Протягом грудня соціальним педагогом та практичним психологом разом зі студентами-психологами СумДУ були проведені заняття щодо профілактики булінгу з кадетами 1 та 2 роти. Дана тема є надзвичайно актуальною, адже Верховна рада України прийняла в другому читанні законопроект №8584, якийвизначає поняття булінгуі передбачає адміністративну відповідальність за нього.У пояснювальній записці наголошується, що, згідно з інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), з булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей.

         Профілактичні заняття включали: розкриття сутності шкільного булінгу та алгоритмів допомоги всім його учасникам, формування обізнаності кадетів з питань попередження та запобігання проявів булінгу.

 

 

 

 


 

 

       13 грудня в державному ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г.Харитоненка відбувся фінал турніру з інтелектуальної гри «Брейн - ринг» сезону 2018 року.

        З результатом 36 балів -  перемогу і Кубок Чемпіона Кадетського корпуса здобула команда 4 роти. З результатом 25 балів -  друге місце і маленький Кубок отримала команда 1 роти. Команди 2 та 5 рот посіли третє та четверте місця відповідно та були нагороджені грамотами.

        За результатами першого ігрового сезону стало зрозуміло, що інтелектуальна гра з елементами гумору викликала не аби яку зацікавленість з боку кадетів, які підтвердили девіз «Знання - сила» та звання кращих.

 

 

 

 


 

 

     13 грудня 2018 р. о 16:00 відбувся захист творчих проектів кадетів 2 роти (9 класу) на тему «Якою я бачу ідеальну правову державу».

 

     Були заслухані виступи кадетів:

 

     1. Соболь Андрія «Ідеальна правова держава та дотримання принципу рівності» (кадет 23 взводу»);

     2. Шевченко Євгена «Ідеальне суспільство – громадянське суспільство» (кадет 21 взводу);

     3. Чуб Валерія «Моя ідеальна правова держава та соціальна справедливість» (кадет 21 взводу);

     4. Приходіна Андрія «Ідеальна держава починається з молоді» (кадет 23 взводу).

 

     Кадети представили власне бачення громадянського суспільства, правової та соціальної держави, зважені аргументи на користь верховенства права, відзначили значимість рівності всіх громадян перед законом, важливість соціального забезпечення і дотримання прав людини. У заході взяв участь старший юрисконсульт групи правового забезпечення Сумськогоприкордонногозагону, майор юстиції Єрьоменко Дмитро Юрійович.

 

 

 


 

 

      13.12.2018 року відбувся відкритий урок з основ правознавства на тему «Правова характеристика понять «людина», «особа», «громадянин». Громадянство України».

      Під час уроку кадети змогли розкрити та засвоїти зміст основних понять уроку, визначали підстави набуття й припинення громадянства України, вчилися розв’язувати правові ситуації, вели дискусію навколо проблеми «подвійного громадянства».

 

      Можливість висловити власну думку, обговорення та диспути сприяли формуванню у кадетів громадянської позиції, усвідомлення важливості та правового значення юридичного зв’язку особи та держави.

 

 

 

 


 

 

      12.12.2018 року відбулась зустріч кадетів із представниками Навчально-наукового інституту права СумДУ. Перед кадетами виступив доцент кафедри кримінально-правових дисциплін та судочинства,кандидат юридичних наук  Ільченко Олександр Васильович. Кадети дізнались про юридичні спеціальності, що їх пропонує здобути навчальний заклад, про правила вступу у ВНЗ на юридичні спеціальності, мали змогу задати питання. 

 

 

 


 

 

      У Конкурсі малюнків на тему «Права людини та права дитини» до Всеукраїнського тижня права серед кадетів 1 та 2 роти переміг кадет 13 взводу Іоан Юрковський.

 

 

 


 

 

       В рамках міжнародного тижня інформатики з 3 по 9 грудня в державному ліцеї - інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка, вчителі інформатики Скляренко Є.В., Білецька Т.В., Саєнко І.П. разом з кадетами 1, 2, 4 та 5 ротах взяли участь  всесвітньому заході «Година коду», що відбувається щороку протягом тижня інформатики. Протягом години кадети кодували та розробляли власні програми в ігровій формі; кожний з кадетів, що брав участь у заході отримав іменний електронний сертифікат.

 

 

 

 


 

 

      12.12.2018 року у Кадетському корпусі відбулась акція,  спрямована на підтримку бійців у зоні проведення операції об’єднаних сил. У рамках цієї акції з метою підтримання військовослужбовців Державної прикордонної служби України, які виконують завдання на території Донецької та Луганської областей в зоні проведення ООС, наші кадети – майбутні захисники нашої Держави, мали змогу привітати бійців з Днем Святого Миколая, Новорічними та Різдвяними Святами!

         Для цього були розфарбовані близько сотні подарунків, а саме, фігурок прикордонників. А також написані листи-привітання для бійців з щирими побажаннями миру.

  

 

 

 


 

 

        11.12.2018 р. у рамках Всеукраїнського тижня права та з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини був проведений круглий стіл за участі представників прес-служби Управління патрульної поліції в Сумській області Олега Сологуба та Катерини Калініченко. Кадети 1 та 2 роти підготували виступи за темою «Права людини»:

 

         1. Солдатенко Деоніс «Право на життя» (кадет 14 взводу);

         2. Рева Михайло «Право на освіту» (кадет 23 взводу);

         3. Мороз Владислав «Булінг та право на гідність» (кадет 13 взводу);

         4. Лещенко Кирил «Право на громадянство» (кадет 23 взводу);

         5. Андрух Дмитро «Обмеження конституційних прав під час воєнного стану» (кадет 14 взводу).

 

        Протягом заходу були обговорені питання захисту прав людини та основні механізми їх захисту. Захід відбувся у творчій атмосфері взаємодії, бурхливому обговоренні та дискусії.

 

 

Загальна декларація прав людини

 

 

         Цього 2018 року виповнилось 70 років з дати прийняття Загальної декларації прав людини, що була проголошена резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року. Ця дата сьогодні відзначається у світі як День прав людини.

         Сьогодні кожен українець може ознайомитись із текстом цього документу на сайті Верховної ради України http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_015

 

         Загальна декларація прав людини – це маніфест людяності і демократії, це документ про цінності, дотримання яких повинно убезпечити людство від трагедій, геноциду, воєн.

 

 

 

 


 

 

       Напередодні зимових канікул перед кадетами виступили представники прес-служби Управління патрульної поліції в Сумській області Олег Сологуб та Катерина Калініченко. Вони приділили значну увагу профілактиці дорожньо-транспортного та побутового травматизму, нагадали кадетам правила безпечної поведінки поблизу проїжджої частини, права та обов’язки пасажира, пішохода та велосипедиста.

 

 

 

 

 


 

 

       Колектив державного ліцею-інтернату з просиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка висловлює ВСІЛЯКУ ПІДТРИМКУ нашим військовим морякам Збройних сил України, яких під час виконання службового обов’язку в Керченській протоці 25 листопада 2018 року захопили вполон російські військові.

