МИ долучились до ІІІ Всеукраїнського конкурсу «LIME. Go to read!», який організувала кафедра бібліотекознавства та інформології Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка і надіслали відео, яке популяризує бібліотеку та читання. Нам подякували за море позитивних емоцій та приємних митей, побажали натхнення та цікавих книг!
Пам'ятайте - читати модно!!!

 

 

 

 

 

 


 

 

Ліцеїсти 5 роти Суков Микола та Шинкарьов Ярослав прийняли учать XV (ювілейному) Всеукраїнському конкурсі шкільних малюнків «Мої права», з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та 30-річниці Незалежності України. Конкурс проводиться за підтримки Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби.

 

 

 

 

 


 

 

 

Ліцеїст III роти Рєпка Платон взяв участь в обласному турі МАН в секції експериментальна фізика з роботою "Система нічного бачення з веб-камери". Ліцеїст брав участь перший раз і показав гарний результат (75 балів), гідно представив наш Ліцей.

 

 

 

 

 


 

 

Ліцеїсти III роти Зіборов Нікіта і Острівний Назар взяли участь у Всеукраїнській креативній олімпіаді (члени команди з 7 учасників Сумської області), яка стала переможцем (I місце) і готується до наступного етапу (Всесвітнього).

 

 

 

 

 


 

 

 

Ліцеїсти приєдналися до привітань з Днем народження ЛІНИ КОСТЕНКО - яскравої і самобутньої творчої індивідуальності!!! Щоб краще пізнати цю непересічну особистість вашій увазі представляємо вірші поетеси у виконанні учнів ліцею Державної прикордонної служби України.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

З 09 березня по 13 березня 2021 р. у Державному ліцеї -інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України проходив тиждень української мови та літератури. Ліцеїсти брали активну участь у конкурсах. Переможцем конкурсу читців поезій Т. Шевченка став ліцеїст 12 взводу Бакляк Євген (учитель Шаповал Н.П.).

 

 


 

 

03 березня 2021 р. з метою популяризації рідної мови відбулася Всеукраїнська мовно-літературна гра "Соняшник". Ліцеїсти Державного ліцею-інтернату  з посиленою  військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України взяли активну участь у конкурсі. Успіхів, панове ліцеїсти!

 

 

 

 

 


 

 

 

10 та 11 березня 2021 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України практичними психологоми кабінету екстреної психологічної допомоги «Телефон довіри»: ЗАЛОЗНОЮ Оксаною і  КЛОЧКО Сніжаною були проведені заняття з ліцеїстами на тему: "Профілактика норкоманії серед молоді".

 

 

 

 

 


 

 

 

Якщо Ви сильна духом молода людина, прагнете самовдосконалення, впевнені у собі, готові розпочати самостійне життя – то ця інформація для ВАС!

 

      13 та 20 березня 2021 року об 11.00 на платформі ZOOM відбудеться "Online - година для вступника", на якій будуть надані відповіді на всі питання, які цікавлять Вас та Ваших батьків, щодо вступу в Державний ліцей - інтернат з посиленою військово - фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України.

 

Посилання:

 

13.03.2021  

 

 

https://us05web.zoom.us/j/81049358154?pwd=cVAxekh6Q2hjb1ZOZm4xa2hpWm5iQT09

Ідентифікатор конференції: 810 4935 8154

Код доступу: kadet

 

 

20.03.2021  

 

 

https://us05web.zoom.us/j/87577591589?pwd=RTlKT1VvdUVLQTNLYm9XUXhzcHVqQT09

Ідентифікатор конференції: 875 7759 1589

Код доступу: kadet

 

 

 

 


 

 

 

Україна довгі часи не мала державності, а отже, і державного гімну.

Волелюбний український народ є автором численних патріотичних пісень, які підносилися до рівня національних гімнів. Одним з них стала популярна у другій половині XIX ст. пісня-гімн "Ще не вмерла Україна". Основою для створення національного гімну став вірш, написаний у 1862 році видатним українським етнографом Павлом Чубинським. Музика була написана композитором Михайлом Вербицьким для вистави "Запорожці" і невдовзі набула великої популярності.

