Бал лідерів учнівського самоврядування Сумської області відбувся в Національному академічному театрі драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна 27 грудня. За щорічною традицією, активну участь приймали вихованці Ліцею - танцювальний колектив "КАДАНС". Під час балу проводилися майстер-класи з вивчення танців, ігри, конкурси. Урочисте дійство завершилося новорічним концертом за участю творчих колективів закладів позашкільної освіти області.

 

 

 

 

 


 

 

З 07 грудня по 18 грудня 2021 року в Ліцеї було організовано та проведено змагання з настільного тенісу серед взводів та рот Ліцею. В ході змагань місця розподілилися наступним чином:

 

 

перше місце 53 взвод ліцеїст Зіль Ярослав;

друге місце 35 взвод ліцеїст Тишковець Дмитро;

третє місце 34 взвод ліцеїст Подолько Богдан.

 

 

 Вітаємо усіх учасників ізспортивними досягненнями та бажаємо успіхів, наполегливості в підкоренні нових  вершин!

 

 

 


 

 

Спортивно - розважальний захід "Козацькі розваги" було проведено в Ліцеї 21 грудня. В спортивних змаганнях приймали участь команди від кожної роти,  а групи підтримки приймали участь в конкурсі знавців історії козацтва. Командам довелось стрибати в мішках, переносити м"ячі з піском, носити один одного на спині, а капітанам команд навіть довелось чистити картоплю на швидкість))). Сміх та  гучна підтримка супроводжували команди протягом всього заходу. Смачні пироги та почесні грамоти отримали всі учасники заходу.

 

 

 

 


 

 

20 грудня 2021 року суддя Зарічного районного суду м. Суми Микола Шершак провів заняття з ліцеїстами. Нагадав про юридичну відповідальність неповнолітніх, у тому числі, за вчинення булінгу, говорили про юридичні професії. Під час живого спілкування ліцеїсти мали змогу поставити судді запитання, які стосувалися роботи суду та протидії корупції.

 

 

 

 


 

 

З  13 грудня по 20 грудня 2021 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України проводився  турнір з кульової стрільби (стрільба з пневматичної гвинтівки), чемпіонами змагань стали серед взводів старшої школи: 1 місце 31 взвод, 2 місце 34 взвод, 3 місце 33 взвод. В особистій першості: 1 місце ліцеїст Зеленський Дмитро, 2 місце ліцеїст Родіонов Андрій, 3 місце ліцеїст Шкарупа Олександр. Серед взводів основної школи: 1 місце 11 взвод, 2 місце 23 взвод, 3 місце 12 взвод. В особистій першості: 1 місце ліцеїст Моголенець Руслан, 2 місце ліцеїст Строколіс Арсентій, 3 місце ліцеїст Федоренко Тимур. Вітаємо наших спортсменів-переможців!

 

 

 

 


 

 

Презентуємо відео-роботу ліцеїста 3 роти Строкань Сергія - учасника Національного конкурсу "Репортер" та  Національного проєкту з медіаграмотності в категорії "Історії, що надихають". Організаторами конкурсу стали Міністерство культури та інформаційної політики України, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), ING Bank та Посольство Швеції в Україні. Конкурс пройшов у декілька етапів, учасники мали пройди тест з медіаграмотності, долучитися до прямих ефірів з експертами на сторінці Instagram,  під час zoom-сесій презентувати ідеї своїх репортажів і у фіналі створити власний відеосюжет.

 

 

 

 


 

 

Напередодні канікул та свята Святого Миколая патрульна поліція відвідала Ліцей як з метою підвищення рівня правової культури здобувачів освіти, так і з корисними подарунками. Інспектор поліції Красовська Оксана нагадала ліцеїстам про правила безпеки на дорогах, про юридичну відповідальність неповнолітніх. Ліцеїсти мали змогу задати питання і отримати кваліфіковані відповіді. Приємним подарунком стали книги із серії "Будуємо майбутнє разом", що отримали ліцеїсти.

 

 

 


 

 

16.12.2021 р. помічник голови Зарічного районного суду м. Суми Юлія Хілько зустрілася з ліцеїстами Ліцею , нагадала про адміністративну і кримінальну відповідальність неповнолітніх, навели приклади реальних історій із судової практики щодо вчинення злочинів неповнолітніми.

 

 

 

 


 

 

До правопросвітницьких заходів Тижня права в Ліцеї, що приурочені до Дня захисту прав людини, приєдналися фахівці Сумського центру безоплатної правової допомоги.

З метою підвищення рівня правової культури всіх учасників освітнього процесу вони передали матеріали на тему «Протидії домашньому насильству»

 

 

 

 


 

 

З 01 грудня по 16 грудня 2021 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України проводились змагання з армреслінгу, чемпіонами змагань стали ліцеїст 21 взводу Церковний Олексій (у ваговій категорії до 55кг), ліцеїст 32 взводу Марченко Олександр (до 65 кг), ліцеїст 12 взводу Ковтун  Давид (до 75 кг), ліцеїст 31 взводу Редін Олександр (до 80 кг). Ліцеїсти показали високі результати та прагнення до перемоги. Переможці змагань отрималиграмоти та медалі.Вітаємо наших спортсменів-переможців!.

 

 

 

 


 

 

16.12.2021 за планом Тижня права відбулася правова гра Брейн-ринг на тему: "Знай та реалізуй свої права". У змаганні між взводами 1 роти перемогла команда 11 взводу. Присутні на грі заступник Сумського управління патрульної поліції Тамара Масючок та старший інспектор Оксана Красовська відзначили, що гра пройшла в динамічній та дружній атмосфері. Ліцеїсти демонстрували знання, які отримали на уроках правознавства, згадали види булінгу та розміри штрафів за його вчинення. А під час конкурсу капітанів показали свою обізнаність в питаннях академічної доброчесності та протидії корупції.

