Під час перебування з робочим візитом 21 вересня 2022 року в місті Хмельницький Міністра освіти і науки Укріїни ШКАРЛЕТА Сергія разом з першим заступником Голови Державної прикордонної служби України генерал-майором НІКІФОРЕНКО Володимиром відвідали наш Ліцей. В ході ознайомлення з навчальним закладом почесні гості переглянули навчально-матеріальну базу, поспілкувалися з ліцеїстами та педагогічним колективом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВІТАЄМО З ДНЕМ ЛІЦЕЮ!

 

 

       21 вересня 2007 року Рішенням Сумської обласної ради був створений Комунальний заклад - Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. І. Г. Харитоненка. І саме цей день став днем народження нашого навчального закладу, який ми відзначаємо кожного року.  Сьогодні нам 15 років! 06 лютого 2019 року -  розпорядженням Кабінету Міністрів України навчальний заклад переданий до сфери управління Адміністрації Державної прикордонної служби України.

 

       На сьогоднішній день Ліцей продовжив свою освітню діяльність по підготовці майбутніх захисників нашої Держави у місті Хмельницький.

 

       Ми сподіваємось і віримо, що професіоналізм персоналу Ліцею, бажання вихованців  нашого прекрасного навчального закладу  принесе свої плоди, що ми подолаємо всі перешкоди, будемо працювати далі заради розквіту нашої Батьківщини і народ України переможе ворога - окупаційні війська російської федерації!

 

Зі святом!

Слава Україні! 

 

 


 

У Хмельницькому, у Державному  ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України розпочався навий навчальний рік. Ліцеїсти крім навчання за партами в класах знайомляться з містом Хмельницьким відвідують музеї, а також переглядають фільми .

 

 

1 вересня 2022 року почався  новий навчальний рік в Державному ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою Кадетський корпус ім. І.Г. Харитоненка Державної  прикордонної служби України. 

Велика родина Ліцею вітає всіх першокурсників та всіх ліцеїстів, що продовжують навчання в ці не легкі часи ля нашої Держави.

Колектив Ліцею вітає всіх освітян  з початком нового навчального року, бажаємо міцних нервів, відмінного  здоров’я та родинного затишку,  Перемоги  Україні!

 

 

 

 

 

Шановні колеги, дорогі друзі!

Щиро вітаю Вас з початком нового навчального року!

Хай кожен день Вашого життя буде осяяний світлом одвічних людських

чеснот та цінностей, сповнить душу почуттям любиві і добротворення, а

найзаповітніші побожання неодмінно стануть реальністю!

 

у цей день щиро бажаю Вам міцного здоров'я, родинного благополуччя,

життєвої наснаги, творчої праці, нових переможних звершень в ім'я розвитку

могутньої Української держави, а головне нашої Перемоги над російським ворогом!

Мирного неба над Україною!

 

З повагою

 

В.о. начальника Ліцею

 

полковник       Юрій СТУЖУК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сьогодні, в день незалежності України, коллектив Ліцею бажає всім взаєморозуміння, злагоди та успіхів у справах на благо нашої Батьківщини. Нехай кожен день вашого життя буде сповнений радістю, дружнім теплом и новими здобутками. Нехай ці досягнення стануть міцними цеглинками в будівництві міцної держави, якою зможуть пишатися наші діти. Не має значення, де ми народилися: у Києві чи Сумах, Львові чи Донецьку, Полтаві чи Одесі, не має значення,  скільки нам років та де ми працюємо. Лише одне важливо: наша спільна Батьківщина і наше спільне мирне майбутнє. І тільки разом ми можемо його змінити на краще. Зі святом вас! Слава Україні!

 

 

 

Колектив Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ым.І.Г.Харитоненка ДПСУ вітає всіх  з Днем Державного прапора України. Бажаємо, щоб небо над головою було завжди ясним і блакитним, а урожай щедрим і багатим. Нехай прапор України гордо в'ється на вітрі і наповнює душу патріотизмом і прагненням дs світлого майбутнього. Миру всім нам ! Перемога буде за нами!

