко., Домантович М., Каліновський К. 
 
    ІІ місце 21 взвод:
Черевань В. (капітан команди), Косенко О., Круподер М., Шевченко Є., Марченко В.
 
    ІІІ місце 23 взвод:
Рева М. (капітан команди), Векленко О., Шевченко І., Шумицький В., Соболь А. 
 
    Найкращий капітан - Олефіренко Д. 
 
    Вчитель біології Мащенко І.І. 
 

 

 

 

 


 

 

 

    19 квітня 2019 року відбулося урочисте нагородження переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, на церемонії нагородження були запрошені ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою війського-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України:

 

   1) віце-сержант Кайдаш Андрій Олександрович 5 рота;

   2) старший кадет Саливон Богдан Вадимович 1 рота;

   3) кадет Сергієнко  Єгор Сергійович 3 рота;

   4) старший кадет Хрипко  Максим Сергійович 1 рота.

 

 

 

 

 


 

 

    В період 9 квітня по 12 квітня 2019 року у м. Суми проводилась спартакіада з військового багатоборства серед команд допризовної та призовної молоді загальноосвітніх закладів, вищих навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів. В результаті проявленої особистої спортивної підготовки збірна команда Кадетського корпусу  показала високі результати, та зайняла перше місце.

    Кращі спортсмени навчального закладу:

 віце - старшина        Гонтар Микола Сергійович 13 взвод

 ст. віце – сержант    Жовтневий Вадим Євгенович 22 взвод

 ст. віце – сержант    Пророчек Андрій  Сергійович 22 взвод

 віце – сержант         Блідуха  Руслан Віталійович 52 взвод

 віце – сержант         Вишня Олександр Олександрович 13 взвод

 віце – сержант         Смакоус Єлисей Миколайович 13 взвод

 віце – сержант         Курило Андрій Андрійович 42 взвод

 старшому кадет       Рудецький Владислав Володимирович 11 взвод

 старшому кадет       Відуєв Артем Сергійович 51 взвод

 кадет                          Рудь Денис Олександрович 15 взвод

 кадет                          Болтаєв Павло Олександрович 13 взвод

 кадет                          Халявка Богдан Борисович 15 взвод

 кадет                          Брижак Руслан Олександрович 11 взвод

 кадет                          Кислиця Ілля Олегович 21 взвод

 кадет                          Божок Дмитро Русланович 21 взвод

 кадет                          Богданов Богдан Олександрович 23 взвод

 

 

 

 

 

 


 

 

    9 квітня у місті Суми розпочалася спартакіада з перевірки фізичної підготовки юнаків до служби у Збройних силах України. Кадети Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка відкрили змагання показовим виступом кращих спортсменів навчального закладу. На змаганнях був присутній голова міста Суми Олександр Миколайович Лисенко.

 

 

 

 


 

 

    6 квітня у місті Суми проходить місячник «Благоустрою». Кадети Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка, розпочали з прибирання прилеглої території. Не залишили без уваги і територію військового містечка, де кадети завзято та охоче працювали. Особливу увагу звернули на прибиранні території біля Меморіалу «Загиблим воїнам-інтернаціоналістам».

 

 

 

 


 

 

    4 квітня 2019р. танцювальний колектив Кадетського корпусу чарівним виступом підтримав учасників ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року" у номінації "Захист Вітчизни", відкриття якого проходило у Палаці дітей та юнацтва.

 

 

 


 

 

 

Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою

«Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка

РОЗПОЧАВСЯ НАБІР У 2019 РОЦІ

 

Якщо Ви сильна духом молода людина, прагнете самовдосконалення, впевнені у собі, готові розпочати самостійне життя – то ця інформація для ВАС!

 

З 1 квітня 2019 року з 9:00 працює прийомна комісія!

 

Графік роботи: 

[понеділок - п'ятниця] з 9:00 до 16:00

[обідня перерва] з 13:00 до 14:00 

                                                                                        

 

Наша адреса: 40021, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 165

Телефони: (0542) 79-80-05, тел./факс 79-80-04;

 

http://www.kadetka.sumy.uae-mailkadetka.sumy@gmail.com

 

 


 

 

    28 березня  2019 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка завітав гість Голова громадської організації «Прикордонники Сумщини» Лозинський Юрій Олексійович, для ознайомлення з навчальним закладом в якому навчаються юні прикордонники України.