 

 

 


 

 

В суботу, 11 грудня ліцеїсти набору 2021 року урочисто прийняли Присягу Ліцеїста. Слова на вірність Державі, народу України та батькам пролунали в "Білій залі" Ліцею. Ми вітаємо першокурсників з першим відповідальним кроком в самостійне життя! Ми впевнені, що кожен з них буде сумлінно виконувати свій службовий обов’язок в ім’я збереження добра, миру та спокою в Україні!

 

 

 

 

 

 


 

 

10 грудня 1948 р. ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. До дня народження першого універсального міжнародного акту з прав людини в Ліцеї були проведені заняття на тему: "Правова абетка", виховні години з переглядом відео: "Історія прав людини". Зі статтями документу можна було ознайомитись в залах Ліцею на екранах телевізорів. Працівниками бібліотеки було організовано і проведено виставку правничої літератури. Метою заходів було формування правосвідомості ліцеїстів, поваги до прав та основних свобод людини.

 

 

 

 


 

 

З нагоди 30-ої річниці Дня Збройних Сил України в Ліцеї проходить виставка творчості ліцеїстів "Майбутнє України у мріях дитини".

 

 

 


 

 

        Шановні військовослужбовці, захисники та захисниці України!

 

        Колектив Державного ліцею – інтернату з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім.І.Г. Харитоненка ДПСУ  щиро вітає всіх  з професійним святом ─ 30-ою річницею Дня Збройних Сил України!

 

        Це свято об'єднує всіх військовослужбовців країни, та тих, хто готовий в будь-який момент захищати український народ та боронити кордони нашої держави. Найцінніше в нашому житті – мир, спокій і стабільність, тому немає вищої честі, ніж бути захисником рідної країни.

 

       Захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі в усі часи був покликанням та обов'язком справжніх патріотів. Українська армія стала національною гордістю, гарантом стабільності та безпеки України.

 

       Дякуємо  за доблесну службу всім військовослужбовцям, учасникам ООС, ветеранам, воїнам запасу. Щиро бажаємо нашим захисникам віри у перемогу, міцного здоров’я, військової вдачі та мирного неба над Україною!

 

       З повагою, колектив Ліцею.

 

 

 

 


 

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом за планом Тижня порозуміння з ВІЛ-інфікованими практичним психологом були проведені заняття для ліцеїстів 2 і 5 роти. Під час заняття ліцеїсти дізналися про масштаби поширення небезпечної хвороби, розбиралися, яка різниця між ВІЛ та СНІД, аналізували, яка поведінка є безпечною, а яка ризикованою і може привести до інфікування, відповідали на питання анкети: "Що я знаю про ВІЛ/СНІД", отримали інформаційні пам'ятки.

 

 

 

 


 

 

21 листопада в Україні відзначається державне свято – День гідності та свободи. Воно було започатковане Указом Президента країни від 13 листопада 2014 року.

 

Щиро вітаємо усіх з Днем Гідності та Свободи! Бажаємо мирного неба над українською землею, родинного добробуту і злагоди, незламної віри у щасливе майбутнє України та впевненості у завтрашньому дні. Нехай Господь береже нашу Батьківщину і кожного з нас! З повагою, колектив Ліцею.

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

Радіодиктант національної єдності цього року відбувся сьогодні,  9 листопада , в день, коли відзначається День української писемності та мови. Як відомо, свято запроваджене Указом президента від 1997 року на честь Нестора Літописця.

 

Традиційно у цей день проводять загальнонаціональний диктант , до якого цього року приєдналися офіцери Ліцею. Головною метою проведення радіодиктанту до Дня писемності та мови є не виставляння оцінок, а спонукання до вивчення української мови, до вдосконалення, підвищення культури мовлення. Сучасна українська мова нараховує приблизно 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час.

 

Заснування Дня української мови – це лише проголошення благородної мети, а справжня настанова нам, українцям, шанувати рідне слово, любити рідну мову і вивчати її  протягом усього життя! Зі святом!!!

 

 

 

 


 

 

Шановні воїни-артилеристи, працівники Збройних Сил України та ветерани ракетних військ і артилерії!

Колектив Державного ліцею – інтернату з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка ДПСУ вітає вас з професійним святом — Днем ракетних військ і артилерії!

 

 

          У нашому навчальному закладі працюють на різних посадах офіцери Збройних Сил України, офіцери запасу і у відставці , і всі вони  – випускники славетного Сумського вищого артилерійського командного двічі Червонопрапорного училища імені М. В. Фрунзе. За періодіснування цього славетного навчального закладу його закінчило більше тридцяти тисяч офіцерів, 250 з яких стали генералами.  

          Сьогодні ми святкуємо 24 річницю  Дня ракетних військ і артилерії! В сучасній   армії ракетні та артилерійські війська складають  вогневу основу Сухопутних військ, а воїни-артилеристи – надійний захист  нашої Батьківщини. Саме існування такого свята показує, наскільки люди цієї професії важливі в нашій країні. 

          Ваші героїзм та професійність були серед визначальних чинників, які дозволили зупинити навалу ворога у 2014-му. Самовідданість та мужність, продемонстровані воїнами-артилеристами та ракетниками під час бойових дій у районі проведення ООС є надихаючим прикладом для майбутніх поколінь. Українська артилерія - це завжди вагомий аргумент для агресора утриматись від зазіхань на нашу землю.