 

 

 

 

 

 

У четвер, 28 липня, в Україні вперше відзначатимуть День Української Державності. Цьогоріч державне свято відбудеться під час шостого місяця повномасштабної війни. Ми зможемо зробити те, що не вдавалося зробити раніше попереднім поколінням. Це стосується й нашого захисту в цій війні за незалежність, і нашого руху в об’єднану Європу, до повноправного членства у ЄС, і нашої здатності стати однією з найбільш сучасних держав світу. Немає зараз тих, хто в цьому сумнівався б. Є лише ті, хто сперечається, як цього досягнути. Це буде! Це ознака віри в Україну і в кожного з нас! Вітаємо всіх! Все буде Україна!

 

 


 

Випускник 2016 року МИКОЛА ГОДУНОВ трагично загинув захищаючи Україну від російської окупаційної армії 28 травня 2022 року під Бахмутом.

 

 


 

Розклад вступних випробувань до 8 класу

 

 

Розклад вступних випробувань до 10 класу

 

 


 

 

 


 

 


 

 

Світла пам’ять усім полеглим за волю України!

 


 

 


 

 

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – «International Day for Protection of Children» прекрасне свято радості та надії. Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще.

Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят. У далекому 1925 році в Женеві (Швейцарія) проходила Міжнародна конференція Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, присвячена питанням благополуччя дітей. Для того, щоб привернути увагу громадськості до проблем дітей, було прийнято рішення про проведення цього свята. У 1949 році на конгресі Міжнародної демократичної федерації жінок, який пройшов у Парижі, жінки багатьох країн дали клятву безперестанної боротьби за забезпечення МИРУ на планеті, адже це – єдина гарантія щастя дітей. І рішенням конгресу 1 червня було оголошено Днем захисту дітей.

Свято Міжнародного дня захисту дітей має свій прапор – зелений фон, на якому схематично зображено земну кулю і 5 різнокольорових людських фігурок.

Зелений колір - колір гармонії, свіжості і родючості. Зелений фон наштовхує нас на думку, що навколо нас створено все, щоб нормально і благополучно розвиватися. Від нас вимагається лише дати собі й іншим можливість скористатися цими благами.

Земна куля символізує наш спільний дім, а її синій колір говорить про мир і єдність, яких ми можемо досягти, якщо будемо ставитися один до одного з розумінням і любов’ю.

Різнокольорові людські фігурки символізують терпимість до різних рас і нашу різноманітність. Зірка, яку утворюють ноги дітей, символізує світ, який ми почнемо випромінювати, коли об’єднаємося і забудемо про чвари заради щастя дітей. А п’ять різнокольорових точок - це символ того, що всі ми походимо від одного роду людського.

В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

Проте сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли під мирним небом, були щасливими і в майбутньому стали відповідальними громадянами своєї країни.

Дорогі діти, щиро вітаємо вас з Міжнародним Днем захисту дітей. Ви наше майбутнє, сенс нашого життя і наше щастя. Нехай над вами завжди буде лише мирне небо, світить яскраво сонце, а життя дарує приємні подарунки.  

 

 


 

Відсьогодні почав працювати сервіс підтвердження участі в НМТ.

 

Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ, учаснику обов’язково потрібно на цій сторінці у вкладці «Підтвердження участі в НМТ» зробити 2 кроки:

 

1) протягом 20 травня – 07 червня заповнити спеціальну форму та вибрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу якого) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ;

 

2) протягом 21 червня – 07 липня 2022 року вказати в запропонованому переліку назву населеного пункту, де Вам буде зручно пройти НМТ.

 

Щоб взяти участь у національному мультипредметному тестуванні (НМТ), Ви маєте обов’язково підтвердити своє бажання його пройти. Для цього заповніть до 07 червня 2022 року (включно) спеціальну форму, розміщену нижче: виберіть із запропонованого переліку населений пункт, у якому або поблизу якого плануєте перебувати в період проведення основної сесії тестування (18 липня – 04 серпня 2022 року), зазначте свої прізвище та ім’я (так, як Ви їх зазначили під час реєстрації для участі в ЗНО) і натисніть на кнопку «Взяти участь у НМТ».

 

Для отримання запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ, обов’язково на цій самій сторінці протягом 21 червня – 07 липня 2022 року вкажіть назву населеного пункту (із запропонованого переліку), де Вам буде зручно пройти НМТ.

 

Той, хто у визначений період цього не зробить, на жаль, не зможе взяти участі в основній сесії НМТ.