 

       Ми впевнені, що найближчим часом наші захисники повернуться на Батьківщину живі і здорові.

 

 

Ми з Вами!

 

 

Слава Україні !

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

 

     03-05 грудня 2018 року в Кадетському корпусі проходили навчання педагогічних працівників на курсах підвищення кваліфікації.

     В ході навчання 30 педагогічних працівників навчального закладу під керівництвом  старшого викладача кафедри соціально-гуманітарної освіти Сумського обласного інституту післядипломної освіти Гапона Анатолія Васильовича цілеспрямовано працювали над пошуком відповідей на актуальні питання  нормативно-правової підтримки освітньої діяльності навчального закладу в умовах Нової української школи ХХІ століття.

 

     Активну участь в плідній роботі прийняли:

 

      -методист Штика О.П., кандидат історичних наук, доцент;

      -методист Чиженков М.М., відмінник освіти України;

      -номінант конкурсу «Педагогічна гордість Сумщини» Білецька Т.В.;

      -номінант обласного конкурсу «Учитель року 2018 року» учитель-методист Кормілець С.В.;

      -вчителі вищої категорії: Биков В.І., Губська Л.Ю., Мелешкіна І.М.,

       Оліхненко О.В., Рева Л.О., Тверезовська Т.В., Чепіга Г.О., Шаповал Н.П.;

      -заступник начальника Кадетського корпусу з навчальної роботи полковник Сидоренко А.В.;

      -заступник начальника Кадетського корпусу з виховної роботи полковник Самойленко В.І.;

      -командир випускної роти-старший офіцер-вихователь підполковник Овсієнко В.О..

 

 

      За результатами навчання учасники курсів отримали сертифікати за темою: «Нормативно-правова підтримка освітньої діяльності навчального закладу в умовах реформування освіти» в обсязі 30 годин (1 кр ЕСТS).

      За високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток правового супроводження навчального процесу Кадетського корпусу керівник зайняття Гапон А.В. нагороджений грамотою.

      Педагогічний колектив державного ліцею-інтернату з посиленою  військово-фізичною  підготовкою  «Кадетський  корпус»  імені І.Г. Харитоненка висловлює  щиру подяку ректору Сумського ОІППО, доктору історичних наук, доценту Нікітіну Юрію Олександровичу, декану факультету підвищення кваліфікації та перепідготовки, кандидату педагогічних наук, доценту Захаровій Ірині Олександрівні за плідну співпрацю заради підвищення освітньо-правового рівня нашого навчального закладу.  

 

 

 

 


 

 

 

 

 

        3 грудня 2018 року напередодні Всеукраїнського тижня права перед кадетами виступив старший інспектор Ковпаківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області майор внутрішньої служби В.І.Северин.

 

        Соціально-виховний захід був проведений зпревентивною метою: забезпечення профілактики та попередження діянь, що сприяють вчиненню правопорушень неповнолітніми. Виступ супроводжувався відеолекторієм. Кадети дізналися про відповідальність за вчинення кримінальних правопорушень та мали змогу задати питання.

 

 

 

 


 

 

        29 листопада  2018 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка представниками навчально-тренувального загону морської охорони  Державної прикордонної служби України  було проведено лекторій  по  вибору професії з випускниками Кадетського корпусу. Кадети з задоволенням прийняли участь у дискусії.

 

 

 


 

 

       28 листопада 2018 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка пройшов другий заключний день конкурсу «Учитель року 2019» в номінації Захист Вітчизни. В цей день конкурсанти змагались в таких видах конкурсів як «Урок», «Самоаналіз уроку» та «Проект». В ході проведених конкурсних випробувань в запеклій боротьбі переможцем став вчитель Стахов Едуард Васильович. Щиро його вітаємо та бажаємо успіху у ІІ (регіональному) турі Всеукраїнському конкурсі «Учитель року - 2019».

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

        Літературно-музична композиція «Поет і війна», або « Рядки, опалені війною»,--так назвала захід вчитель літератури Любов Іванівна Сироватська, проведений у стінах Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка 27 листопада 2018 року. Темний суворий листопадовий вечір не наганяв смуток на старшокласників, бо вони читали справжнє поетичне слово, яке підносить, надихає, розкриває горизонти, вселяє надію. Хоча це слово про війну. Прекрасні вірші поетів-фронтовиків звучали у великій залі для всього особового складу Кадетського корпусу, звучали також пісні про воїнів, про матір-тополю, про солдатські чоботи  у виконанні кадетів Георгія Гуза та Дениса Горбача, а також запрошених у заклад співаків театру поетичної пісні «Ля-Шансон» Віктора Сироватського та Оксани Скоробагатської. Сюди також завітали прекрасні учениці випускного класу Сумської  школи №17, які читали вірші разом з кадетами. Чудова декламація  поезій напам’ять Аполлінера, Булата Окуджави, Миколи Панченка, Бориса Слуцького та нашого випускника Богдана Гирича, який служить зараз у Маріуполі,  зворушила публіку у залі: кадетів, викладачів, працівників військового ліцею. У декого на очах блищали сльози. Найкраще виховання патріотичних почуттів відбувається ось у такі моменти істини, коли дорослі та діти в єдиному відчутті осягають філософську думку про людину, про рідну землю,  про її захист від ворога, який народжує поетів.

 

 

 


 

 

        27 листопада 2018 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка пройшов перший день конкурсу «Учитель року 2019» в номінації Захист Вітчизни. Сьогодні конкурсанти змагались в таких конкурсах як «Тестування з фахової майстерності», «Практична робота» та «Методичний практикум». Хочеться відзначити якісну підготовку учасників до проведення конкурсу та високий фаховий рівень.

 

 

 

 

 

 


 

 

       27 листопада 2018 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка розпочнеться І (зональний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019» в номінації «Захист Вітчизни». В конкурсі будуть приймати участь три вчителя Шенкевич Віктор Вікторович, Стахов Едуард Васильович та Кормілець Сергій Володимирович. Оцінювання майстерності вчителів будуть проходити в таких конкурсних випробовуваннях як тестування з фахової майстерності, практична робота, методичний практикум, урок та проект.

        Хочемо побажати нашим учасникам творчого натхнення та успіхів в конкурсних змаганнях!

 

 

 


 

 

      Про спалах менінгококової інфекції в Кадетському корпусі говорити не можна. Це сезонне зростання захворюваності, його спостерігають кожні п'ять років.
      Це не менінгококовий менінгіт, це не менінгококова інфекція, яка потребує впровадження обмежувальних заходів.
      Дана ситуація не може трактуватися як спалах інфекції, а є спородичні випадки, які спостерігаються під час сезонності даного захворювання.
      По Кадетському корпусі епідпоріг не перевищений (1,7). Рівень захворюваності нижчий порогового.
      Управлінню охорони здоров'я надана довідка Кадетського корпусу з данними про наявних та відсутніх дітей на навчанні. Про закриття корпусу мова не йдеться. Не має перевищення порогу захворюваності. На даний час перевищений епідпоріг захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції в третій роті. В ній з 24.11.2018 були введені обмежувальні заходи.