          Від усього серця прийміть вітання з професійним святом! Нехай добробут не залишає ваші родини і над вами завжди буде мирне блакитне небо нашої країни!

 

           З повагою , колектив Ліцею.

 

 


 

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування герїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».

 

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. Минуло вже 77 років з того переможного дня, але і донині не вщухає біль людських втрат у тій жахливій смертоносній війні.  Море сліз пролито солдатськими матерями, вдовами та сиротами, і не можна виміряти глибину та гіркоту цього горя.

 

Український народ завжди пам’ятатиме тих, хто гідно пройшов важкими дорогами війни, сумлінно виконав священний обов’язок — мужньо захищав від загарбників свій рідний край. Ми глибоко вдячні тим, хто у нелегкі воєнні роки відстояв свободу рідної землі, врятував її від поневолення, створив передумови для того, щоб жити у власній, незалежній Українській державі.

 

Цей світлий і водночас сумний день дуже важливий і незабутній для всіх тих, хто визволяв Україну. Ми схиляємо голову перед пам’яттю загиблих, висловлюємо вдячність і повагу живим, згадуємо тих, кого з нами немає вже в мирний час.  Ми всі в неоплатному боргу перед вами, дорогі наші ветерани! Ви завжди будете прикладом для молоді.   

 

З повагою, колектив Державного ліцею - інтернату з посиленою військово - фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ім.І.Г.Харитоненка ДПСУ.

 

 

 


 

 

 

 

Шановні захисники і захисниці незалежної України!

 

Колектив Державного ліцею - інтернату з посиленою військово - фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України вітає всіх причетних з  Днем захисника і захисниць України! 

Цей день є особливим для тих, хто зі зброєю в руках боронить нашу землю. Шановні захисники і захисниці України! Дякуємо вам за відданість Україні та її народу! Нехай наша священна українська земля назавжди буде благословенною, вільною та незалежною! Бажаємо вам і членам ваших родин міцного здоров’я на довгі роки, злагоди, добра і миру, успіхів у повсякденному житті та у військовій службі в ім’я розбудови Українського війська!

 

 

 

 


 

 

З метою якісного оцінювання освітньої діяльності у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України в рамках проведення інституційного аудиту (з 11 жовтня 2021 року до 25 жовтня 2021 року) запропоновано пройти анонімне анкетування.

 

Анкети будуть відкриті для заповнення до 00:00 15 жовтня 2021 року.

 

Анкета для батьків: https://forms.gle/yig8V4sgJdhZb7xm6

 

Анкета для ліцеїстів: https://forms.gle/Vjw1pRsAWR5cmiSUA

 

Анкета для педагогічних працівників: https://forms.gle/Mr5MqmnB3FKb4jRx7

 

 


 

 

06.10.2021 року за головування доктора психологічних наук Сумського державного університету Улунової Ганни, за допомогою сервісу Google Meet, відбулася онлайн відеозустріч практичного психолога Ліцею Ідріс Наталії зі студентами університету.  Майбутні психологи познайомилися з Психологічною службою Ліцею, її структурою, основними напрямками роботи, особливостями навчання у закладі, мали змогу задати питання.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

8 жовтня 2021 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України відбудуться збори трудового колективу.

 

Місце проведення: приміщення клубу.

Час проведення: о 15:15.

 

 


 

 

Колектив Державного ліцею - інтернату з посиленою військово - фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ім.І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України вітає працівників бібліотеки Ліцею та всіх причетних до цієї поважної професії з Всеукраїнським днем бібліотек.

Бажаємо нескінченної любові до добрих книг класики і сучасності,  відчувати себе в бібліотеці щасливим мандрівником по світу захоплюючих пригод, солодких мрій і радісних переживань. Нехай фонд оновлюється цікавими, затребуваними книгами. Творчої наснаги, натхнення та удачі у всіх починаннях!

 

 

 

 


 

 

21 вересня представники патрульної поліції провели заняття для ліцеїстів з метою профілактики правопорушень та шкідливих звичок, алкогольних і наркотичних залежностей, дали поради як діяти у випадку булінгу, зупинилися на особистій безпеці ліцеїстів як учасників дорожнього руху. По завершенню заходу ліцеїсти 2 роти стали учасниками фотофлешмобу до Міжнародного дня миру, що відзначають у всьому світі за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню. За допомогою патріотичного флешмобу ліцеїсти ще раз підкреслили  своє прагнення до єдності та миру в Україні.

 

 

 

 


 

ВІТАЄМО З ДНЕМ ЛІЦЕЮ!

 

 

       21 вересня 2007 року Рішенням Сумської обласної ради був створений Комунальний заклад - Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. І. Г. Харитоненка. І саме цей день став днем народження нашого навчального закладу, який ми відзначаємо кожного року.  Сьогодні нам 14 років! 06 лютого 2019 року -  розпорядженням Кабінету Міністрів України навчальний заклад переданий до сфери управління Адміністрації Державної прикордонної служби України.

 

       Ліцей - це не тільки стіни. Насамперед, це – дух, пам’ять, традиції.  Це педагоги, вихователі та всі ті, хто щодня переступають поріг нашого навчального закладу.  Сьогодні більш ніж півтори тисячі випускників.  А колись їх було лише кілька десятків.      В цей урочистий день ми  сподіваємось і віримо, що професіоналізм персоналу Ліцею, бажання вихованців  нашого прекрасного навчального закладу  принесе свої плоди, що ми подолаємо  всі перешкоди і будемо працювати далі заради розквіту нашої Батьківщини. Зі святом !!!

