Зелені уроки продовжуються! !!

Згідно рекомендацій Міністерства освіти і науки України про проведення циклу уроків на свіжому повітрі, в Державному ліцеї - інтернаті з посиленою військово -фізичною підготовкою "Кадетський корпус "імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України розпочалися  зелені уроки. 

Вчитель біології вищої категорії, вчитель- методист Мащенко Інна Іванівна провела зелені уроки в 34 та 31 взводах. Цікаво, змістовно, з використанням елементів гри, ліцеїсти повторювали навчальний матеріал.  Адже, саме ігрові форми відрізняються тим, що процес навчання максимально наближений до практичної діяльності.На уроці не залишилася без уваги і інформаційна частина "Абетка професій ". Сьогодні -це було ознайомлення із професією, яка є невід'ємною частиною прикордонної служби, професія кінолога. 

Разом з навчанням отримали і естетичну насолоду від біорізноманіття рідного краю!

 

 

 

 


 

 

Протягом 24-28 травня 2021 року з ліцеїстами 3 і 5 роти було проведено ділову гру "Суд над корупцією"...

Формат правової гри виявився дуже вдалим в ознайомленні ліцеїстів з роботою прокурорів, адвокатів, суддів. Ліцеїсти виявили жвавий інтерес до судової тематики і під час гри активно долучилися до процесу обговорення та судових дебатів.

 

 

 

 


 

 

Сьогодні, 26 травня,пройшов фінал Кубку Ліцею 2020-2021 навчального року з інтелектуальної гри "Брейн Ринг". Виборола перемогу команда 3 роти "Бліц". З різницею в один ігровий бал друге та третє місце посіли команди п'ятої та першої рот відповідно. На питання відповідали дуже активно, дізнались багато цікавого. Ми вітаємо переможців та чекаємо зустрічі в наступному ігровому сезоні та навчальному році!

 

 

 

 

 


 

 

Ліцеїст 5 роти Шинкарьов Ярослав зайняв перше місце у правознавчому конкурсі "Чорне чи біле", який було оголошено Радою адвокатів Сумської області та Сумською філією Харківського національного університету 

внутрішніх справ. Учасниками конкурсу були учні 9-11 класів міста. Ораторське мистецтво, винахідливість та творчість, а також знання права та логіки, технік та стратегій адвокатської діяльності – все це знадобилося під час виконання завдань конкурсу.

 

 

 

 


 

 

22 травня 2021 в Державному ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка  Державної прикордонної служби України відбувся День відкритих дверей. 

Майбутніх абітурієнтів та їх батьків було ознайомлено з умовами вступу до Ліцею , строками подачі документів, розкладом іспитів та вимогами щодо здачі  фізичних нормативів та проходження  медичної комісії. 

На багаточисельні питання відповідали -  начальник Ліцею, начальник медичної частини , психологічна служба та вчителі. Жодне питання не лишилось без відповіді. 

 

Шановні абітурієнти, ми запрошуємо вас на навчання та сподіваємось на  подальшу зустріч в Ліцеї вже в якості ліцеїстів!

 

 

 

 


 

 

21 травня  2021 року в рамках робочого візиту по Сумщині  до  Державного ліцею-інтернатуз посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України  завітала Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, яка провела зустріч з ліцеїстами випускної роти на тему: «Кібербезпека». По завершенню візиту  Юлія Лапутіна подякувала колективу Ліцею: «Ви робите гарну справу у підготовці майбутніх захисників України».

 

 

 

 


 

День науки у Сумській області. Ліцеїст Платон Рєпка представив свою роботу у МАН - пристрій нічного бачення для захисту кордонів.

 

 

 

 


 

 

У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки - свято, присвячене українській культурі і традиціям. Ліцей ДПСУ шанує історію виникнення українських вишиванок, збереження українських цінностей та їх популяризацію серед молоді та населення держави.

 

 

 

 

 


 

 

 

З метою підвищення фінансової грамотності серед школярів 9-11 класів,кафедра Бухгалтерського обліку та оподаткування Сумського Державного університету проводила гру-конкурс:

«Be$tBusine$$»

 

30.04.2021 команда  ліцеїстів 33 взводу(керівник команди Ткачова І.М.) взяла участь в онлайн-грі та посіли 1місце

Молодці,хлопці!

Так тримати!

 

Щиро дякуємо доценту кафедри Бухгалтерського обліку та опадоткування: Кравченко Олені Володимирівні за знання,що ліцеїсти набули під час цікавої фінансової онлайн-гри.

 

 

 

 


 

Молодий автор - майбутній офіцер, Чернов Станіслав, курсант-філолог 1 курсу Національної академії Держприкордонслужби України імені Б Хмельницького.

Юнаку 18, мріє видати власну збірку поезій, вдало поєднує творчу діяльність та військову службу.

Народився на Сумщині, навчався у державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України.

Професію прикордонника обрав за покликом душі.

«Мій старший брат військовослужбовець. Я завжди захоплювався його патріотизмом, бойовим духом та хоробрістю. Змалку знав, що стану військовим, адже саме так хочу будувати своє майбутнє» - зазначає Станіслав.

Складати римовані рядки хлопець почав ще в молодшій школі, а зараз вже мріє видати власну збірку.

Творчий доробок курсанта нині нараховує понад 150 поезій та творів і, як говорить Станіслав, — це тільки початок. Натхнення курсант шукає у повсякденному житті, службі, захоплюється творчістю Тараса Шевченка та Ліни Костенко.

Пропонуємо до вашої уваги один з віршів Станіслава.

 

 

Перед очима народу держави,

Серед друзів стою я в строю,

Щоб клятву прийняти звитяжну

І бути вірним країні в бою.

Я клянусь щирим серцем у цей пам'ятний час

Зберігати кордони, коли підросту;

Прикордонником бути, поки дух мій не згас

І честь боронити у хвилину складну.

Всю хоробрість, наснагу і, звичайно, відвагу

Обіцяю тримати до кінця лиш в душі;

Проявляти до служби відверту повагу

І знайти в собі сили досягнути мету;

Клянуся взірцем для соратників бути,

Бути сміливим і виручать в різний час;

Я клянусь для держави все найкраще здобути,

Окрім погонів, не знаю більш ніяких прикрас.

 

#ДПСУ #НАДПСУ #прикордонник #курсанти #вірші #хобі #поезіяукраїнською #творчість

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР».

На підставі розпорядження Адміністрації Державної прикордонної служби України від 31 березня 2021 року № Р-68/0/10-21 «Про проведення Дня охорони праці в органах Державної прикордонної служби України», наказу начальника Державного ліцею – інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка від 27 квітня 2021 року № 112 та з метою пропагування створення безпечних умов праці у Ліцеї проводяться відповідні заходи згідно затвердженого плану.

 

 

 

 

 


 

 

 

Свято Великодня відзначається у 2021 році 2 травня.