      "В разі якщо ситуація ускладниться, медичною частиною корпусу та керівництвом буде прийнято рішення про обмежувальні заходи".

 

 


 

 

       20 листопада 2018 року в державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка працювала робоча група медичних спеціалістів, до складу якої входили: головний інфекціоніст Сумської області, головний педіатр міста Суми, заступник головного лікаря дитячої міської лікарні, завідувач інфекційним відділенням дитячої міської лікарні, з метою з’ясувати стан захворюваності вихованців ліцею.

 

 

 

 

       Ситуація в ліцеї стабільна, заклад функціонує у штатному режимі і здійснює освітній процес відповідно всіх вимог, в тому числі організованому медико санітарному режимі. Епідеміологічна ситуація в начальному закладістабільна. В цьому переконалась робоча група.

 

 

 

 

 


 

 

      Революція Гідності - це політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані спротивом проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію. Для того, щоб учні знали наймасштабніші події в новітній історії України, бібліотека військового ліцею спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою провела для 34 взводу урок мужності  «Революція Гідності. Як це відбувалось».

 

 

 

 


 

 

      20 жовтня 2018 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка відбулася відкритий урок з математики «Українські математики яскраві зорі на науковому небокраї», приурочений тижню математики.

 

 

 


 

 

      Екскурсія до садиби "Грунівська Січ" залишила по собі найкращі враження та безліч неймовірно позитивних емоцій. Наші хлопці їздили на конях, справлялися з мотанням ляльок, спробували себе у володінні козацькою зброєю: шаблями, палицями, метання ножів, списів, стрільба з луку та отримали задоволення від інших козацьких розваг. Завдяки гостинній команді " Грунівської Січі", кадети смакували українські страви, відчули на собі справжній колорит нашого народу та козацький дух!

 

       Від усіх батьків хочемо подякувати колектив Кадетського корпусу за цю неймовірну подорож та отриманий досвід і нові враження! Сподіваємося, що це не в останнє!

 

 

 

 


 

 

       У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада), з метою формування в кадетів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості в усіх учасників освітнього процесу 12–16 листопада 2018 року в Кадетському корпусі було проведено «Тиждень толерантності». Психологічною службою Кадетського корпусу разом зі студентами Сумського державного університету та студентами Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренко були проведенні заняття з толерантності у взводах 2 та 3 роти. Їх зміст та тематика були спрямовані на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, розвиток поваги до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання рівності права.

       Було розроблено, оформлено та поширено тематичні інформаційні бюлетені у яких розкрито історію появи слова «толерантність», наведені вислови мудреців та видатних діячів про терпіння і терпимість до інших, надано рекомендації з дотримання толерантної поведінки.

 

 

 

 

 


 

 

       15 листопада  2018 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка представниками центру підготовки  Державної прикордонної служби України  було проведено лекторій  по  вибору професії з випускниками Кадетського корпусу.

 

 

 

 


 

 

Сумська федерація шахів міста та області.

 

      11.11.2018 р. закінчився турнір на "Кубок Національного Корпусу України», який пройшов в Білій залі "Кадетского корпусу". В запеклій боротьбі Кубок дістався сумчанину Рудаку Володимиру. В 4 номінаціях (чоловіки, жінки, ветерани та юнаки) 12 переможців. 16 шахистів одержали грошові призи від Національного Корпусу України! 

 

Чоловіки:

1е місце - Рудак Володимир,

2е місце - Малютін Олександр,

3е місце - Кельбас Ярослав.

 

Ветерани:

1е місце - Кузьмін Анатолій,

2е місце - Нелень Олександр,

3е місце - Сегалов Михайло.

 

Жінки:

1е місце - Супрун Дар’я,

2е місце - Мацура Дар’я,

3е місце - Запорожець Антонина.

 

Юнаки:

1е місце - Супрун Дмитро,

2е місце - Ткаченко Олександр,

3е місце - Черевань Олексій.

 

Вітаємо! 

 

 

       ОСОБИСТА ПОДЯКА НАЦІОНАЛЬНОМУ СПОРТИВНОМУ КОРПУСУ м.СУМИ та КЕРІВНИЦТВУ СУМСЬКОГО ЛІЦЕЮ «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС».

 

 

 

 


 

 

       9 листопада  2018 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка в День української писемності та мови, як і по всій країні, відбувся радіо-диктант.

 

 

 


 

 

 

 

        3 грудня 2018 року напередодні Всеукраїнського тижня права перед кадетами виступив старший інспектор Ковпаківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області майор внутрішньої служби В.І.Северин.

 

        Соціально-виховний захід був проведений зпревентивною метою: забезпечення профілактики та попередження діянь, що сприяють вчиненню правопорушень неповнолітніми. Виступ супроводжувався відеолекторієм. Кадети дізналися про відповідальність за вчинення кримінальних правопорушень та мали змогу задати питання.

 

 

 

 


 

 

        29 листопада  2018 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка представниками навчально-тренувального загону морської охорони  Державної прикордонної служби України  було проведено лекторій  по  вибору професії з випускниками Кадетського корпусу. Кадети з задоволенням прийняли участь у дискусії.

 

 

 


 

 

       28 листопада 2018 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка пройшов другий заключний день конкурсу «Учитель року 2019» в номінації Захист Вітчизни. В цей день конкурсанти змагались в таких видах конкурсів як «Урок», «Самоаналіз уроку» та «Проект». В ході проведених конкурсних випробувань в запеклій боротьбі переможцем став вчитель Стахов Едуард Васильович. Щиро його вітаємо та бажаємо успіху у ІІ (регіональному) турі Всеукраїнському конкурсі «Учитель року - 2019».

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

        Літературно-музична композиція «Поет і війна», або « Рядки, опалені війною»,--так назвала захід вчитель літератури Любов Іванівна Сироватська, проведений у стінах Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка 27 листопада 2018 року. Темний суворий листопадовий вечір не наганяв смуток на старшокласників, бо вони читали справжнє поетичне слово, яке підносить, надихає, розкриває горизонти, вселяє надію. Хоча це слово про війну. Прекрасні вірші поетів-фронтовиків звучали у великій залі для всього особового складу Кадетського корпусу, звучали також пісні про воїнів, про матір-тополю, про солдатські чоботи  у виконанні кадетів Георгія Гуза та Дениса Горбача, а також запрошених у заклад співаків театру поетичної пісні «Ля-Шансон» Віктора Сироватського та Оксани Скоробагатської. Сюди також завітали прекрасні учениці випускного класу Сумської  школи №17, які читали вірші разом з кадетами. Чудова декламація  поезій напам’ять Аполлінера, Булата Окуджави, Миколи Панченка, Бориса Слуцького та нашого випускника Богдана Гирича, який служить зараз у Маріуполі,  зворушила публіку у залі: кадетів, викладачів, працівників військового ліцею. У декого на очах блищали сльози. Найкраще виховання патріотичних почуттів відбувається ось у такі моменти істини, коли дорослі та діти в єдиному відчутті осягають філософську думку про людину, про рідну землю,  про її захист від ворога, який народжує поетів.