 

З міркувань безпеки назви населених пунктів, де відбудуться тестування не опубліковані. ПРОХАННЯ  НЕ ПОШИРЮВАТИ перелік населених пунктів.

 

 

 


 

 


 

В героїчних протистояннях проти російських окупантів загинув наш випускник ЛУГОВИЙ МИКИТА.

 

Воїн - десантник!

 

Вічна пам’ять герою!

 

 

 


 

 

 


 

https://testportal.gov.ua/vstupni-vyprobuvannya-2022-roku

 

 

 

 


 

https://testportal.gov.ua/prodovzheno-reyestratsiyu-dlya-uchasti-vstupnyh-ispytah-do-bakalavratu/

 

 

 

https://testportal.gov.ua/skladnyky-natsionalnogo-multypredmetnogo-testu-matematyka/

 

 

 


 

ВСТУП 2022.

 

На жаль, цьогоріч, у зв’язку з війною і подоланням її наслідків, неможливо провести в традиційному форматі ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ. Зараз для нас важливо максимально зберегти студентський контингент, який є національним та інтелектуальним потенціалом України. Ми маємо стимулювати до навчання саме в нашій державі, навіть у такий скрутний для всіх час. Тож необхідно створити доступні та безпечні умови для цьогорічних вступників.

Саме тому ми напрацювали дещо іншу модель. У 2022 році буде проведений Національний мультипредметний тест (НМТ) для здобуття вищої освіти.

 

* Бакалаврат

Для вступу на бакалаврат потрібні результати тесту + мотиваційний лист + заява. Подання документів і підтвердження місця навчання буде здійснюватися через інтернет.

 

* Коледж та деякі спеціальності 

Для вступу в коледж та ЗВО для деяких спеціальностей буде проведений творчий конкурс.

 

* Магістратура

Для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра передбачається проведення спрощених аналогів ЄВІ, ЄФВВ – магістерського комплексного тесту (МКТ) для спеціальностей «Право»,  «Міжнародне право» та магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) для кон’юнктурних спеціальностей, які будуть проводитись подібно до НМТ. Для інших спеціальностей вступ відбуватиметься за результатами фахового іспиту в закладі освіти.

 

 

 

 

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ МЕТОДИЧНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ОКРЕМИХ ПИТАНЬ ЗАВЕРШЕННЯ 2021/2022 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

 

 


 

 


 

 


 

 

 

 

 


 

МИ ПИШАЄМОСЯ НАШИМ ГЕРОЄМ

 

Загинув випускник нашого Ліцею 2011 року (2 рота, 23 взвод) капітан Горбань Владислав. Йому було усього 27 років. Посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

 

 


 

З 21 березня 2022 року починається дистанційне навчання на платформі Teams.

 

Розклади I та ІІ навчальних тижнів розміщені у каналах "Загальний" кожного взводу у Teams.

 


 

Слава українським жінкам!

 

Дорогі наші жінки, вітаємо Вас з Міжнародним жіночим днем!

Дякуємо, що стоїте поруч, мотивуєте та надихаєте.

Усім нам життя, здоров‘я та миру на умовах України!

Ви у нас самі найкращі!

 

З повагою колектив чоловіків Ліцею!

 

 

 


 

МИ ПИШАЄМОСЯ НАШИМ ГЕРОЄМ

(випусник 2015 року)

 

 

Указом Президента України від 2 березня 2022 року № 94/2022 «Про присвоєння звання Герой України» за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі старшому лейтенанту БІЛОКОНЮ МАКСИМУ ВІТАЛІЙОВИЧУ присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

 

 


 

2 березня 2022 року о 7:35 ворожим ударом була здійснена велика шкода нашому закладу. Знівечена матеріальна база, пошкоджені спальні приміщення і навчальні класи.

Але Ліцей є і буде далі готовити кращих захисників нашої Держави.

 

Україна переможе!

Слава Україні!

 

 

 


 

21 лютого - День рідної мови.

В рамках Всеукраїнського Дня рідної мови вчителі української мови та літератури ПРИХОДЬКО Оксана та ШАПОВАЛ Наталія провели з ліцеїстами 2 роти (8 клас) відкритий урок присвячений цьому Дню. Під час заходу вчителі організували цікаві конкурси та квести зі знання ліцеїстами української мови.