Але тільки після проголошення незалежності України у 1991 році музична редакція пісні "Ще не вмерла Україна" стала національним гімном.

До найбільших святинь будь-якого народу належить національний гімн – найвищий вияв його волелюбних прагнень, духовно-патріотичних устремлінь. Слова і музика гімну змушують кожного з нас підніматися при перших же акордах.                                                                                                                  

Колектив Державного ліцею – інтернату з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім .І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України вітає всіх з цим святом! Бажаємо розквіту в серці, тепла в душі та мирного неба над Україною!

 

 

 

 

 

 


 

 

09 березня 2021 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою  «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України практичним психологом кабінету екстреної психологічної допомоги «Телефон довіри»  БИЧЕНКО Тетяною було проведено заняття з ліцеїстами на тему: «Наркоманія - хвороба, а не безглузда звичка».

 

 

 

 

 

 


 

 

ТАРАС ШЕВЧЕНКО-центральна постать в українській літературі. Його творчість-абсолютно неповторне явище світової культури. Читаймо Шевченка, і не лише очима, а насамперед серцем, доростаймо до нього, що значить- і до себе, і до України. Це буде найдостойнішим пошануванням найвищого генія нашої землі.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

5 березня  в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України відбулися Урочистості до Міжнародного жіночого дня! Щастя вам, радості й удачі завжди і в усьому! Вітаємо зі святом жіночої краси і чарівності, весняного натхнення і світлої радості! Від щирого серця бажаємо постійного відчуття щастя, щоденної радості в душі, чарівних почуттів любові і ніжності та хорошого настрою! Зі святом!

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

25 лютого в Державному ліцеї - інтернаті з посиленою військово - фзичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І.Г.Харитоненка ДПСУ відбулась науково - практична конференція для ліцеїстів 8-10 класів до 150 - річчя з дня народження Лесі Українки "Ні! Я жива, я буду жити...". Вчитель української мови та літератури Чепіга Ганна Олексіівна продемонструвала чудовий  фільм про життя і творчість відомої письменниці, а вихованці 1 та 3 рот підготували змістовні доповіді з цікавими та маловідомими фактами з життя Лесі Українки.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

150 років живе у пам'яті народній величний образ геніальної української поетеси Лесі Українки!

Про це говорили ліцеїсти 53 взводу на уроці української літератури 25 лютого 2021.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

#ЛесяУкраїнка

#150_ЛесяУкраїнка

#онлайнчитання_захід

 

 

         Наші ліцеїсти 53 та 36 взводів долучились до участі в онлайн-читанні «До тебе, наша Лесю, серце лине!», присвяченого 150-річчю з нагоди дня народження Лесі Українки, яке організувала Сумська обласна універсальна наукова бібліотека. Учні із задоволенням декламували віршівидатної української поетеси, письменниці та перекладачки.

 

 

 


 

 

Відеоекскурсія Ліцеєм, усі бажаючи можуть віртуально відвідати наш заклад.

 

 

 

 

 


 

 

 

9 лютого 2021 року у світі відзначався День безпечного Інтернету під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Протягом лютого вчителі інформатики серед ліцеїстів закладу провели вікторину «Безпечна поведінка в Інтернеті» та ігровий квест «Безпечний Інтернет (погоня в лабіринті)». Ліцеїсти поглибили свої знання про безпечне використання глобальної мережі, можливі загрози і способи їх запобігання. Безпека — це наше майбуття, ми — за БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ! #SID2021 #SaferInternetDay #ДеньБезпечногоІнтернету2021.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Герої Небесної Сотні стали для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, але і джерелом натхнення для наших героїчних воїнів, які гідно продовжують справу Героїв Небесної Сотні, захищають наше з вами право на вільне життя.

Під час прощання із загиблими воїнами «Небесної Сотні» лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

Колектив та ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка ДПСУсхиляють голови, віддаючи глибоку шану всім, хто поклав своє життя за свободу рідної землі. 