 

 

 


 

 

        27 листопада 2018 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка пройшов перший день конкурсу «Учитель року 2019» в номінації Захист Вітчизни. Сьогодні конкурсанти змагались в таких конкурсах як «Тестування з фахової майстерності», «Практична робота» та «Методичний практикум». Хочеться відзначити якісну підготовку учасників до проведення конкурсу та високий фаховий рівень.

 

 

 

 

 

 


 

 

       27 листопада 2018 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка розпочнеться І (зональний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019» в номінації «Захист Вітчизни». В конкурсі будуть приймати участь три вчителя Шенкевич Віктор Вікторович, Стахов Едуард Васильович та Кормілець Сергій Володимирович. Оцінювання майстерності вчителів будуть проходити в таких конкурсних випробовуваннях як тестування з фахової майстерності, практична робота, методичний практикум, урок та проект.

        Хочемо побажати нашим учасникам творчого натхнення та успіхів в конкурсних змаганнях!

 

 

 


 

 

      Про спалах менінгококової інфекції в Кадетському корпусі говорити не можна. Це сезонне зростання захворюваності, його спостерігають кожні п'ять років.
      Це не менінгококовий менінгіт, це не менінгококова інфекція, яка потребує впровадження обмежувальних заходів.
      Дана ситуація не може трактуватися як спалах інфекції, а є спородичні випадки, які спостерігаються під час сезонності даного захворювання.
      По Кадетському корпусі епідпоріг не перевищений (1,7). Рівень захворюваності нижчий порогового.
      Управлінню охорони здоров'я надана довідка Кадетського корпусу з данними про наявних та відсутніх дітей на навчанні. Про закриття корпусу мова не йдеться. Не має перевищення порогу захворюваності. На даний час перевищений епідпоріг захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції в третій роті. В ній з 24.11.2018 були введені обмежувальні заходи.


      "В разі якщо ситуація ускладниться, медичною частиною корпусу та керівництвом буде прийнято рішення про обмежувальні заходи".

 

 


 

 

       20 листопада 2018 року в державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка працювала робоча група медичних спеціалістів, до складу якої входили: головний інфекціоніст Сумської області, головний педіатр міста Суми, заступник головного лікаря дитячої міської лікарні, завідувач інфекційним відділенням дитячої міської лікарні, з метою з’ясувати стан захворюваності вихованців ліцею.

 

 

 

 

       Ситуація в ліцеї стабільна, заклад функціонує у штатному режимі і здійснює освітній процес відповідно всіх вимог, в тому числі організованому медико санітарному режимі. Епідеміологічна ситуація в начальному закладістабільна. В цьому переконалась робоча група.

 

 

 

 

 


 

 

      Революція Гідності - це політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані спротивом проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію. Для того, щоб учні знали наймасштабніші події в новітній історії України, бібліотека військового ліцею спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою провела для 34 взводу урок мужності  «Революція Гідності. Як це відбувалось».

 

 

 

 


 

 

      20 жовтня 2018 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка відбулася відкритий урок з математики «Українські математики яскраві зорі на науковому небокраї», приурочений тижню математики.

 

 

 


 

 

      Екскурсія до садиби "Грунівська Січ" залишила по собі найкращі враження та безліч неймовірно позитивних емоцій. Наші хлопці їздили на конях, справлялися з мотанням ляльок, спробували себе у володінні козацькою зброєю: шаблями, палицями, метання ножів, списів, стрільба з луку та отримали задоволення від інших козацьких розваг. Завдяки гостинній команді " Грунівської Січі", кадети смакували українські страви, відчули на собі справжній колорит нашого народу та козацький дух!

 

       Від усіх батьків хочемо подякувати колектив Кадетського корпусу за цю неймовірну подорож та отриманий досвід і нові враження! Сподіваємося, що це не в останнє!

 

 

 

 


 

 

       У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада), з метою формування в кадетів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості в усіх учасників освітнього процесу 12–16 листопада 2018 року в Кадетському корпусі було проведено «Тиждень толерантності». Психологічною службою Кадетського корпусу разом зі студентами Сумського державного університету та студентами Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренко були проведенні заняття з толерантності у взводах 2 та 3 роти. Їх зміст та тематика були спрямовані на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, розвиток поваги до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання рівності права.

       Було розроблено, оформлено та поширено тематичні інформаційні бюлетені у яких розкрито історію появи слова «толерантність», наведені вислови мудреців та видатних діячів про терпіння і терпимість до інших, надано рекомендації з дотримання толерантної поведінки.

 

 

 

 

 


 

 

       15 листопада  2018 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка представниками центру підготовки  Державної прикордонної служби України  було проведено лекторій  по  вибору професії з випускниками Кадетського корпусу.

 

 

 

 


 

 

Сумська федерація шахів міста та області.

 

      11.11.2018 р. закінчився турнір на "Кубок Національного Корпусу України», який пройшов в Білій залі "Кадетского корпусу". В запеклій боротьбі Кубок дістався сумчанину Рудаку Володимиру. В 4 номінаціях (чоловіки, жінки, ветерани та юнаки) 12 переможців. 16 шахистів одержали грошові призи від Національного Корпусу України! 

 

Чоловіки:

1е місце - Рудак Володимир,

2е місце - Малютін Олександр,

3е місце - Кельбас Ярослав.

 

Ветерани:

1е місце - Кузьмін Анатолій,

2е місце - Нелень Олександр,

3е місце - Сегалов Михайло.

 

Жінки:

1е місце - Супрун Дар’я,

2е місце - Мацура Дар’я,

3е місце - Запорожець Антонина.

 

Юнаки:

1е місце - Супрун Дмитро,

2е місце - Ткаченко Олександр,

3е місце - Черевань Олексій.

 

Вітаємо! 

 

 

       ОСОБИСТА ПОДЯКА НАЦІОНАЛЬНОМУ СПОРТИВНОМУ КОРПУСУ м.СУМИ та КЕРІВНИЦТВУ СУМСЬКОГО ЛІЦЕЮ «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС».

 

 

 

 


 

 

       9 листопада  2018 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка в День української писемності та мови, як і по всій країні, відбувся радіо-диктант.

 

 

 

 


 

 

 

    8 листопада  2018 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка представниками Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б.Хмельницького було проведено лекторій  по  вибору професії з випускниками Кадетського корпусу. Кадети з задоволенням прийняли в ньому участь.

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

    25 жовтня 2018 року у Державному ліцеї-інтернатіз посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка відбулася зустріч із представниками національної поліції, присвячена питанням поведінки під час канікул. Розмова стосувалася безпеки дітей починаючи з правил дорожнього руху, правил поводження з небезпечними знахідками, поведінки у великому натовпі, а також попередили про скоєння кримінальних правопорушень та пояснили, в яких ситуаціях настає адміністративна та кримінальна відповідальність, як вести себе неповнолітньому під час затримання та арешту, як не стати жертвою злочину тощо. На завершеннякадети переглянули відеоматеріали з питань профілактики правопорушень, мали змогу особисто задати запитання, поспілкуватися із представниками національної поліції. Співпраця з поліцією є пріоритетом для нас, особливо коли йдеться про профілактику правопорушень.