 

 

 

 

 


 

 

     Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 11 класу закладів загальної середньої освіти, поданих на конкурсний відбір проектів підручників для 11 класу закладів загальної середньої освіти.

 

 

 

 


 

 

     16 березня 2019 року в малій Академії наук СумДУ відбувся конкурс. Вихованець Кадетського корпусу кадет Йолкін Роман Петрович зайняв III місце з теоретичної фізики, його вчитель Коломойцева С.А.

 

 

 

 

 


 

 

     12 березня 2019 року в державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка вчителями історії Ткачовою І.М. та Оліхненко О.В був проведений виховний захід до Дня початку кримського спротиву з метою формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, нації та виховання поваги до Конституції України, Законів України та державної символіки.

      Крим став прецедентом сучасної світової історії. У післявоєнній Європі це, напевно, єдиний випадок , коли в мирний час одна держава окупувала і анексувала частину території іншої незалежної держави.

      З початку окупації мітинги та акції проходили щоденно в різних місцях Криму. Також проходили пікети біля блокованих військових частин. Часто перед «зеленими чоловічками» та так званою «кримською самообороною» ставали жінки та літні люди. Після того, як відбувся «референдум» 16.03.2014 про статус Криму, масові акції проти російської агресії стали вже неможливі, але рух спротиву не припинявся.

      Кадети, ознайомившись з хронологічними подіями 2014-2018 років, прийшли до висновку, що Крим не прийняв окупантів, громадяни України вийшли на захист своєї землі. Кадети з гордістю пригадали і дії курсантів Військово-морського ліцею м.Севастополь, серед яких був і випускник «Кадетського корпусу» Харченко Олексій, які співали Гімн України перед обличчям російських окупантів.

 

 

 

 


 

 

 

     Вихованець 4 роти Державного ліцею інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка:  кадет Пікін Владислав Олександрович 10 березня 2019 року повертався додому  і знайшов людину похилого віку з розбитою головою надав потерпілому первинну медичну допомогу викликав поліцію і швидку медичну  допомогу. За свій вчинок кадет Пікін Владислав Олександрович отримав подяку від Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції «За активну громадянську позицію».

     Рівняємося на кращих!

 

 

 

 


 

 

 

     Дорогі жінки!

     Від усього серця вітаємо Вас із святом весни, любові та краси – Міжнародним жіночим днем 8 Березня!

     Мудреці кажуть: "Царство жінки – це царство ніжності, тонкості і терпіння". І завдання чоловіка не зруйнувати його, а захистити від усіх можливих життєвих негараздів.

     Свято 8 Березня є символом усього найкращого, що є у нас в житті – сердечності, доброти, кохання, радості і тепла. Ми схиляємось перед головним жіночим талантом – віддавати себе, свої найкращі якості близьким людям. Ви даєте нам нові сили, допомагаєте стати кращими, добрішими, впевненішими в собі. Для цього необхідний особливий жіночий такт, інтуїція, терпіння, витримка, напруження душевних сил – ті дивовижні якості, яких часто так не вистачає нам, чоловікам.

      Від усієї душі бажаємо Вам здійснення усіх життєвих планів, надій і мрій! Нехай кожен день Вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення, приємні несподіванки і душевний комфорт!

 

 

 

 

 


 

 

     6 березня 2019 року напередодні Міжнародного жіночого дня пройшов весняний Кадетський Бал. З привітаннями та побажаннями сонячної весни і гарного настрою свято відкрив начальник Кадетського корпусу.

     У білій залі зібралися учасники балу: кадети, офіцери, вчителі, запрошені гості, бальні пари та танцювальні колективи. Першим танцем став полонез. З феєричним показовим номером виступив колектив барабанщиків. Учасники балу мали змогу прийняти участь у майстер-класах, різноманітних конкурсах, спостерігати показові виступи. Протягом всього заходу панувала чудова атмосфера та гарний настрій.

 

 

 

 

 


 

 

     2 березня  2019 року, на передодні  у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка було проведено урок Мужності.   

     Урок проводив народний депутат України, військовий льотчик 1-го класу полковник Повітряних Сил України, командир 204-ї бригади. Мамчур Юлій Валерійович, він націлив вихованців «Кадетського корпусу» на необхідність захищати свій рідний край, Державу Україну!  