Вічна пам’ять і слава Героям! 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

18  лютого для ліцеїстів 1 роти провели заняття інспектори патрульної поліції. Вони нагадали про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх у разі скоєння правопорушень, про правила безпеки на дорозі, розповіли, які небезпеки чекають у всесвітній мережі Інтернет, дали поради як убезпечити себе від дій інтернет-зловмисників, пояснили, що таке кібербулінг, обговорили питання кіберзлочинності, сформували разом з ліцеїстами основні правила безпечної поведінки в Інтернеті.

 

 

 

 

 


 

 

 

17.02.2021 р. інспектори патрульної поліції нагадали ліцеїстам 5 роти про безпеку на дорозі, адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх, приділили увагу профілактиці шкідливих звичок. Окремо зупинилися на питаннях насильства, його видах, проявах, тому як їм запобігти та подолати. Під час зустрічі патрульні використали гру ''Коло безпеки''. Ця гра містить в собі п’ять кіл, а саме: "Загальні поняття про насильство", "Дитина і булінг", "Дитина і насильство в мережі — Інтернет", "Дитина і домашнє насильство", "Дитина і незнайомці". Ліцеїсти активно відповідали на питання гри.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Вшануймо пам'ять СЕМЕНОВА В’ЯЧЕСЛАВА АНАТОЛІЙОВИЧА- загиблого заступника начальника першої прикордонної застави оперативно-бойової прикордонної комендатури 24 прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної  служби України в антитерористичній операції на Сході України.

 

Ліцеїсти 1 та 3 роти мали можливість переглянути документальний фільм "Перехрестя Балу", що розповідає про українських воїнів, які взимку 2015-го героїчно захищали блокпост "Балу" біля Дебальцевого, не даючи ворогу відрізати місто від звільнених територій України. Саме 17 лютого 2015 року на блокпосту "Балу" загинув старший лейтенант прикордонного відомства В’ячеслав Семенов, який разом з побратимами два тижні відбивав атаки бойовиків.

 

За виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності, вірність Військовій присязі старшого лейтенанта В’ячеслава Семенова нагороджено: орденом Богдана Хмельницького та Золотою Зіркою Героя України (посмертно).

 

Вшануймо Героя України, низько схиливши голови!

 

Вічна йому пам’ять і слава!

 

Герої не вмирають!

 

 

 

 


 

 

 

Ліцеїст III роти Рєпка Платон готується до обласного етапу МАН - "Експериментальна фізика" (керівник Коломойцева С.А.). В процесі підготовки бере участь в телевізійних зйомках , де ділиться  враженнями від підготовки до конкурсу , в якому приймає участь вперше. На фото разом з переможцем минулого року.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

"День вшанування учасників бойових дій на території інших держав" встановлено указом Президента України від 11 лютого 2004 року № 180 і приурочено до завершення виведення військ  з території Афганістану 15 лютого 1989 року.  В парку воїнів-афганців відбувся віче-реквієм. Керівництво міста і області вшанували пам'ять воїнів - інтернаціоналістів. Адміністрація та співробітники Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І.Г.Харитоненка ДПСУ, серед яких багато учасників бойових дій,  також прийняли участь в заході та поклали квіти до пам'ятника. В холі Ліцею відбулась виставка пам'яті, а у взводах пройшли виховні години, "Уроки мужності". Колектив Ліцею вітає всіх причетних до цього великого свята та бажає мирного неба над головою, добробуту та Божого Благословення.

 

 

 

 

 


 

 

 

15 лютого 2021 року представники патрульної поліції м.Суми провели зустріч з ліцеїстами 3 роти, присвячену профілактиці правопорушень, шкідливих звичок, протидії булінгу. Основними темами для обговорення були безпека в мережі Інтернет, профілактика кібербулінгу, адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх, безпека на дорогах, здоровий спосіб життя.