 
 
 
 
 
 
 

 
 
Наші випускники - наша гордість!
 
 
 
 
 
 

 
 
      В неділю 14 жовтня, майже все місто зібралося на Майдані Незалежності на святкування Дня захисника України. Вихованці Кадетського корпусу склали клятву на Вірність Україні. Вони, як ніхто, розуміють відповідальність армії перед народом України.
     
      Ми бажаємо всім, хто причетний до високого звання «Захисник України» - добробуту, щастя та мирного неба над головою!
     
      Слава Україні!
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

      12 жовтня  2018 року, напередодні Дня Захисника України, у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка було проведено урок Мужності.  

      Урок проводив народний депутат України, командир полку «Азов» Білецький А.Є., він націлив вихованців «Кадетського корпусу» на необхідність захищати свій рідний край, Державу Україну!  

      Дорогі захисники Української Держави, ми бажаємо вам незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення всіх ваших мрій та побажань!

      Мирного неба над Україною!

 

 

 

 

 


 

 

      12 жовтня  2018 року в рамках програми патріотичного виховання допризовної молоді в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка відбулися екскурсії. Гостям навчального закладу було представлено відеоматеріали підготовки кадетів «Польовий вихід», побут вихованців навчального закладу, а також проведені уроки з предмету «Захист Вітчизни».  

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

      У першу неділю жовтня вся Держава святкувала День працівника освіти. Не залишився осторонь і наш навчальний заклад. Вихованці Кадетського корпуса вітали своїх педагогів теплими словами, новими піснями, а запрошені танцювальні колективи міста запальними та драйвовими постановками. Ніхто не залишився без привітань та гарного настрою.
 
За те тепло, що в серці нам вкладаєте,
Любов до рідної землі
За те добро, якого нас навчаєте
 
СПАСИБІ ДОРОГІ УЧИТЕЛІ!
 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

        3 жовтня 2018 року відбулася історична подія в житті ліцею, Державна прикордонна служба України взяла патронат над нашим закладом. Прибули почесні гості з Державної прикордонної служби України в на чолі  з Головою Державної прикордонної служби України генерал-полковником Цигикал Петром Олександровичем з подарунком для колективу «Кадетського корпусу». Кадети наділи берети зеленого кольору, прикордонної служби України.

 

Були нагороджені цінними подарунком  Голови Державної прикордонної служби України:

 

За високі внески в розвиток «Кадетського корпусу»

полковник Самойленко Валерій Іванович

Басараб Тамара Миколайовна

Данчишина Ірина Йосиповна

Ходак Світлана Ігорівна

 

За успіхи в навчанні:

віце -сержант  Курило Андрій Андрійович

старший кадет Оганесян Володимир Габрієлович

 

Грамоти  та подяки  було вручено кращім кадетам Кадетського корпусу:

старший віце-сержант Іванов Денис Вікторович

віце сержант  Сітало Валентин Юрійович      

віце сержант Разуваєв Євгеній Леонідович

старший кадет Блідуха Руслан Віталійович

старший кадет Химич Денис Сергійович

кадет Подолько Богдани Константинович     

 

        Після урочистого шикування відбувся концерт «Академічного ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України». Всі отримали задоволення від високої майстерності і творчості артистів ансамбль.

     

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

    3  12.09.2018 року у рамках інформаційної кампанії «Стоп-булінг», що проводиться за проектом «Я маю право!», представниками Головного територіального управління юстиції у Сумській області було проведено правопросвітницьке заняття із кадетами 1 та 2 роти.

Під час обговорення теми булінгу кадети дізналися про види булінгу, в ігровій формі навели приклади та обговорили навички надання і отримання допомоги жертвам насилля, способи протидії булінгу.

 

 

 


 

 

      06.09.2018 р. проводилося спортивне свято з нагоди Дня фізичної культури та спорту в державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка приймало участь _416 кадет, результат:

 

серед взводів 1-4-5 роти

І місце – 52 взвод

ІІ місце – 15 взвод

ІІІ місце – 42 взвод

 

серед взводів 2–3 рот

І місце – 22 взвод

ІІ місце – 23 взвод

ІІІ місце – 21 взвод

 

 

 

 


 

 
 
         02.09.18 р. в клубі «Інтелект» СумДУ відбувся шаховий турнір на «Кубок ветеранів Афганестану».В ньому приймали участь 63 шахісти з м.Суми, м.Троснянець, м.Лебедин. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів в Афганістані і загиблих наших предків в Вітчизняній війні.Переможці отримали КУБОК, медалі, грамоти та солодкі призи.Переможцями стали- серед чоловіків- 1-ше місце- Фірсов Степан, 2-ге місце — Супрун Олександр, 3-те місце — Нелень Олександр., серед ветеранів з шахів: 1-ше місце — Савченко Володимир, 2-ге місце — Буцик Сергій, 3-те місце — Ігітов Олександр. Серед жінок: 1-ше місце — Мацура Дар я, 2-ге місце — Супрун Дар я, 3-те місце — Запорожець Антонина. Серед старших школярів: 1-ше місце — Супрун Дмитро, 2-ге місце — Ткаченко Олександр, 3-те місце - Ольштинський Олексій. Серед молодших школярів: 1-ше місце — Гай Владислав, 2-ге місце — Самойленко , 3-те місто — Лемешенко Михайло.  Наші майбутні захисники України шахісти-кадети мужньо змагалися на шахівниці.Серед них одержали перемогу: 1-ше місце — Хрипко Максим (1 рота,11 взвод), 2-ге місце — Брицький Назар ( 3 рота,31 взвод), 3-місце — Бубнов Костянтин(1 рота,11 взвод).
Дякую за підтримку всім, і Спілкі ветеранів Афганістану, і Національному спортивному корпусу м.Суми, і представникам біатлону, батькам наших маленьких шахістів, і шахістів з Тростянця та Лебедина, Керівництву СумДУ, керівництву Кадетського корпусу !!!!!!!!!
Щастить вам и до нових перемог.

 

 

 


 

 

       2 вересня на День міста та з нагоди 75 річниці визволення міста Суми під час заходів біля пам’ятника «Слави» кадети урочистим маршем пройшли, вшановуючи пам’ять загиблих у роки другої  світової війни, тих, хто ціною власного життя визволив місто Суми від фашистських загарбників.

 

 

 


 

 

Зновувересень ступив на нашпоріг,

Святкуєз радістювся наша країна,

Своє майбутнє, зміну молоду

Благословляє нині Україна!

 

        Саме такими словами розпочались урочистості  з нагоди початку нового навчального року та ритуалу вручення погонів в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою “Кадетський корпус” імені І.Г.Харитоненка!

       Погони, як символ служіння Батьківщині, було вручено кадетами старшого курсу своїм наймолодшим товаришам – кадетам – першокурсникам.