 

 

 

 


 

 

 

     27 лютого щорічно святкується день оптиміста, що є чудовим приводом для того, щоб оголосити бій смутку. Саме до цього дня були приурочені заняття на тему: «Хто ти: оптиміст, песиміст чи реаліст?», проведені практичним психологом та соціальним педагогом Кадетського корпусу разом зі студенткою СДПУ імені А.С. Макаренко Кравцовою Галиною Петрівною. Кадети 2 роти дискутували та давали власне визначення поняттю «оптиміст», опановували навички позитивного мислення, в ігровій формі вчились знаходити оптимальні виходи зі складних ситуацій, переглянули мотиваційні відео та обговорили їх.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

       Вихованці Державного ліцею інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка: старший кадет Саливон Богдан Вадимович і старший кадет Поліщук Юрій Юрійович за високі здобутки та особисті успіхи в освітній діяльності отримали стипендії Голови обласної Державної адміністрації

 

 

 

 


 

 

      Як завжди, за традицією Кадетського корпусу в останню суботу лютого відбувся День відкритих дверей. Під час заходу відбулась зустріч батьків та дітей, майбутніх абітурієнтів з керівництвом, офіцерами, вчителями та вихователями освітнього закладу. Була надана інформація щодо умов та особливостей навчання, освітніх можливостей, як підготуватися до вступу. Показ відео про життя кадетів, чарівні мелодії у виконанні оркестру Кадетського корпусу, виступи колективів «Кадет», «Каданс» та спортивного колективу з панкратіону, підняли настрій всіх присутніх на цьому важливому щорічному заході.

 

 

 

 

 

 


 

 

         24 лютого , ¼ другого  фестивалю  Шкільної Ліги Сміху приніс перемогу збірній команді Кадетського корпуса «Заряд повний». З 19-ти команд – учасниць з багатьох міст України (Київ, Харків, Одеса, Херсон) та багатьох команд навчальних закладів Сум , наші хлопці впевнено, по - військовому, вибороли перемогу! Тому вдвічі приємніші слова суддів:  «Вперше почули смішний гумор від людей в погонах»)))))))

Вперше Кадетський корпус бере участь в заході такого формату, але, як показала гра – наш час настав!

«Ми прагнемо змін, зміни є в наших серцях» - саме такими словами пісні гурту С.К.А.Й. закінчується фінальний виступ команди «Заряд повний».

Зміни – лише на краще, тепер ми це точно знаємо…

 

 

 

 

 

 


 

 

     Давньогрецькі філософи говорили, що місто – це люди, бо саме вони творять історію і долю обраного поселення, щоб явити світові неповторний характер і духовний образ свого полісу.

     З нагоди 80 – ї річниці утворення Сумської області бібліотека військового ліцею спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою провели іст – фактор «Сумщина нас єднає», в який увійшли – вікторина «Пізнай свій край», кросворд «Видатні імена Сумщини» та фотокросворд «Пам`ятники Сумщини».

     В заході взяли участь кадети першої роти, які склали чотири команди: «Винахідники», «Сумчани»,«Легіон» та «Сумські орли». Під час проведення іст – фактору панувала доброзичлива та товариська атмосфера.

     Хочемо, щоб такі заходи плекали в серцях юних сумчан XXI століття, корінних і тих, хто зовсім недавно став сумчанином, почуття поваги до красивої, величної Сумщини.

 

 

 

 

 


 

 

      20 – 21 січня  2019 року на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  відбувся ІІІ етап Всеукраїнських  учнівських олімпіад з української мови та літературиза завданнями Міністерства освіти і науки України.  Кадет 34 взводу Сергієнко Єгор  на цьому етапі  посів  ІІІ місце (підготували вчителі української мови та літератури Шаповал Н.П., Плішива О.А.).

      Бажаємо переможцю  нових успіхів.

 

 

 

 

 

 


 

 

       21 лютого в Державному ліцею-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка відбулося святкування Міжнародного дня рідної мови. Проведені заходи сприяли поглибленню  знань  про  рідну мову,  її красуі багатство,  розвитку творчих здібностей  кадетів, вихованню любові  йповаги до рідного слова.  Викладачами української мови та літератури  проведено цікаві й змістовні заходи: мовно-літературний квест «Як парость виноградної лози, плекайте мову» (учителі Чепіга Г.О., Бегменко Л.М.), вікторина «Подорож океаном рідної мови» (учителі Шаповал Н.П., Плішива О.А.),  мовно-літературна вікторина «До рідного слова душею торкаюсь» (учителі Данчишена І.Й., Рева Л.О.) та конкурс на кращого читця поезій про мову  О.Олеся.