 


 

16.09.2021 відбувся профілактичний захід з ліцеїстами 3 роти  IV курсу на тему: "Вихід є!" Була надана інформація щодо профілактики та попередження вживання наркотичних речовин та з метою пропаганди здорового способу життя. Надані приклади сили духу і волі паралімпійців України,  а також тих людей, які зіткнувшись у своєму житті з проблемами знайшли вихід, досягли своєї мети.  Ми не обмежені духом!

 

 

 

 


 

 

15 вересня 2021 року психологічною службою Ліцею було проведено заняття, де ліцеїсти першого курсу дізналися про те, що таке булінг, його види та до кого можна звернутися за допомогою.

 

 

 

 


 

 

14 вересня 2021 року практичний психолог та соціальний педагог Ліцею провели заняття для ліцеїстів 1 роти на тему: "Вихід Є!" до Всесвітнього дня запобігання самогубствам. Ліцеїсти дізналися про успішні моделі подолання складних життєвих обставин, познайомилися з біографіями видатних особистостей, які є прикладом вмотивованості, наполегливості, незламності, зокрема, українських паралімпійців.

 

 

 

 


 

 

До дня фізичної культури та спорту в Україні  9 вересня 2021 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово фізичною-підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної  прикордонної служби України проводилось СПОРТИВНЕ СВЯТО. За результатами змагань місця розподілилися наступним чином:

 

1 місце - 31 взвод

2 місце - 11 взвод

3 місце - 13 взвод

 

Вітаємо переможців!!!

 

 

 

 


 

8 вересня 2021 року практичний психолог та соціальний педагог Ліцею провели заняття для ліцеїстів 2 роти нового набору на тему: "Вихід Є!" до Всесвітнього дня запобігання самогубствам. Ліцеїсти дізналися про успішні моделі подолання складних життєвих обставин, познайомилися з біографіями видатних особистостей, які є прикладом вмотивованості, наполегливості, незламності, зокрема, українських паралімпійців.

 

 

 

 


 

 

Щорічно 2 вересня відзначається День визволення міста Суми від нацистських  загарбників. Цьогоріч – вже 78-а річниця від того далекого дня 1943 року, коли була звільнена територія обласного центру.

 

Церемонія покладання квітів пройшла на Алеї Слави, а на Меморіалі Слави відбулися урочистості, в яких прийняли участь вихованці Ліцею, вокальний ансамбль "Кадет".                             

 

Колектив Ліцею щиро дякує ветеранам, які поряд із нами, за ту звитягу та самопожертву, яку вони проявляли під час війни. Бажаємо всім сумчанам родинного добробуту та мирного неба над головою!

 

 

 


 

 

Сьогодні, 1 вересня 2021 року відбувся  День Знань та ритуал вручення погонів в Державному ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка ДПСУ.

Щорічне свято розпочалося хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника загиблим землякам.

Випускна рота вручила погони ліцеїстам першого курсу, як символ служіння Батьківщині.

 

 

Почесні гості:

 

привітали особовий склад Ліцею та всіх присутніх на святі з початком нового навчального року.

Колектив Ліцею щиро вітає  першокурсників зі вступом до нашої великої родини! 

 

 

 

 

 


 

 

Шановні колеги, дорогі друзі!

 

Щиро вітаю Вас з початком нового навчального року!

 

Хай кожен день Вашого життя буде осяяний світлом одвічних людських чеснот та цінностей, сповнить душу почуттям любові і добротворення, а найзаповітніші побажання неодмінно стануть реальністю!

 

У цей святковий день щиро бажаю Вам міцного здоров'я, родинного благополуччя, життєвої наснаги, творчої праці, нових переможних звершень в ім'я розвитку могутньої Української держави!

 

Мирного неба над Україною!

 

 

З повагою

В.о. начальника Ліцею

 

полковник        Юрій СТУЖУК

 

 

 


 

 

 

 


 

 

29 серпня в Україні відзначають День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

 

 

 

 


 

Відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", Указу Президента України від 29 грудня 2009 року №1115/2009 "Про положення про проходження громадянами України військової служби в Державній прикордонній службі України" було присвоєно чергове військове звання "старший лейтенант" лейтенанту ТРУФАНЕНКУ Олександру, командиру взводу - офіцеру-вихователю 1 роти.

 

 

 

 


 

 

На День Незалежності, 24 серпня 2021 року. Центр міста Суми.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

 


 

Державний ліцей - інтернат з посиленою військово - фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України  вітає всіх з 25 річницею Дня Конституції України!                                                                                                                                                             

Всіх громадян з днем Конституції вітаємо,

 

 

                    Мирного і щасливого життя бажаємо,

 

 

                    Хай завжди процвітає країна,

 

 

                  Нехай у достатку живе кожна родина.

 

 

 

 


 

 

22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

 

 

Вічна пам'ять полеглим на полі бою,
Честь і слава - живим героям!

 

 

         Страшне слово „війна" увірвалося в життя людей. Затамувавши подих, слухали вони урядове повідомлення про напад фашистської Німеччини. Важко передати, якою трагедією для них був перший день війни. Усіх охопило пронизливо-щемливе почуття тривоги за свою Вітчизну, за життя рідних і близьких, над якими нависла смертельна небезпека. Але і в ті червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий, а перемога буде за нами.

         Цього дня вшановуємо пам’ять всіх тих, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні.