       Відзнакою Президента України за участь в антитеррористичній операції були нагороджені співробітники :

Підполковник Харченко Олександр Васильович

Майор Бистрянський Володимир Дмитрович

Сержант Безверхий Олександр Іванович

Рядовий Кібенко Юрій Іванович

         Грамоти  та подяки  було вручено офіцерам – вихователям, які внесли неоціненний вклад в розвиток навчального закладу , у виховання кадетів, та йдуть на зслужений відпочинок:

Бєлову Анатолію Леонідовичу

Салтикову Василю Олексійовичу

Зініну Сергію Тимофійовичу

Білоброву Олександру Васильовичу

         Наприкінці святкового заходу пролунав перший дзвоник нового навчального року.

         Дорогі діти!  Хай ваша стежина знань буде радісною і повною приємних сюрпризів!

         Шановні вчителі! Бажаємо Вам творчої наснаги та успішного навчального року! Терпіння, натхнення і нових звершень всім вам!

         Навчальний 2018 -2019 рік розпочато!

 

 

 

 


 

 

     27 серпня в Державний  ліцей – інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г.Харитоненка за традицією відчинилися двері для кадетів набору 2018 року. Юнаки вибрали для себе нелегкий шлях набуття освіти для подальшого обрання професії  захисника України.         

 

 

 

     


 

 

 

     В Українському центрі оцінювання якості освіти підбито підсумки проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року, було виставлено рейтинг навчальних закладів міста Суми, в якому Державний  ліцей – інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г.Харитоненка зайняв 19 місце серед навчальних закладів міста з рейтинговим балом 122.9.

 

 

 

 


 

 

Слова подяки та поваги.

 

 

 


 

 

        Випускники цього року, які виявили бажання в подальшому віддати себе служінню і захисту нашої Держави, успішно склали зовнішнє незалежне оцінювання і вступні випробування, вступили до вищих навчальних закладів силових структур України, а саме:

 

Збройні Сили України - 38 чол.

Міністерство Внутрішніх Справ - 24 чол.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій - 8 чол.

Національна Гвардія України - 4 чол.

 

        Більше 70% з випускників пов'язали свою долю з захистом нашої держави.

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

         18 липня 2018 року на мандатній комісії Національної академії Державної прикордонної служби України ім.Б.Хмельницького, після успішного складання вступних випробувань і зовнішнього незалежного оцінювання, було зараховано на навчання 24 випускника 2018 року. Вони стали курсантами Національної академії Державної прикордонної служби України ім.Б.Хмельницького.

          Колектив ліцею вітає наших випускників. Так тримати! Бажаємо успіхів у навчанні і мирного неба над Україною!

 

       


 

 

          Вчимося захищати кіберпростір України. З 20 березня по 31 квітня 10 кадетів з 4 та 5 ротипід керівництвом вчителя інформатики Скляренко Є.В. пройшли курс «Вступ до кібербезпеки», що в межах STEM-весни 2018 був запропонований Програмою Академій Cisco на базі НТУ «Харківського Політехнічного інституту». Кадети протягом місяця вивчали основні засади безпеки в Інтернеті, види атак, концепції та методи кібербезпеки, можливості захисту даних та їх конфіденційності; вчилися захищати державу на кіберпросторах. Після закінчення курсу кадети зразково склали фінальний іспит(середній бал-80%) та отримали іменні сертифікати від Академіі Cisco.

 

 

 


 

 

           9 червня о 10.00 годині Сумський Кадетський корпус відкрив свої двері для батьків та гостей з нагоди 9 випуску кадетів. 133 юнаки отримали атестати. 133 пари долонь плескали барабанщикам, спортсменам, танцорам та співакам. Вимпел випускників ще довго майорів у блакитному небі, вітаючи 3 роту зі святом. Червоні троянди, які були подаровані мамам під час випускного вальсу, нікого не залишили байдужим. Не одна сотня гривень залишилась на плацу після проходження випускниками урочистим маршем. 133 фуражки злетіли в повітря після виносу Прапору та команди начальника Кадетського корпусу «Вільно». Випускники качали на руках весь керівний склад роти, доводячи всім, що вони були, є, і будуть однією родиною.

 

Колектив Кадетського корпусу сердечно бажає випускникам широких доріг,віри, оптимізму, здійснення планів ісподівань! Хай ваше доросле життя буде щасливим і стабільним!

 

 

 


 

 

          Сьогодні, 21 травня, в Державному ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою “Кадетський корпус”імені І.Г. Харитоненка,  військово – польовий збір розпочався видовищним спортивним святом . На спортивному майданчику  змагались кадети 4 та 5 рот.  Цей поєдинок викликав неабиякий інтерес у вболівальників, на чолі яких було керівництво Кадетського корпуса. Змагання видались напруженими та  цікавими.

           Невипадково кажуть, що ознака майстерності – стабільність.  Регулярні заняття фізичною культурою  дають  можливість демонструвати високі показники не лише  в спорті, а і у повсякденному житті.

       

 

 


 

 

       Сьогодні о 14.00 годині актова зала Кадетського корпуса була забита вщен. А це більш, ніж 500 місць. Кадети та співробітники поспішали на зустріч з легендарним кіборгом, Анатолієм Свиридом, з позивним «Спартанець», якій є головою громадської організації «Серця кіборгів».

       В рамках зустрічі була проведена демонстрація календаря «Погляд майбутнього», учасниками якого стали 12 дітей з родин загиблих героїв та власноруч підписана книга «Ад», яку було презентовано Кадетському корпусу.

       Перегляд  документального фільму  «Добровольці. Воїни духу.»  викликав сльози на очах присутніх та почуття глибокої вдячності всім патріотам, що захищають кордони нашої багатостраждальної Держави.

 

 

 

 

 


 

 

      7 травня у Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою імені І.Г.Харитоненка з метою вшанування Героїчного подвигу Українського народу у  Другій світовій війні були проведені уроки мужності,  а також зустріч з ветеранами Другої світової війни. Враховуючи суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни ,активної громадянської позиції. Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою імені І.Г.Харитоненка  має стати для кожної дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову ,соціальну державу.

 

 

 

 


 

 

        Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 10 класу закладів загальної середньої освіти, поданих на конкурсний відбір проектів підручників для 5 та 10 класів загальної середньої освіти.

 

 

 

 


 

 

          27 квітня 2018 р. кадети державного ліцею-інтернату з посиленою військово фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка були залучені до участей з нагоди 100-річчя із Дня створення Корпусу кордонної охорони УНР (ККО). Урочистості відбулися на Софійській площі столиці.  Кадети мали змогу посмпілкуватися з Президентом України Петром Порошенко. 

 

 

 

 


 

 

         26квітня 2018 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка був проведений весняний турнір з «Брейн - рингу». За результатами гри за сумою балів кубок виборола команда 1 роти. Фінальна гра запланована на осінь… Буде цікаво та весело…Слідкуйте за афішами.

 

 

 

 


 

 

        21 квітня Україна відзначає «День довкілля». Вчитилі та кадети Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка, розпочали з прибирання приміщень, класів «Кадетського корпусу» прилеглої території. Не залишили без уваги і територію військового містечка де кадети завзято та охоче працювали заради благоустрою. Особливу увагу звернули на прибиранні території біля Меморіалу «Загиблим воїнам-інтернаціоналістам».