 

 

 

 


 

 

      20 лютого в Кадетському корпусі  учитель-методист із зарубіжної літератури Сироватська Любов Іванівна провела урок у 33 взводі (8 клас) за трагедією В. Шекспіра «Ромео і Джульетта» на тему: «Любов перемагає смерть, зло та ворожнечу». Поезія Шекспіра, прочитана в оригіналі (на англійській) та рідною мовою, зіграні кадетами сценки з трагедії, кадри з фільму Дзефереллі, та відповіді кадетів-підлітків на мудрі запитання вчителя поступово оживили цю романтичну італійську легенду про закоханих, привели до розуміння теми уроку про те, що кохання вічне і ніколи не закінчиться, завжди переможе смерть, війну.

 

 

 

 

 


 

 

      15 лютого  2019 року в «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав», та з народи 30 річчя виводу військ з Афганістану   в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка привітали  колег та ветеранів які брали участь у бойових діях в Афганістані і на території інших держав, та прийняли участь у міських заходах у вшануванні пам’яті біля пам’ятника загиблим воїнам в Афганістані.

 

 

 


 

 

        9-10 лютого 2019 року на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Сумського державного університету відбувся ІІІ етап всеукраїнських олімпіад з інформаційних технологій за завданнями Міністерства освіти і науки України. Змагання відбувалося в 2 тури, за право називатися найкращим серед десятикласників змагалося 24 учні з усієї області. Кадет 11 взводу Хрипко Максим успішно виступив на цьому етапі, посівши ІІІ місце (учителі інформатики: Скляренко Є.В., Білецька Т.В.).

        Вітаємо переможця! Бажаємо нових здобутків і перемог.

 

 

 

 


 

 

       5 лютого 2019 року у світі відзначався День безпечного Інтернету під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Вчителі інформатики серед кадетів 1 роти провели виховний захід «Безпечна поведінка в Інтернеті». Також кадети долучилися до онлайн-уроку, запропонованого Програмою Мережних академій Cisco, Кіберполіцією України  та компанією ERC, протягом якого кадети мали можливість краще зрозуміти можливості і проблеми всесвітньої павутини; після перегляду уроку кадети виконали онлайн-тестування і перевірили свої здібності до кар’єри аналітика з кібербезпеки. Вчимося захищати нашу державу в онлайн-просторі!  #SID2019 #SaferInternetDay

 

 

 

 

 

 


 

 

#ранок_урок #stop_sexтинг 


      5 лютого 2019 року до Дня безпечного Інтернету (Safer Internet Day) в рамках всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг практичним психологом Ідріс Н.О. та соціальним педагогом Лісовою Н.Б. у Кадетському корпусі було проведено урок із теми «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?», де кадети мали змогу:
- дізнатися про небезпеки та ризики з якими можуть зіштовхнутися неповнолітні користувачі в глобальній мережі, 
- з’ясувати зміст понять «онлайн-грумінг», «секстинг», 
- переглянули фільм «Onlineсексуальне насильство над дітьми» та обговорити його зміст;
- дати оцінку ризикам (хто зазвичай стає жертвою? хто виступає у ролі шахрая?); 
- розробити рекомендації щодо того як убезпечити себе від онлайн-грумінгу та секстингу;
- скласти алгоритм дій, якщо підліток вже став жертвою злодіїв.

 

***


       Матеріали уроку були розроблені А.Дьяковою, експерткою Уповноваженого Президента України з прав дитини, спільно з фахівцями видавничої справи, кіберполіцією Києва та ювенальною превенцією Національної поліції України. Урок отримав рекомендації від Інституту модернізації змісту освіти. Ініціатива також підтримана Міністерством освіти і науки України та Уповноваженим Президента України з прав дитини.


***


       Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет — це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя. Проте саме інтернет все частіше стає джерелом небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.


Повідомити у поліцію за телефоном 102. 
Кібер поліція https://cyberpolice.gov.ua. 
Національна гаряча дитяча лінія 116 111.