 

 

 

 

 


 

 

Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" і м. І.Г.Харитоненка ДПСУ вітає усіх з православним святом- Трійцею!! Розкрийте вікна , впустіть літо та святе благословення! Нехай Отець, Син та Святий Дух оберігають ваші родини, приносячи в дім лише душевний спокій, міцне здоровья та віру в краще!!!

 

 

 

 

 


 

 

За учать у XV (ювілейному) Всеукраїнському конкурсі малюнків «Мої права», з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та 30-річниці Незалежності України ліцеїст 5 роти Шинкарьов Ярослав отримав спеціальну відзнаку та подяку за підписом голови Всеукраїнської експертної ради, Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби та голови Всеукраїнського організаційного комітету, виконавчого директора Українського координаційного центру з підвищення правової освіти населення Антона Сошникова.

 

 

 

 


 

 

9 червня 2021 року у Сумській філії Харківського національного університету внутрішніх справ відбулося урочисте нагородження переможців правознавчого конкурсу "Чорне чи біле", який було оголошено Радою адвокатів Сумської області та СФ ХНУВС. Із зайнятим 1 місцем ліцеїста 5 роти Шинкарьова Ярослава привітав начальник філії Лукаш Сергій Станіславович, вручив грамоту та грошову винагороду.

 

 

 

 

 


 

 

8 червня 2021 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово фізичною-підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України проводилось СПОРТИВНЕ СВЯТО з нагоди початку навчально-польового збору 3 роти. За результатами змагань ліцеїсти 31 взводу зайняли перше місце.

 

Вітаємо переможців!

 

 

 

 

 


 

 

5 червня в Ліцеї відбувся 12 випуск ліцеїстів. Із 105 випускників більша частина вступає до Національної академії Державної прикордонної служби України!

 

 

 

 

 


 

 

Ліцеїсти 3 роти брали участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді  "Всеосвіта Весна - 2021"( з української мови і літератури), спрямованій на активізацію пізнавальної діяльності та навчальної мотивації, узагальнення набутих теоретичних знань і навичок (посіли ІІІ місця). Ліцеїсти одержали сертифікати, дипломи, подяки батькам(учитель Чепіга Г.О.).

 

 

 

 

 


 

 

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей, який відзначається 1 червня, та з метою підтримки і розвитку творчих талантів ліцеїстів був проведений конкурс малюнків. Переможцем став ліцеїст 34 взводу Леонід Авдасьов.

 

 

 

 


 

 

Ліцеїсти та персонал Ліцею стали учасниками акції "Паління - це не круто!", що відбулася до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням.

Учасники акції закликали берегти здоров'я, займатися спортом і вести боротьбу з шкідливими звичками!

 

 

 

 


 

 

Ліцеїсти Острівний Назар та Зіборов Нікіта отримали перше місце на креативній олімпіаді МАН.

 

 

 

 


 

 

Зелені уроки продовжуються! !!

Згідно рекомендацій Міністерства освіти і науки України про проведення циклу уроків на свіжому повітрі, в Державному ліцеї - інтернаті з посиленою військово -фізичною підготовкою "Кадетський корпус "імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України розпочалися  зелені уроки. 

Вчитель біології вищої категорії, вчитель- методист Мащенко Інна Іванівна провела зелені уроки в 34 та 31 взводах. Цікаво, змістовно, з використанням елементів гри, ліцеїсти повторювали навчальний матеріал.  Адже, саме ігрові форми відрізняються тим, що процес навчання максимально наближений до практичної діяльності.На уроці не залишилася без уваги і інформаційна частина "Абетка професій ". Сьогодні -це було ознайомлення із професією, яка є невід'ємною частиною прикордонної служби, професія кінолога. 

Разом з навчанням отримали і естетичну насолоду від біорізноманіття рідного краю!

 

 

 

 


 

 

Протягом 24-28 травня 2021 року з ліцеїстами 3 і 5 роти було проведено ділову гру "Суд над корупцією"...

Формат правової гри виявився дуже вдалим в ознайомленні ліцеїстів з роботою прокурорів, адвокатів, суддів. Ліцеїсти виявили жвавий інтерес до судової тематики і під час гри активно долучилися до процесу обговорення та судових дебатів.

 

 

 

 


 

 

Сьогодні, 26 травня,пройшов фінал Кубку Ліцею 2020-2021 навчального року з інтелектуальної гри "Брейн Ринг". Виборола перемогу команда 3 роти "Бліц". З різницею в один ігровий бал друге та третє місце посіли команди п'ятої та першої рот відповідно. На питання відповідали дуже активно, дізнались багато цікавого. Ми вітаємо переможців та чекаємо зустрічі в наступному ігровому сезоні та навчальному році!

 

 

 

 

 


 

 

Ліцеїст 5 роти Шинкарьов Ярослав зайняв перше місце у правознавчому конкурсі "Чорне чи біле", який було оголошено Радою адвокатів Сумської області та Сумською філією Харківського національного університету 

внутрішніх справ. Учасниками конкурсу були учні 9-11 класів міста. Ораторське мистецтво, винахідливість та творчість, а також знання права та логіки, технік та стратегій адвокатської діяльності – все це знадобилося під час виконання завдань конкурсу.

 

 

 

 


 

 

22 травня 2021 в Державному ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка  Державної прикордонної служби України відбувся День відкритих дверей. 

Майбутніх абітурієнтів та їх батьків було ознайомлено з умовами вступу до Ліцею , строками подачі документів, розкладом іспитів та вимогами щодо здачі  фізичних нормативів та проходження  медичної комісії. 