 

 

 

 

 

 


 

 

12 лютого 2021 року до Державного ліцею-інтернату з посиленою військово фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України завітали гості, курсанти Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, які проходять стажування у Сумському прикордонному загоні. Охоронці кордону продемонстрували ліцеїстам презентаційний відеоролик про підготовку майбутніх офіцерів-прикордонників та розповіли про правила вступу до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Ліцеїсти  із зацікавленням слухали курсантів та офіцерів Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, ставили питання про порядок вступу, навчання та перспективи подальшої служби, на які отримали змістовні відповіді.

 

 

 

 

 


 

 

10 лютого 2021 року в актовій залі Ліцею відбулася тематична інтелектуальна гра "Брейн - ринг" - "Я-майбутній прикордонник". В інтенсивному, але жартівливому протистоянні зійшлись команди від кожної роти. Протягом гри ліцеїсти дізнались багато цікавих фактів про роботу прикордонників; назви, види та призначення технічних засобів охорони Державного кордону. За результатами гри впевнену перемогу здобула команда 5 роти "Хортиця." Ми вітаємо переможців та бажаємо успіхів в подальшому навчанні!

 

 

 

 

 

 


 

 

 

З 9 по 11 лютого 2021 року в Ліцеї проходив  День безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day). Було проводено заняття з використанням матеріалів проекту "Stop Sexting Ukraine" (що розміщені на офіційному сайті). Переглянуто відео з офіційного YouTube каналу "Stop Sexting Ukraine" під назвою "Online сексуальне насильство над дітьми (кібер грумінг)", що покликане привернути увагу суспільства до загроз, що несе невміння правильно користуватися мережею Інтернет, обговорювались шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.

 

 

 

 

 

 


 

 

1 лютого у рамках Тижня історії відбувся брейн-ринг "Козацькому роду нема переводу", в якому прийняли участь ліцеїсти 1 роти. Учасники змагання пригадали козацькі традиції, прислів'я про козаків та історичні події. Найкращі знання з історії козацтва продемонстрували ліцеїсти 11 та 12 взводів, третє місце посіла команда 13 взводу.

 

 

 

 

 


 

 

 

Звернення.

 

З метою проведення Дня відкритих дверей в онлайн –форматі, всім бажаючим вступити до нашого навчального закладу, просимо залишати питання стосовно вступної кампанії 2021 року на сторінці сайту Ліцею http://www.kadetka.sumy.ua  в розділі «Інформація вступнику – Контакти – Гостьова книга».

У визначену дату та час посадова особа Ліцею надасть відповіді на задані питання. Будь ласка, слідкуйте за оновленням інформації на нашому вебсайті.

З повагою, колектив Ліцею.

 

 

 


 

 

 

Крути-сумна, але славетна сторінка нашого літопису. Ця назва стала символом українського відродження. У січні 1918 року саме сила національної ідеї покликала молодь і студентство столиці новонародженої УНР стати на захист рідної країни.

Подвиг і самопожертва цих юнаків- дороговказ всім наступним поколінням.

Тільки пам’ятаючи минуле, ми будемо мати гідне і надійне майбутнє...

 

 

 

 

 


 

 

Колектив Державного ліцею – інтернату з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України приєднується до вшанування Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, визначеного Резолюцією  Генеральної асамблеї ООН від 2005 року. 

Зберігаючи пам'ять про нього, ми прагнемо до того, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії. 

Ми пам’ятаємо! Ми не забудемо! Ми не повторимо!

 
 
 

 

 

 


 

 

 

День Соборності України – день, який символізує єдність земель України. Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу. 

Для більш поглибленого вивчення історії України учнями, в холі Ліцею представлена література, яка підтверджує прагнення українського народу з давніх-давен до волі, свободи та незалежності, а на платформі Teams ліцеїсти змогли онлайн переглянути документальний фільм «День Соборності».

 

 

 

 

 

Ліцеїсти ІІІ роти Зібров Нікіта, Острівний Назар - є членами Сумської команди з креативної олімпіади. Команда активно готується до змагань.