 
 
 
 
 
 

 

 

        19.04.2018р. в державному ліцею–інтернаті з посиленою військово–фізичною підготовкою «Кадетський корпус» відбувся географічний конкурс «Еверест», приурочений до тижня природничих наук.

         Цей конкурс відбувається у формі командного змагання з географії, що сприяє набуттю умінь кадетами розв’язувати складні питання, використовувати знання з предмету в нестандартних ситуаціях, проявляти навички злагодженої роботи, творчого підходу, швидкої реакції! А це під силу нашим кадетам!

Вітаємо переможців! Бажаємо нових досягнень!

 

 

 

 


 

 

          В період з 13.04.2018 по 15.04.2018 року в місті Харків проходив Чемпіонат України з «Військово-спортивних багатоборства» розділ «Бойове двоєборство»вихованці Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною:

зайняв IІІ місце у версії Б-3 головний віце-старшина 42 взводу КРИВОШЕЯ Владислава Віталійовича; 

зайняв ІІ місце у версії Б-2 головний віце-старшина 42 взводу КРИВОШЕЯ Владислава Віталійовича;

зайняв II місце у версії Б-3 головний віце-сержант  КРИВИЧА Олега Григоровича.

 

          В місті Суми з 16 по 19 квітня 2018 року була проведена  спартакіади міста серед команд допризовної та призовної молоді, де командаДержавного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка зайняла 1 місце. Досягнення кращих кадетів Кадетського корпусу.

   

      Звання

                                ПІБ

   Взвод

Результати

    старший кадет

   ЛЕВЧУК Дмитро Олександрович

32

І місце подолання смуги перешкод 1,32 хв., І місце підтягування 29 разів, І місце біг на 100 м результат 12.1с., ІІІ місце крос 1500м результат 4,55 хв., ЗАГАЛЬНЕ ІІ місце сума балів 4876 балів

    віце-старшина

             ОНОПРІЙЧА Олексій Олександрович

33

ІІІ місце подолання смуги перешкод 1,44 хв., ІІІ місце плавання 50м результат 29,3с., , І місце метання гранати 54м. ЗАГАЛЬНЕ ІІ місце сума балів 4876 балів

    ст. віце-сержант

    СВЯТЕЦЬ Назар Олександрович

35

ІІІ місце подолання смуги перешкод  результат 1,44 хв.

    віце-сержант

КОСТЕНКО Артем Романович

35

ІІ місце подолання смуги перешкод 1,42 хв., ІІІ місце підтягування 24 разів, ІІІ місце біг на 100 м результат 12.2 с., ІІІ місце стрільба з пневматичної гвинтівки результат 29 очок. ЗАГАЛЬНЕ І місце сума балів 4910 балів

 

 

 

 


 

        

        17 квітня 2018р. кадет Кривошей Владислав зайняв II місце в номінації "Кращий молодий спортсмен з неолімпійських видів спорту" у проекті "Спортивна особистість Сумщини 2017 року".

 

 

 

 

 

 


 

 

       29 березня 2018 року удержавному ліцеї-інтернатіз посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка відбулася зустріч із представниками національної поліції, присвячена питанням поведінки під час канікул. Поліцейські нагадали про правила дорожнього рухутапояснили, в яких ситуаціях настає адміністративна такримінальна відповідальність, як вести себе неповнолітньому під час затримання та арешту, як не стати жертвою злочинутощо.На завершення кадети переглянули відеоматеріали з питань профілактики правопорушень, мали змогу особисто задати запитання, поспілкуватися із представниками національної поліції.

 

 

 


 

 

       27 березня 2018 р. дружина Президента України – Марина Порошенко зустрілася із двадцятьма обдарованими та талановитими учнями Сумської області, серед яких були і кадети державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою Кадетський корпус імені І.Г.Харитоненка.

 

Віце-старшина Разуваєв Євген Леонідович та кадет Салівон Богдан Вадимович отримали можливість поспілкуватися з першою леді та подивитися разом із нею виставу «Чужий», яка поставлена за оповіданням Г.К.Андерсона «Гидке каченя» у рамках фестивалю «Чеховфест-2018».

 

 

 

 


 

 

       23 березня приймав вітання з нагоди 10 річниці  створення Сумський Кадетський корпус.  Судячи з кількості гостей, можна з впевненістю сказати, що  нам вдалося зберегти старих друзів та примножити нових.

Екскурсія навчальним закладом та круглий стіл  «Від ідеї до життя» дали змогу батькам та випускникам попередніх років щось згадати, над чимось задуматися, та найголовніше – все також пишатися навчальним закладом.

Урочистості з нагоди 10 річниці відбулися в приміщенні клубу.  Пам'ять загиблих земляків та засновника навчального закладу вшанували покладанням квітів та хвилиною мовчання. Здобутки працівників відзначили грамотами та подяками, а  досягнення кадетів – врученням чергових звань та відзнак. Святковий концерт пройшов на одному подиху, а учасників зал зустрічав  бурхливими оплесками.

З нагоди свята бажаємо усьому особовому складу, а також усім, хто пов’язує своє життя з Кадетським корпусом, міцного здоров’я, щастя, добробуту, оптимізму та нових звершень ! 

 

 

 

 


 

 

          24 лютого 2018 року в Сумському державному ліцеї-інтернатіз посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка відбувся день відкритих дверей. Серед гостей були учні шкіл міста Суми та області, їх батьки. В цілому захід відвідали близько 500 гостей.

Абітурієнти та їх батьки отримали інформацію про правила прийому, переглянули фільм про навчальний заклад, поспілкувалися з секретарем приймальної комісії, вчителями та батьками тих кадетів, що вже навчаються. Для гостей була проведена екскурсія Кадетським корпусом, продемонстровані зразки форми, вони мали можливість скуштувати їжу в їдальні, зайти в розташування рот, оглянути навчальні класи.

 

 

 

 


 

 

          22-23 лютого 2018 рокуу роботі ІV Міжнародної науково-практичної конференції«Особистість у кризових умовахта критичних ситуаціях життя», що відбулась на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка взяли участь представники державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка – це начальник групи старший офіцер практичний психолог Харченко О.В., заступники командирів рот офіцери-методисти Бистрянський В.Д., Мохоньок С.В., Тимченко Р.М. та практичний психолог Ідріс Н.О.

У четвертий рік свого проведення, конференція набула особливо масштабного представництва, зібравши більш ніж 500 учасників із 12 країн світу. В їх числі: Канада, Німеччина, Швеція, Польща, Угорщина, Чехія, Іспанія, Ізраїль, Казахстан, Білорусь та інші. Україну представляли науковці із 28 міст 16 її регіонів. Серед учасників конференції – понад 50 докторів наук, професорів, більше 120 кандидатів наук, керівники організацій, аспіранти, викладачі ВНЗ, психотерапевти, реабілітологи, соціальні та медичні працівники, психологи-практики установ і закладів Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України, Збройних сил України та Національної Гвардії України.

