Відсьогодні почав працювати сервіс підтвердження участі в НМТ.

 

Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ, учаснику обов’язково потрібно на цій сторінці у вкладці «Підтвердження участі в НМТ» зробити 2 кроки:

 

1) протягом 20 травня – 07 червня заповнити спеціальну форму та вибрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу якого) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ;

 

2) протягом 21 червня – 07 липня 2022 року вказати в запропонованому переліку назву населеного пункту, де Вам буде зручно пройти НМТ.

 

Щоб взяти участь у національному мультипредметному тестуванні (НМТ), Ви маєте обов’язково підтвердити своє бажання його пройти. Для цього заповніть до 07 червня 2022 року (включно) спеціальну форму, розміщену нижче: виберіть із запропонованого переліку населений пункт, у якому або поблизу якого плануєте перебувати в період проведення основної сесії тестування (18 липня – 04 серпня 2022 року), зазначте свої прізвище та ім’я (так, як Ви їх зазначили під час реєстрації для участі в ЗНО) і натисніть на кнопку «Взяти участь у НМТ».

 

Для отримання запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ, обов’язково на цій самій сторінці протягом 21 червня – 07 липня 2022 року вкажіть назву населеного пункту (із запропонованого переліку), де Вам буде зручно пройти НМТ.

 

Той, хто у визначений період цього не зробить, на жаль, не зможе взяти участі в основній сесії НМТ.

 

З міркувань безпеки назви населених пунктів, де відбудуться тестування не опубліковані. ПРОХАННЯ  НЕ ПОШИРЮВАТИ перелік населених пунктів.

 

 

 


 

 


 

В героїчних протистояннях проти російських окупантів загинув наш випускник ЛУГОВИЙ МИКИТА.

 

Воїн - десантник!

 

Вічна пам’ять герою!

 

 

 


 

 

 


 

https://testportal.gov.ua/vstupni-vyprobuvannya-2022-roku

 

 

 

 


 

https://testportal.gov.ua/prodovzheno-reyestratsiyu-dlya-uchasti-vstupnyh-ispytah-do-bakalavratu/

 

 

 

https://testportal.gov.ua/skladnyky-natsionalnogo-multypredmetnogo-testu-matematyka/

 

 

 


 

ВСТУП 2022.

 

На жаль, цьогоріч, у зв’язку з війною і подоланням її наслідків, неможливо провести в традиційному форматі ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ. Зараз для нас важливо максимально зберегти студентський контингент, який є національним та інтелектуальним потенціалом України. Ми маємо стимулювати до навчання саме в нашій державі, навіть у такий скрутний для всіх час. Тож необхідно створити доступні та безпечні умови для цьогорічних вступників.

Саме тому ми напрацювали дещо іншу модель. У 2022 році буде проведений Національний мультипредметний тест (НМТ) для здобуття вищої освіти.

 

* Бакалаврат

Для вступу на бакалаврат потрібні результати тесту + мотиваційний лист + заява. Подання документів і підтвердження місця навчання буде здійснюватися через інтернет.

 

* Коледж та деякі спеціальності 

Для вступу в коледж та ЗВО для деяких спеціальностей буде проведений творчий конкурс.

 

* Магістратура

Для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра передбачається проведення спрощених аналогів ЄВІ, ЄФВВ – магістерського комплексного тесту (МКТ) для спеціальностей «Право»,  «Міжнародне право» та магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) для кон’юнктурних спеціальностей, які будуть проводитись подібно до НМТ. Для інших спеціальностей вступ відбуватиметься за результатами фахового іспиту в закладі освіти.

 

 

 

 

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ МЕТОДИЧНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ОКРЕМИХ ПИТАНЬ ЗАВЕРШЕННЯ 2021/2022 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

 

 


 

 


 

 


 

 

 

 

 


 

МИ ПИШАЄМОСЯ НАШИМ ГЕРОЄМ

 

Загинув випускник нашого Ліцею 2011 року (2 рота, 23 взвод) капітан Горбань Владислав. Йому було усього 27 років. Посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

 

 


 

З 21 березня 2022 року починається дистанційне навчання на платформі Teams.

 

Розклади I та ІІ навчальних тижнів розміщені у каналах "Загальний" кожного взводу у Teams.

 


 

Слава українським жінкам!

 

Дорогі наші жінки, вітаємо Вас з Міжнародним жіночим днем!

Дякуємо, що стоїте поруч, мотивуєте та надихаєте.

Усім нам життя, здоров‘я та миру на умовах України!

Ви у нас самі найкращі!

 

З повагою колектив чоловіків Ліцею!