На багаточисельні питання відповідали -  начальник Ліцею, начальник медичної частини , психологічна служба та вчителі. Жодне питання не лишилось без відповіді. 

 

Шановні абітурієнти, ми запрошуємо вас на навчання та сподіваємось на  подальшу зустріч в Ліцеї вже в якості ліцеїстів!

 

 

 

 


 

 

21 травня  2021 року в рамках робочого візиту по Сумщині  до  Державного ліцею-інтернатуз посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України  завітала Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, яка провела зустріч з ліцеїстами випускної роти на тему: «Кібербезпека». По завершенню візиту  Юлія Лапутіна подякувала колективу Ліцею: «Ви робите гарну справу у підготовці майбутніх захисників України».

 

 

 

 


 

День науки у Сумській області. Ліцеїст Платон Рєпка представив свою роботу у МАН - пристрій нічного бачення для захисту кордонів.

 

 

 

 


 

 

У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки - свято, присвячене українській культурі і традиціям. Ліцей ДПСУ шанує історію виникнення українських вишиванок, збереження українських цінностей та їх популяризацію серед молоді та населення держави.

 

 

 

 

 


 

 

 

З метою підвищення фінансової грамотності серед школярів 9-11 класів,кафедра Бухгалтерського обліку та оподаткування Сумського Державного університету проводила гру-конкурс:

«Be$tBusine$$»

 

30.04.2021 команда  ліцеїстів 33 взводу(керівник команди Ткачова І.М.) взяла участь в онлайн-грі та посіли 1місце

Молодці,хлопці!

Так тримати!

 

Щиро дякуємо доценту кафедри Бухгалтерського обліку та опадоткування: Кравченко Олені Володимирівні за знання,що ліцеїсти набули під час цікавої фінансової онлайн-гри.

 

 

 

 


 

Молодий автор - майбутній офіцер, Чернов Станіслав, курсант-філолог 1 курсу Національної академії Держприкордонслужби України імені Б Хмельницького.

Юнаку 18, мріє видати власну збірку поезій, вдало поєднує творчу діяльність та військову службу.

Народився на Сумщині, навчався у державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України.

Професію прикордонника обрав за покликом душі.

«Мій старший брат військовослужбовець. Я завжди захоплювався його патріотизмом, бойовим духом та хоробрістю. Змалку знав, що стану військовим, адже саме так хочу будувати своє майбутнє» - зазначає Станіслав.

Складати римовані рядки хлопець почав ще в молодшій школі, а зараз вже мріє видати власну збірку.

Творчий доробок курсанта нині нараховує понад 150 поезій та творів і, як говорить Станіслав, — це тільки початок. Натхнення курсант шукає у повсякденному житті, службі, захоплюється творчістю Тараса Шевченка та Ліни Костенко.

Пропонуємо до вашої уваги один з віршів Станіслава.

 

 

Перед очима народу держави,

Серед друзів стою я в строю,

Щоб клятву прийняти звитяжну

І бути вірним країні в бою.

Я клянусь щирим серцем у цей пам'ятний час

Зберігати кордони, коли підросту;

Прикордонником бути, поки дух мій не згас

І честь боронити у хвилину складну.

Всю хоробрість, наснагу і, звичайно, відвагу

Обіцяю тримати до кінця лиш в душі;

Проявляти до служби відверту повагу

І знайти в собі сили досягнути мету;

Клянуся взірцем для соратників бути,

Бути сміливим і виручать в різний час;

Я клянусь для держави все найкраще здобути,

Окрім погонів, не знаю більш ніяких прикрас.

 

#ДПСУ #НАДПСУ #прикордонник #курсанти #вірші #хобі #поезіяукраїнською #творчість

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР».

На підставі розпорядження Адміністрації Державної прикордонної служби України від 31 березня 2021 року № Р-68/0/10-21 «Про проведення Дня охорони праці в органах Державної прикордонної служби України», наказу начальника Державного ліцею – інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка від 27 квітня 2021 року № 112 та з метою пропагування створення безпечних умов праці у Ліцеї проводяться відповідні заходи згідно затвердженого плану.

 

 

 

 

 


 

 

 

Свято Великодня відзначається у 2021 році 2 травня.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Участь ліцеїста Платона Рєпки у МАН.

 

 

 

 


 

 

Цьогоріч, 26-го квітня, минає 35 років, як на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа планетарного масштабу, яка є найбільшою за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей. Відлуння цієї трагедії відчувається і зараз. Державний ліцей - інтернат з посиленою військово - фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України приєднується до вшанування тих, хто поклав своє життя або віддав своє здоров’я за те, щоб ми сьогодні могли спокійно жити і розбудовувати нашу власну державу.

Честь і шана вам, ліквідатори!

 
 
 

 

 


 

 

МИ долучились до ІІІ Всеукраїнського конкурсу «LIME. Go to read!», який організувала кафедра бібліотекознавства та інформології Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка і надіслали відео, яке популяризує бібліотеку та читання. Нам подякували за море позитивних емоцій та приємних митей, побажали натхнення та цікавих книг!

Пам'ятайте - читати модно!!!

 

 

 

 


 

 

Роклад занять на дистанційному навчанні.

 

 

 

 


 

 

Ліцеїсти 5 роти Суков Микола та Шинкарьов Ярослав прийняли учать XV (ювілейному) Всеукраїнському конкурсі шкільних малюнків «Мої права», з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та 30-річниці Незалежності України. Конкурс проводиться за підтримки Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби.