 

Представники Кадетського корпусу прийняли участь в лекторіях від провідних науковців України, у майстер-класах та творчих майстернях досвідчених практиків в галузі надання психологічної допомоги. По завершенню отримали цінний практичний досвід та сертифікати.

 

 

 

 


 

 

         19 лютого 2018 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН (Малої академії наук). На захист були подані роботи учнів м. Суми та області (Глухів, Шостка, Охтирка, Конотоп, Ромни). Почесне третє місце зайняв обдарований кадет 1 роти (9 клас) Саливон Богдан, що представив на розсуд журі науково-дослідну роботу із фізики на тему: «Вода і магнітне поле».

 

Саме участь в роботі МАН дає можливість обдарованим учням продемонструвати небуденні здібності, креативне мислення, самостійний пошук шляхів розв‘язання актуальних завдань.

 

 

     

 

 

 


 

 

      20 лютого 2018 року кращим учням Сумщини вручили стипендії голови облдержадміністрації.

Щорічну винагороду особисто від очільника області отримали 45 стипендіатів. Серед них відмінники навчання, активісти учнівського самоврядування,  лідери спортивних та інтелектуальних змагань обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Від Кадетського корпусу стипендію отримав віце-старшина Кривошей Владислав – чемпіон Світу, Європи та України з панкратіону, один з кращих вихованців навчального закладу.

 

Вітаємо Владислава та весь колектив Кадетського корпусу з цією високою нагородою.

 

 

 

 


 

 

      20.02.2018р. вчителем інформатики Білецькою Тетяною Володимирівною був проведений відкритий урок з інформатики у формі брейн-рингу на тему: «Битва розумів». Вчесній боротьбі між командами кадетів 3 роти перемогла команда «ТераБайт». Гра пройшла у теплій дружній атмосфері, учасники продемонстрували знання з предмету, виявили кмітливість та допитливість.І переможці і переможені отримали солодкі призи. Урок проведено на високому методичному рівні з використанням інтерактивної дошки, мультимедійного проектора та комп′ютерів

 

 

 


 

 

        10 та 17 лютого 2018 р. кадети випускної роти Півторак Олесандр та Андрухов Дмитро разом з учнями 11 класів м. Суми та Сумської області взяли участь у поліцейському квесті «Вбивство в старому місті». За легендою у центрі м.Сум поблизу пам’ятки архітектури «Альтанка»сталося вбивство молодої дівчини, а учасники квесту мали знайти злочинця під керівництвом викладачів СФ ХНУВС, слідчого СУ ГУНП в Сумській області, працівників Управління патрульної поліції в місті Суми, судмедексперта та криміналіста.

На першому етапі кадети вчилися проводити огляд місця події, знаходили свідків, збирали відбитки пальців, робили зліпки протекторів взуття, проводили інші слідчо-оперативні дії. Під час другого етапу квесту кадети прийняли участь у процедурі виявлення, збору та аналізу доказів, брали участь у допиті свідків та підозрюваних, обшуку, впізнанні, ідентифікації особи за відбитками пальців та слідів взуття, виявили вбивцю.

Кадети змогли наочно відчути атмосферу роботи поліції та прокуратури, що вимагає професіоналізму, наполегливості, спостережливості та самовідданості. Участь у квесті показала важливість роботи правоохоронних органів, сприяла професійному самовизначенню. Кадети отримали сертифікати учасників та заохочувальні призи.

 

 

 

 


 

         Кадети взяли участь в проведенні Дня відкритих дверей в Головному управлінні Національної поліції у Сумській області. Захід проводився з метою ознайомлення випускників загальноосвітніх навчальних закладів міста Суми та Сумської області з умовами вступу до вищих навчальних закладів МВС України та особливостями роботи поліції. По завершенню офіційної частини для кадетів була проведена екскурсія адмінбудівлею ГУНП. Кадети побували в диспетчерській службі «102»,  оглянули експозицію зброї та спецзасобів, які використовують у своїй роботі спецпризначенці КОРДу, познайомилися з виїзною експозицією музею вибухо-технічної служби та  подивилися, як в умовах, наближених до реальних, працюють  співробітники кінологічної служби поліції та їх вихованці.

 

 

 


 

       В рамках заходів військово-патріотичного виховання молоді 15 лютого 2018 року в  «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» кадети Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка брали участь в Урочистих заходах до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 29 - річчя виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.У заході взяли участь воїни-інтернаціоналісти, учасники бойових дій в Афганістані, представники виконавчих органів ради,  установ, організацій, навчальних закладів.

 

 

 

 

 


 

 

           Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації від 19.09.2017 № 524-ОД «Про організацію та проведення І, ІІ турів Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», в місті Суми пройшов обласний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018». У номінації«Фізична культура» приймав участь викладач фізичної культури Кадетського корпусу Кормілець Сергій Володимирович, який став фіналістом серед 22 претендентів. Весь колектив Кадетського корпусу щиро вітає Сергія Володимировича з цим досягненням.

 

 

 


 

 

         29 січня 2018 року кадети Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка провели турнір з «Брейн - рингу». Турнір кадетського корпусу з інтелектуальної гри  «Брейн - ринг» проводиться  зметою формування престижу знань у кадетському середовищі, розвитку творчих інтересів і здібностей, вміння працювати над підвищенням свого інтелектуального рівня та організації змістовного дозвілля.Турнір проводиться три рази на рік (зимовий кубок, весняний кубок, осінній кубок). 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

            В рамках меморіальних заходів з відзначення 100-річчя бою під Крутами 28 січня 2018 року кадети Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка брали участь в заходах у Меморіалу Героїв Крут на станції Крути (Чернігівська область). Вшанували пам'ять Героїв Крут. Провели екскурсію на місці битви під Крутами. Кадети познайомилися з своїми однолітками з інших ліцеїв поділилися враженнями про навчання, та разом прийняли участь у врученні Державних прапорів з пам’ятними лентами. 

 

 

 


 

 

          В історії України були як героїчні сторінки, так і трагічні, омиті кров’ю і сльозами. Дата 29 січня 1918 року увійшла в історію України як день пам’яті загиблих в бою під Крутами.

          Бібліотека Кадетського корпусу спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою провели захід «На Аскольдовій могилі український цвіт». Проведений захід сприяє вихованню у кадетів почуття національної гідності, прагнення до незалежності і свободи.

 

 

 

 

 

     

 


 

 

 

Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою

«Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка

ОГОЛОШУЄ НАБІР У 2018 РОЦІ

 

Якщо Ви сильна духом молода людина, прагнете самовдосконалення, впевнені у собі, готові розпочати самостійне життя – то ця інформація для ВАС!

 

24 лютого 2018 року об 11.00

 

в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка відбудеться «День відкритих дверей» всіх бажаючих запрошуємо відвідати навчальний заклад!

                                                                                        

Наша адреса: 40021, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 165

Телефони: (0542) 798005, тел./факс 798004;

http://www.kadetka.sumy.uae-mailkadetka.sumy@gmail.com

 

 

 


 

Новини за 2017й рік можно переглянути на цій сторінці.