 

 

 


 

 

План проведення Дня відкритих дверей 2022!

 

 


 

#21_лютого

#Міжнародний_День_рідної_мови

 

 Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями. Вітаємо вас, дорогі друзі, з Міжнародним днем рідної мови. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я України!

 

 


 

11-го лютого 2015 року Указом Президента України № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні" в країні встановлено особливий пам'ятний день - Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20 лютого на підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської та національної відваги та самовідданості, сили духу та стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014), захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

 

 


 

 

18 лютого 2022 року онлайн на платформі Google Meet проведено Всеукраїнський урок з медіаграмотності, ініційований Національним проєктом “Фільтр” Міністерства культури та інформаційної політики, рекомендований до проведення Міністерством освіти і науки України. Матеріали на тему: "Що таке пропаганда" підготував лідер учнівського самоврядування, учасник Національно конкурсу "Репортер" та Національного проєкту з медіаграмотності в категорії "Історії, що надихають" ліцеїст 3 роти віце-сержант Строкань Сергій. Захід сприяв розвитку критичного мислення ліцеїстів, розвитку навичок розпізнавання фейків, дезінформації та інших видів маніпуляцій в медіа просторі.

 
#медіаграмотний_урок

 

 


 

Під час дистанційного навчання ліцеїсти 12 взводу прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі "Я - громадянин. Я маю права", що спрямований на підвищення рівня правових знань, сприяння формуванню правової культури та правової свідомості. Перше місце посів ліцеїст Бублій Андрій, друге - Апрохін Іван та Прасолов Олексій, третє - Касьяненко Павло, Семеніхін Нікіта та Шиянь Костянтин. Приємним подарунком від освітньої платформи "Всеосвіта" стала гра "Історія розвитку прав людини".

 

Вітаємо всіх учасників команди 12 взводу, що виявили бажання вчитися, розвиватися, старанність та наполегливість!

 

 


 

Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти з 14 по 16 лютого 2022 року були проведені виїзні очні курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників Ліцею.

 

В ході навчання педагогічні працівники навчального закладу цілеспрямовано працювали над проблемою: «Краєзнавство в системі викладання соціально-гуманітарних дисциплін закладу».

 

За результатами навчання 33 учасники курсів отримали сертифікати за темою в обсязі 30 годин (1 кр ЕСТS).

 

Педагогічний колектив Державного ліцею-інтернату з посиленою  військово-фізичною  підготовкою  «Кадетський  корпус»  імені І.Г. Харитоненка  Державної прикордонної служби України висловлює  щиру подяку безпосереднім організаторам курсів - в.о. ректора Сумського ОІППО, доктору історичних наук, доценту, відміннику освіти України Нікітіну Юрію Олександровичу, в.о. завідувача кафедри соціально-гуманітарної освіти, кандидату педагогічних наук, доценту Драновській Світлані Вікторівні та  старшому викладачу кафедри П’ятаченку Юрію Васильовичу.

 

 


 

17 лютого 2015-го року. Ворог впритул підійшов до Дебальцевого і прагнув відрізати місто від звільнених територій України. На шляху у загарбника залишався лише останній рубіж, стратегічний шматок асфальту на перехресті доріг — блокпост «Балу»… Тут, на блокпосту «Балу» відбувається зіткнення світоглядів, цивілізацій, людських характерів. Десяток прикордонників, які ще зовсім недавно були людьми різних мирних професій, мають швидко оволодіти військовим мистецтвом. Зграї круків над «зеленкою» нагадують: на недбалих чекає смерть. І треба вижити і не збожеволіти на цьому стратегічному перехресті. Перехресті «Балу».

 

 


 

Президент України заснував 16 лютого 2022 року Днем єднання українців. Державний ліцей - інтернат з посиленою військово - фіізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г.Харитоненка ДПСУ приєднався до Всеукраїнського марафону виконання Державного гімну України з метою зміцнення  стійкості населення в умовах зростання загрози порушення цілісності державного кордону.  Ми спокійні! Ми сильні! Ми разом! Великий народ – великої країни!

 

 

 


 

Афганістан - це рана, що не заживає... 