#sumy #суми #кадетка #малюнки #аніме #конкурс #anime #моїправа #діти #кулеба #art

 

 

 

 


 

 

Ліцеїст III роти Рєпка Платон взяв участь в обласному турі МАН в секції експериментальна фізика з роботою "Система нічного бачення з веб-камери". Ліцеїст брав участь перший раз і показав гарний результат (75 балів), гідно представив наш Ліцей.

 
 
 
 
 
 

 


 

 

Ліцеїсти III роти Зіборов Нікіта і Острівний Назар взяли участь у Всеукраїнській креативній олімпіаді (члени команди з 7 учасників Сумської області), яка стала переможцем (I місце) і готується до наступного етапу (Всесвітнього).

 

 

 

 


 

 

ГРАФІК РОБОТИ ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ:

Приймальна комісія працює з 1 квітня 2021 року.

Звертатися за телефоном (0542) 79-80-02. Інформація на сторінці для вступника.

 

 

 


 

 

Ліцеїсти приєдналися до привітань з Днем народження ЛІНИ КОСТЕНКО - яскравої і самобутньої творчої індивідуальності!!! Щоб краще пізнати цю непересічну особистість вашій увазі представляємо вірші поетеси у виконанні учнів ліцею Державної прикордонної служби України.

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

З 09 березня по 13 березня 2021 р. у Державному ліцеї -інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України проходив тиждень української мови та літератури. Ліцеїсти брали активну участь у конкурсах. Переможцем конкурсу читців поезій Т. Шевченка став ліцеїст 12 взводу Бакляк Євген (учитель Шаповал Н.П.)

 

 


 

 

03 березня 2021 р. з метою популяризації рідної мови відбулася Всеукраїнська мовно-літературна гра "Соняшник". Ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України взяли активну участь у конкурсі. Успіхів, панове ліцеїсти!

 

 

 


 

 

Якщо Ви сильна духом молода людина, прагнете самовдосконалення, впевнені у собі, готові розпочати самостійне життя – то ця інформація для ВАС!

13 та 20 березня 2021 року об 11.00 на платформі ZOOM відбудеться "Online - година для вступника", на якій будуть надані відповіді на всі питання, які цікавлять Вас та Ваших батьків, щодо вступу в Державний ліцей - інтернат з посиленою військово - фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України.

 

 

Посилання:

 

13.03.2021 

https://us05web.zoom.us/j/81049358154...

Ідентифікатор конференції: 810 4935 8154

Код доступу: kadet

 

 

20.03.2021 

https://us05web.zoom.us/j/87577591589...

Ідентифікатор конференції: 875 7759 1589

Код доступу: kadet

 

 


 

 

10 та 11 березня 2021 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України практичними психологоми кабінету екстреної психологічної допомоги «Телефон довіри»: ЗАЛОЗНОЮ Оксаною і КЛОЧКО Сніжаною були проведені заняття з ліцеїстами на тему: "Профілактика норкоманії серед молоді".

 

 

 

 


 

 

Україна довгі часи не мала державності, а отже, і державного гімну.

Волелюбний український народ є автором численних патріотичних пісень, які підносилися до рівня національних гімнів. Одним з них стала популярна у другій половині XIX ст. пісня-гімн "Ще не вмерла Україна". Основою для створення національного гімну став вірш, написаний у 1862 році видатним українським етнографом Павлом Чубинським. Музика була написана композитором Михайлом Вербицьким для вистави "Запорожці" і невдовзі набула великої популярності.

Але тільки після проголошення незалежності України у 1991 році музична редакція пісні "Ще не вмерла Україна" стала національним гімном.

До найбільших святинь будь-якого народу належить національний гімн – найвищий вияв його волелюбних прагнень, духовно-патріотичних устремлінь. Слова і музика гімну змушують кожного з нас підніматися при перших же акордах.

Колектив Державного ліцею – інтернату з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім .І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України вітає всіх з цим святом! Бажаємо розквіту в серці, тепла в душі та мирного неба над Україною!

 

 

 

 


 

 

09 березня 2021 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою  «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України практичним психологом кабінету екстреної психологічної допомоги «Телефон довіри»  БИЧЕНКО Тетяною було проведено заняття з ліцеїстами на тему: «Наркоманія - хвороба, а не безглузда звичка».

 

 

 

 


 

 

ТАРАС ШЕВЧЕНКО - центральна постать в українській літературі. Його творчість-абсолютно неповторне явище світової культури. Читаймо Шевченка, і не лише очима, а насамперед серцем, доростаймо до нього, що значить- і до себе, і до України. Це буде найдостойнішим пошануванням найвищого генія нашої землі.

 

 

 


 

 

5 березня в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України відбулися Урочистості до Міжнародного жіночого дня! Щастя вам, радості й удачі завжди і в усьому! Вітаємо зі святом жіночої краси і чарівності, весняного натхнення і світлої радості! Від щирого серця бажаємо постійного відчуття щастя, щоденної радості в душі, чарівних почуттів любові і ніжності та хорошого настрою! Зі святом!

 

 

 


 

 

 


 

 

150 років живе у пам'яті народній величний образ геніальної української поетеси Лесі Українки!

Про це говорили ліцеїсти 53 взводу на уроці української літератури 25 лютого 2021.

 

 

 

 

 


 

 

25 лютого в Державному ліцеї - інтернаті з посиленою військово - фзичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І.Г.Харитоненка ДПСУ відбулась науково - практична конференція для ліцеїстів 8-10 класів до 150 - річчя з дня народження Лесі Українки "Ні! Я жива, я буду жити...". Вчитель української мови та літератури Чепіга Ганна Олексіівна продемонструвала чудовий фільм про життя і творчість відомої письменниці, а вихованці 1 та 3 рот підготували змістовні доповіді з цікавими та маловідомими фактами з життя Лесі Українки.