 

 

 


 

МИ ПИШАЄМОСЯ НАШИМ ГЕРОЄМ

(випусник 2015 року)

 

 

Указом Президента України від 2 березня 2022 року № 94/2022 «Про присвоєння звання Герой України» за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі старшому лейтенанту БІЛОКОНЮ МАКСИМУ ВІТАЛІЙОВИЧУ присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

 

 


 

2 березня 2022 року о 7:35 ворожим ударом була здійснена велика шкода нашому закладу. Знівечена матеріальна база, пошкоджені спальні приміщення і навчальні класи.

Але Ліцей є і буде далі готовити кращих захисників нашої Держави.

 

Україна переможе!

Слава Україні!

 

 

 


 

21 лютого - День рідної мови.

В рамках Всеукраїнського Дня рідної мови вчителі української мови та літератури ПРИХОДЬКО Оксана та ШАПОВАЛ Наталія провели з ліцеїстами 2 роти (8 клас) відкритий урок присвячений цьому Дню. Під час заходу вчителі організували цікаві конкурси та квести зі знання ліцеїстами української мови.

 

 

 


 

 

План проведення Дня відкритих дверей 2022!

 

 


 

#21_лютого

#Міжнародний_День_рідної_мови

 

 Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями. Вітаємо вас, дорогі друзі, з Міжнародним днем рідної мови. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я України!

 

 


 

11-го лютого 2015 року Указом Президента України № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні" в країні встановлено особливий пам'ятний день - Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20 лютого на підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської та національної відваги та самовідданості, сили духу та стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014), захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

 

 


 

 

18 лютого 2022 року онлайн на платформі Google Meet проведено Всеукраїнський урок з медіаграмотності, ініційований Національним проєктом “Фільтр” Міністерства культури та інформаційної політики, рекомендований до проведення Міністерством освіти і науки України. Матеріали на тему: "Що таке пропаганда" підготував лідер учнівського самоврядування, учасник Національно конкурсу "Репортер" та Національного проєкту з медіаграмотності в категорії "Історії, що надихають" ліцеїст 3 роти віце-сержант Строкань Сергій. Захід сприяв розвитку критичного мислення ліцеїстів, розвитку навичок розпізнавання фейків, дезінформації та інших видів маніпуляцій в медіа просторі.

 
#медіаграмотний_урок

 

 


 

Під час дистанційного навчання ліцеїсти 12 взводу прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі "Я - громадянин. Я маю права", що спрямований на підвищення рівня правових знань, сприяння формуванню правової культури та правової свідомості. Перше місце посів ліцеїст Бублій Андрій, друге - Апрохін Іван та Прасолов Олексій, третє - Касьяненко Павло, Семеніхін Нікіта та Шиянь Костянтин. Приємним подарунком від освітньої платформи "Всеосвіта" стала гра "Історія розвитку прав людини".

 

Вітаємо всіх учасників команди 12 взводу, що виявили бажання вчитися, розвиватися, старанність та наполегливість!

 

 


 

Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти з 14 по 16 лютого 2022 року були проведені виїзні очні курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників Ліцею.

 

В ході навчання педагогічні працівники навчального закладу цілеспрямовано працювали над проблемою: «Краєзнавство в системі викладання соціально-гуманітарних дисциплін закладу».

 

За результатами навчання 33 учасники курсів отримали сертифікати за темою в обсязі 30 годин (1 кр ЕСТS).

 

Педагогічний колектив Державного ліцею-інтернату з посиленою  військово-фізичною  підготовкою  «Кадетський  корпус»  імені І.Г. Харитоненка  Державної прикордонної служби України висловлює  щиру подяку безпосереднім організаторам курсів - в.о. ректора Сумського ОІППО, доктору історичних наук, доценту, відміннику освіти України Нікітіну Юрію Олександровичу, в.о. завідувача кафедри соціально-гуманітарної освіти, кандидату педагогічних наук, доценту Драновській Світлані Вікторівні та  старшому викладачу кафедри П’ятаченку Юрію Васильовичу.

 

 


 

17 лютого 2015-го року. Ворог впритул підійшов до Дебальцевого і прагнув відрізати місто від звільнених територій України. На шляху у загарбника залишався лише останній рубіж, стратегічний шматок асфальту на перехресті доріг — блокпост «Балу»… Тут, на блокпосту «Балу» відбувається зіткнення світоглядів, цивілізацій, людських характерів. Десяток прикордонників, які ще зовсім недавно були людьми різних мирних професій, мають швидко оволодіти військовим мистецтвом. Зграї круків над «зеленкою» нагадують: на недбалих чекає смерть. І треба вижити і не збожеволіти на цьому стратегічному перехресті. Перехресті «Балу».

 

 


 

Президент України заснував 16 лютого 2022 року Днем єднання українців. Державний ліцей - інтернат з посиленою військово - фіізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г.Харитоненка ДПСУ приєднався до Всеукраїнського марафону виконання Державного гімну України з метою зміцнення  стійкості населення в умовах зростання загрози порушення цілісності державного кордону.  Ми спокійні! Ми сильні! Ми разом! Великий народ – великої країни!