 

 

 

 

 


 

 

       З 31 листопада по 01 грудня в місті Харків проходив чемпіонат світу серед юніорів з військово-спортивного багатоборства в якому приймало участь 16 країн. Змагання проходили в двох дисциплінах - це стрільба з пневматичної гвинтівки та рукопашний бій. За результатами змагань в особистій першості ІІ призове місце зайняв вихованець Кадетського корпусу віце-старшина Кривич Олег Григорович. Ми щиро вітаємо Олега з цією перемогою та бажаємо йому успіху, подальших звершень та нових перемог!

 

 

 

 

 


 

 

      5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Напередодні практичним психологом Ідріс Н.О. разом зі студентом-психологом СДПУ ім. А.С. Макаренко Івченко Андрієм було проведено цикл занять з кадетами 1 та 3 роти на тему «Безпечний Інтернет». Кадети мали змогу переглянути фільми з медіаграмотності та критичного мислення, розкрити зміст поняття «кібербулінг», дізнатися про шляхи захисту в Інтернеті. 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

       29 січня 2019 року кадети Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка вшанували пам'ять Героїв Крут. Герої не вмирають їх пам’ятатимуть вічно, це є приклад як треба любити Україну.

 

 

 


 

 

       Останній тиждень січня в Кадетському корпусі почався з посмішки чудової литовської художниці Беати Куркуль. Кадети нашого закладу мали можливість зазирнути в очі мистецтва. Талант і творча ідея допомогла в збірних образах, з використанням комп’ютерної графіки, відобразити реалії сьогодення українських воїнів-прикордонників. Ця зустріч залишила незабутнє враження в серцях вихованців, майбутніх захисників незалежної України.

 

 

 

 

 


 

 

        17-18 січня 2019 року відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови. В олімпіаді приймало участь 73 учня з різних міст нашої області. За результатами виконаних завдань олімпіади, І місце серед 11-х класів зайняв кадет 5 роти Кайдаш Андрій Олександрович (керівник вчитель англійської мови Волкова Світлана Юріївна). Зайняте перше місце дає право на участь в ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, де Андрій буде захищати честь Сумської області серед інших областей України.

         Щиро вітаємо вихованця Кадетського корпусу з заслуженою перемогою та бажаємо йому успіху у в ІVетапі Всеукраїнських учнівських олімпіад!

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою

«Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка

 

ОГОЛОШУЄ НАБІР У 2019 РОЦІ

 

Якщо Ви сильна духом молода людина, прагнете самовдосконалення, впевнені у собі, готові розпочати самостійне життя – то ця інформація для ВАС!

                                      

23 лютого 2019 року о 10:00

 

в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізічною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка відбудеться «День відкритих дверей» всіх бажаючих запрошуємо відвідати навчальний заклад!

 

Наша адреса: 40021, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 165

Телефони: (0542) 798005, тел./факс 798004;

 

http://www.kadetka.sumy.uae-mailkadetka.sumy@gmail.com

 

   


 

 

      Щорічний турнір «Ігри патріотів».

 

         17.01.2019 року відбулися щорічні ігри патріотів в яких взяло участь 7 команд міста Суми: ВПТУ №6, №1, №12, №16, ССШ №15, №26, серед яких і команда державного ліцею-інтернату  з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка.

          В загальному заліку команда Кадетського корпусу стала володарем перехідного кубку другий рік поспіль.

          Засновники і організатори змагань є державний ліцей-інтернат  з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка, ВСК «Патріот», ВПТУ №6, ТОВ «Топаз».

 

 

 

 


 

 

     14 та 15 січня 2019 року в державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка для кадетів 4 та 5 рот (11 клас) вчителями інформатики Скляренко Є.В. та Білецькою Т.В. було проведено уроки інформатики, протягом яких кадети ознайомилися з інформаційними ресурсами УЦОЯО та ХРЦОЯО, отримали інформацію про особливості проведення ЗНО-2019, виконали практичні завдання та завдання квесту «Інтернет ресурси ЗНО-2019», в результаті якого розрахували код хештегу R=200.

 

 #ХРЦОЯО_ЗНО_200

 

 

 

 

 


 

 

         Благодійний освітянський бал "Різдвяна казка дарує надію" у Конгрес-центрі СумДУ.

 

 

 

 


 

Новини за 2018й рік можно переглянути на цій сторінці.