 

15 лютого, це День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниця виведення військ з Афганістану. 

Нині, у 33-тю річницю тієї незабутньої події, ми віддаємо данину поваги мужності та героїзму воїнів-афганців і їхніх побратимів, які виконували свою непросту місію в більш як двадцяти країнах світу. Серед них є і наші колеги.

Нам дуже пощастило – ми знаємо своїх героїв в обличчя та маємо можливість тиснути руку та казати слова вдячності в очі. 

Вітаємо з цією пам’ятною датою вас, ветерани Афганської війни та воїни-інтернаціоналісти!  Від усього серця бажаємо вам і вашим родинам здоров’я, родинного затишку та благополуччя, впевненості в завтрашньому дні, щастя, миру і добра, а також щоб наші діти ніколи не брали участі в бойових діях.

 

 


 

ДЕКЛАРУЙ ДОБРОЧЕСНО!

 

 

   З 01 січня 2022 року розпочато черговий етап подання щорічних декларацій за минулий рік. Процес декларування активно триває й у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім.. І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України.

 

   З метою забезпечення якісного декларування з відповідними посадовими особами упродовж січня лютого проведені заняття щодо заповнення та оприлюднення декларацій, надано відповідні методичні матеріали, в тому числі щодо особливостей заповнення окремих відомостей для військовослужбовців.

 

 Зазначимо, що НАЗК опублікувало нові роз’яснення до кампанії декларування 2022 року, які можна переглянути за посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya або завантажити посібник в зручному форматі за посиланням: https://bit.ly/3Ijg9u7.

 

   Нагадуємо, що в декларацію дозволяється вносити виправлення 3 рази протягом 7 діб з моменту її оприлюднення.

 

   Кампанія декларування триває до 31 березня 2022 року.

 

 

 


 

 

 


 

8 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Напередодні цієї дати практичний психолог Ліцею разом із співробітниками бібліотеки-філії імені О.П. Столбіна провели онлайн-заняття (платформа Google Meet) на тему: "Моя супер сила - безпека в Інтернеті" для учнів 7 класу ЗОШ 26.

 

Психолог познайомила учнів з деякими аспектами Інтернет - загроз, з поширенням протизаконного контенту, з питаннями Інтернет-етики та ін.  

 

Також перед школярами виступив ліцеїст 11 взводу Мостовий Михайло. Він розповів про попередження та протидію кіберзлочинності, особливості роботи кіберполіції.

 

 

 


 

26.01.2022 року на платформі Google Meet  онлайн відбувся круглий стіл на тему: «Безпечний Інтернет».  Дослідженню юридичних аспектів Інтернет-загроз, попередженню поширення протизаконного контенту, питанням Інтернет-етики, механізмам безпечного та відповідального використання мережі були присвячені доповіді ліцеїстів Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України, учнів комунальної установи Сумської гімназії № 1 м. та студентів Сумського фахового коледжу економіки і торгівлі.

Змістовними та інформативними стали виступи  ліцеїстів 1 роти (9 клас) Мостового Михайла, Саєнко Івана та Саєнко Андрія, які більш детально зупинилися на питаннях кібербезпеки Збройних сил, на вітчизняному та зарубіжному досвіді із попередження та протидії кіберзлочинам, на  особливостях діяльності Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

 

 

 


 

До Дня Соборності України 21 січня.

 

 


 

Триває презентація проектів підручників для 9 класу. В зустрічах з авторами підручників приймають участь вчителі Ліцею. Так, зокрема, 18.01.2022 року вчитель Ліцею Ідріс Н.О. прийняла участь в онлайн-зустрічі на платформі Meet, що організувала в.о. завідувача кафедри соціально-гуманітарної освіти, кандидат педагогічних наук Драновська С.В. для вчителів Сумщини. Підручники із "Основ правознавства" презентували завідувачка відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук вчитель-методист Ремех Тетяна Олексіївна та заслужений вчитель України, кандидат педагогічних наук Наровлянський Олександр Данилович.

 

 


 

14 січня 2022 року в рамках профорієнтаційної роботи відбувся День відкритих дверей в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького  в форматі онлайн . Вихованці Ліцею з великою зацікавленістю подивились онлайн зустріч та дізнались умови вступу та до Академії.