150 років живе у пам'яті народній величний образ геніальної української поетеси Лесі Українки!

Про це говорили ліцеїсти 53 взводу на уроці української літератури 25 лютого 2021.

 

 

 

 

 


 

 

25 лютого в Державному ліцеї - інтернаті з посиленою військово - фзичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І.Г.Харитоненка ДПСУ відбулась науково - практична конференція для ліцеїстів 8-10 класів до 150 - річчя з дня народження Лесі Українки "Ні! Я жива, я буду жити...". Вчитель української мови та літератури Чепіга Ганна Олексіівна продемонструвала чудовий фільм про життя і творчість відомої письменниці, а вихованці 1 та 3 рот підготували змістовні доповіді з цікавими та маловідомими фактами з життя Лесі Українки.

 

 

 

 


 

 

#ЛесяУкраїнка

#150_ЛесяУкраїнка

#онлайнчитання_захід

 

 

Наші ліцеїсти 53 та 36 взводів долучились до участі в онлайн-читанні «До тебе, наша Лесю, серце лине!», присвяченого 150-річчю з нагоди дня народження Лесі Українки, яке організувала Сумська обласна універсальна наукова бібліотека. Учні із задоволенням декламували вірші видатної української поетеси, письменниці та перекладачки.

 

 

 


 

 

Відеоекскурсія Ліцеєм до Дня відкритих дверей 2021. Усі бажаючи можуть віртуально відвідати наш заклад.

 

#харитоненко #кадетськийкорпус #суми

 

 

 

 


 

 

9 лютого 2021 року у світі відзначався День безпечного Інтернету під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Протягом лютого вчителі інформатики серед ліцеїстів закладу провели вікторину «Безпечна поведінка в Інтернеті» та ігровий квест «Безпечний Інтернет (погоня в лабіринті)». Ліцеїсти поглибили свої знання про безпечне використання глобальної мережі, можливі загрози і способи їх запобігання. Безпека — це наше майбуття, ми — за БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ! #SID2021 #SaferInternetDay #ДеньБезпечногоІнтернету2021.

 

 

 

 


 

 

День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Герої Небесної Сотні стали для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, але і джерелом натхнення для наших героїчних воїнів, які гідно продовжують справу Героїв Небесної Сотні, захищають наше з вами право на вільне життя.

Під час прощання із загиблими воїнами «Небесної Сотні» лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

Колектив та ліцеїсти Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка ДПСУ схиляють голови, віддаючи глибоку шану всім, хто поклав своє життя за свободу рідної землі.

Вічна пам’ять і слава Героям!

 

 

 

 


 

 

18 лютого для ліцеїстів 1 роти провели заняття інспектори патрульної поліції. Вони нагадали про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх у разі скоєння правопорушень, про правила безпеки на дорозі, розповіли, які небезпеки чекають у всесвітній мережі Інтернет, дали поради як убезпечити себе від дій інтернет-зловмисників, пояснили, що таке кібербулінг, обговорили питання кіберзлочинності, сформували разом з ліцеїстами основні правила безпечної поведінки в Інтернеті.

 

 

 


 

 

 

 


 

 

17.02.2021 р. інспектори патрульної поліції нагадали ліцеїстам 5 роти про безпеку на дорозі, адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх, приділили увагу профілактиці шкідливих звичок. Окремо зупинилися на питаннях насильства, його видах, проявах, тому як їм запобігти та подолати. Під час зустрічі патрульні використали гру ''Коло безпеки''. Ця гра містить в собі п’ять кіл, а саме: "Загальні поняття про насильство", "Дитина і булінг", "Дитина і насильство в мережі — Інтернет", "Дитина і домашнє насильство", "Дитина і незнайомці". Ліцеїсти активно відповідали на питання гри.

 

 

 

 


 

 

Вшануймо пам'ять СЕМЕНОВА В’ЯЧЕСЛАВА АНАТОЛІЙОВИЧА- загиблого заступника начальника першої прикордонної застави оперативно-бойової прикордонної комендатури 24 прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України в антитерористичній операції на Сході України.

Ліцеїсти 1 та 3 роти мали можливість переглянути документальний фільм "Перехрестя Балу", що розповідає про українських воїнів, які взимку 2015-го героїчно захищали блокпост "Балу" біля Дебальцевого, не даючи ворогу відрізати місто від звільнених територій України. Саме 17 лютого 2015 року на блокпосту "Балу" загинув старший лейтенант прикордонного відомства В’ячеслав Семенов, який разом з побратимами два тижні відбивав атаки бойовиків.

За виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності, вірність Військовій присязі старшого лейтенанта В’ячеслава Семенова нагороджено: орденом Богдана Хмельницького та Золотою Зіркою Героя України (посмертно).

Вшануймо Героя України, низько схиливши голови!

Вічна йому пам’ять і слава!

Герої не вмирають!

 

 

 

 


 

 

Ліцеїст III роти Рєпка Платон готується до обласного етапу МАН - "Експериментальна фізика" (керівник Коломойцева С.А.). В процесі підготовки бере участь в телевізійних зйомках, де ділиться враженнями від підготовки до конкурсу, в якому приймає участь вперше. На фото разом з переможцем минулого року.

 
 
 
 
 
 

 
 
 

"День вшанування учасників бойових дій на території інших держав" встановлено указом Президента України від 11 лютого 2004 року № 180 і приурочено до завершення виведення військ з території Афганістану 15 лютого 1989 року. В парку воїнів-афганців відбувся віче-реквієм. Керівництво міста і області вшанували пам'ять воїнів - інтернаціоналістів. Адміністрація та співробітники Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І.Г.Харитоненка ДПСУ, серед яких багато учасників бойових дій, також прийняли участь в заході та поклали квіти до пам'ятника. В холі Ліцею відбулась виставка пам*яті, а у взводах пройшли виховні години, "Уроки мужності". Колектив Ліцею вітає всіх причетних до цього великого свята та бажає мирного неба над головою, добробуту та Божого Благословення.

 
 
 
 
 

 

15 лютого 2021 року представники патрульної поліції м.Суми провели зустріч з ліцеїстами 3 роти, присвячену профілактиці правопорушень, шкідливих звичок, протидії булінгу. Основними темами для обговорення були безпека в мережі Інтернет, профілактика кібербулінгу, адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх, безпека на дорогах, здоровий спосіб життя.

 

 
 
 

 
 

12 лютого 2021 року до Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України завітали гості, курсанти Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, які проходять стажування у Сумському прикордонному загоні. Охоронці кордону продемонстрували ліцеїстам презентаційний відеоролик про підготовку майбутніх офіцерів-прикордонників та розповіли про правила вступу до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Ліцеїсти із зацікавленням слухали курсантів та офіцерів Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, ставили питання про порядок вступу, навчання та перспективи подальшої служби, на які отримали змістовні відповіді.

 
 
 
 
 
 

 

10 лютого 2021 року в актовій залі Ліцею відбулася тематична інтелектуальна гра "Брейн - ринг" - "Я-майбутній прикордонник". В інтенсивному, але жартівливому протистоянні зійшлись команди від кожної роти. Протягом гри ліцеїсти дізнались багато цікавих фактів про роботу прикордонників; назви, види та призначення технічних засобів охорони Державного кордону. За результатами гри впевнену перемогу здобула команда 5 роти "Хортиця." Ми вітаємо переможців та бажаємо успіхів в подальшому навчанні!

 

 

 


 
 
 

З 9 по 11 лютого 2021 року в Ліцеї проходив День безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day). Було проводено заняття з використанням матеріалів проекту "Stop Sexting Ukraine" (що розміщені на офіційному сайті). Переглянуто відео з офіційного YouTube каналу "Stop Sexting Ukraine" під назвою "Online сексуальне насильство над дітьми (кібер грумінг)", що покликане привернути увагу суспільства до загроз, що несе невміння правильно користуватися мережею Інтернет, обговорювались шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.

 
 
 
 
 

 

1 лютого у рамках Тижня історії відбувся брейн-ринг "Козацькому роду нема переводу", в якому прийняли участь ліцеїсти 1 роти. Учасники змагання пригадали козацькі традиції, прислів'я про козаків та історичні події. Найкращі знання з історії козацтва продемонстрували ліцеїсти 11 та 12 взводів, третє місце посіла команда 13 взводу.

 
 
 
 
 
 

 
 
 

Звернення.

 

З метою проведення Дня відкритих дверей в онлайн –форматі, всім бажаючим вступити до нашого навчального закладу, просимо залишати питання стосовно вступної кампанії 2021 року на сторінці сайту Ліцею http://kadetka.sumy.ua/index.php?id=119 в розділі «Інформація вступнику – Контакти – Гостьова книга».

У визначену дату та час посадова особа Ліцею надасть відповіді на задані питання. Будь ласка, слідкуйте за оновленням інформації на нашому вебсайті.

 

З повагою, колектив Ліцею.