 

 

 

 


 

 

 

 

Наші ліцеїсти 53 та 36 взводів долучились до участі в онлайн-читанні «До тебе, наша Лесю, серце лине!», присвяченого 150-річчю з нагоди дня народження Лесі Українки, яке організувала Сумська обласна універсальна наукова бібліотека. Учні із задоволенням декламували вірші видатної української поетеси, письменниці та перекладачки.

 

 

 


 

 

Відеоекскурсія Ліцеєм до Дня відкритих дверей 2021. Усі бажаючи можуть віртуально відвідати наш заклад.

 

 

 

 

 


 

 

9 лютого 2021 року у світі відзначався День безпечного Інтернету під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Протягом лютого вчителі інформатики серед ліцеїстів закладу провели вікторину «Безпечна поведінка в Інтернеті» та ігровий квест «Безпечний Інтернет (погоня в лабіринті)». Ліцеїсти поглибили свої знання про безпечне використання глобальної мережі, можливі загрози і способи їх запобігання. Безпека — це наше майбуття, ми — за БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ! #SID2021 #SaferInternetDay #ДеньБезпечногоІнтернету2021.

 

 

 

 


 

 

День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Герої Небесної Сотні стали для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, але і джерелом натхнення для наших героїчних воїнів, які гідно продовжують справу Героїв Небесної Сотні, захищають наше з вами право на вільне життя.

Під час прощання із загиблими воїнами «Небесної Сотні» лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

Колектив та ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка ДПСУ схиляють голови, віддаючи глибоку шану всім, хто поклав своє життя за свободу рідної землі.

Вічна пам’ять і слава Героям!

 

 

 

 


 

 

18 лютого для ліцеїстів 1 роти провели заняття інспектори патрульної поліції. Вони нагадали про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх у разі скоєння правопорушень, про правила безпеки на дорозі, розповіли, які небезпеки чекають у всесвітній мережі Інтернет, дали поради як убезпечити себе від дій інтернет-зловмисників, пояснили, що таке кібербулінг, обговорили питання кіберзлочинності, сформували разом з ліцеїстами основні правила безпечної поведінки в Інтернеті.

 

 

 


 

 

 

 


 

 

17.02.2021 р. інспектори патрульної поліції нагадали ліцеїстам 5 роти про безпеку на дорозі, адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх, приділили увагу профілактиці шкідливих звичок. Окремо зупинилися на питаннях насильства, його видах, проявах, тому як їм запобігти та подолати. Під час зустрічі патрульні використали гру ''Коло безпеки''. Ця гра містить в собі п’ять кіл, а саме: "Загальні поняття про насильство", "Дитина і булінг", "Дитина і насильство в мережі — Інтернет", "Дитина і домашнє насильство", "Дитина і незнайомці". Ліцеїсти активно відповідали на питання гри.

 

 

 

 


 

 

Вшануймо пам'ять СЕМЕНОВА В’ЯЧЕСЛАВА АНАТОЛІЙОВИЧА- загиблого заступника начальника першої прикордонної застави оперативно-бойової прикордонної комендатури 24 прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України в антитерористичній операції на Сході України.

Ліцеїсти 1 та 3 роти мали можливість переглянути документальний фільм "Перехрестя Балу", що розповідає про українських воїнів, які взимку 2015-го героїчно захищали блокпост "Балу" біля Дебальцевого, не даючи ворогу відрізати місто від звільнених територій України. Саме 17 лютого 2015 року на блокпосту "Балу" загинув старший лейтенант прикордонного відомства В’ячеслав Семенов, який разом з побратимами два тижні відбивав атаки бойовиків.

За виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності, вірність Військовій присязі старшого лейтенанта В’ячеслава Семенова нагороджено: орденом Богдана Хмельницького та Золотою Зіркою Героя України (посмертно).

Вшануймо Героя України, низько схиливши голови!

Вічна йому пам’ять і слава!

Герої не вмирають!

 

 

 

 


 

 

Ліцеїст III роти Рєпка Платон готується до обласного етапу МАН - "Експериментальна фізика" (керівник Коломойцева С.А.). В процесі підготовки бере участь в телевізійних зйомках, де ділиться враженнями від підготовки до конкурсу, в якому приймає участь вперше. На фото разом з переможцем минулого року.

 
 
 
 
 
 

 
 
 

"День вшанування учасників бойових дій на території інших держав" встановлено указом Президента України від 11 лютого 2004 року № 180 і приурочено до завершення виведення військ з території Афганістану 15 лютого 1989 року. В парку воїнів-афганців відбувся віче-реквієм. Керівництво міста і області вшанували пам'ять воїнів - інтернаціоналістів. Адміністрація та співробітники Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І.Г.Харитоненка ДПСУ, серед яких багато учасників бойових дій, також прийняли участь в заході та поклали квіти до пам'ятника. В холі Ліцею відбулась виставка пам*яті, а у взводах пройшли виховні години, "Уроки мужності". Колектив Ліцею вітає всіх причетних до цього великого свята та бажає мирного неба над головою, добробуту та Божого Благословення.

 
 
 
 
 

 

15 лютого 2021 року представники патрульної поліції м.Суми провели зустріч з ліцеїстами 3 роти, присвячену профілактиці правопорушень, шкідливих звичок, протидії булінгу. Основними темами для обговорення були безпека в мережі Інтернет, профілактика кібербулінгу, адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх, безпека на дорогах, здоровий спосіб життя.