 

 

 


 

Афганістан - це рана, що не заживає... 

 

15 лютого, це День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниця виведення військ з Афганістану. 

Нині, у 33-тю річницю тієї незабутньої події, ми віддаємо данину поваги мужності та героїзму воїнів-афганців і їхніх побратимів, які виконували свою непросту місію в більш як двадцяти країнах світу. Серед них є і наші колеги.

Нам дуже пощастило – ми знаємо своїх героїв в обличчя та маємо можливість тиснути руку та казати слова вдячності в очі. 

Вітаємо з цією пам’ятною датою вас, ветерани Афганської війни та воїни-інтернаціоналісти!  Від усього серця бажаємо вам і вашим родинам здоров’я, родинного затишку та благополуччя, впевненості в завтрашньому дні, щастя, миру і добра, а також щоб наші діти ніколи не брали участі в бойових діях.

 

 


 

ДЕКЛАРУЙ ДОБРОЧЕСНО!

 

 

   З 01 січня 2022 року розпочато черговий етап подання щорічних декларацій за минулий рік. Процес декларування активно триває й у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім.. І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України.

 

   З метою забезпечення якісного декларування з відповідними посадовими особами упродовж січня лютого проведені заняття щодо заповнення та оприлюднення декларацій, надано відповідні методичні матеріали, в тому числі щодо особливостей заповнення окремих відомостей для військовослужбовців.

 

 Зазначимо, що НАЗК опублікувало нові роз’яснення до кампанії декларування 2022 року, які можна переглянути за посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya або завантажити посібник в зручному форматі за посиланням: https://bit.ly/3Ijg9u7.

 

   Нагадуємо, що в декларацію дозволяється вносити виправлення 3 рази протягом 7 діб з моменту її оприлюднення.

 

   Кампанія декларування триває до 31 березня 2022 року.

 

 

 


 

 

 


 

8 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Напередодні цієї дати практичний психолог Ліцею разом із співробітниками бібліотеки-філії імені О.П. Столбіна провели онлайн-заняття (платформа Google Meet) на тему: "Моя супер сила - безпека в Інтернеті" для учнів 7 класу ЗОШ 26.

 

Психолог познайомила учнів з деякими аспектами Інтернет - загроз, з поширенням протизаконного контенту, з питаннями Інтернет-етики та ін.  

 

Також перед школярами виступив ліцеїст 11 взводу Мостовий Михайло. Він розповів про попередження та протидію кіберзлочинності, особливості роботи кіберполіції.

 

 

 


 

26.01.2022 року на платформі Google Meet  онлайн відбувся круглий стіл на тему: «Безпечний Інтернет».  Дослідженню юридичних аспектів Інтернет-загроз, попередженню поширення протизаконного контенту, питанням Інтернет-етики, механізмам безпечного та відповідального використання мережі були присвячені доповіді ліцеїстів Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України, учнів комунальної установи Сумської гімназії № 1 м. та студентів Сумського фахового коледжу економіки і торгівлі.

Змістовними та інформативними стали виступи  ліцеїстів 1 роти (9 клас) Мостового Михайла, Саєнко Івана та Саєнко Андрія, які більш детально зупинилися на питаннях кібербезпеки Збройних сил, на вітчизняному та зарубіжному досвіді із попередження та протидії кіберзлочинам, на  особливостях діяльності Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

 

 

 


 

До Дня Соборності України 21 січня.

 

 


 

Триває презентація проектів підручників для 9 класу. В зустрічах з авторами підручників приймають участь вчителі Ліцею. Так, зокрема, 18.01.2022 року вчитель Ліцею Ідріс Н.О. прийняла участь в онлайн-зустрічі на платформі Meet, що організувала в.о. завідувача кафедри соціально-гуманітарної освіти, кандидат педагогічних наук Драновська С.В. для вчителів Сумщини. Підручники із "Основ правознавства" презентували завідувачка відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук вчитель-методист Ремех Тетяна Олексіївна та заслужений вчитель України, кандидат педагогічних наук Наровлянський Олександр Данилович.

 

 


 

14 січня 2022 року в рамках профорієнтаційної роботи відбувся День відкритих дверей в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького  в форматі онлайн . Вихованці Ліцею з великою зацікавленістю подивились онлайн зустріч та дізнались умови вступу та до Академії.

 

 


 

З метою опрацювання алгоритму дій у разі виявлення ознак або фактів булінгу 12.01.2022 р. з вихователями Ліцею був проведений круглий стіл. На важливість ефективної взаємодії між всіма учасниками освітнього процесу у своєму виступі вказав заступник начальника Ліцею з виховної роботи Валерій Самойленко. Про сутність булінгу, його види, шляхи профілактики, юридичну відповідальність говорили практичний психолог  та соціальний педагог Ліцею.