З 26 по 30 жовтня 2020 року у Державному ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України проводиться Антикорупційна акція "Прикордоннику, не бійся повідомити про відомі тобі факти корупції на кордоні".

 

Анкета - https://forms.gle/YtzBsUWAJ2E2qanC6

 

 

 

 

 


 

 

 

Привітання на День захисника України 2020.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

9 жовтня о 10:30 у місті Охтирка відбулося відкриття пам'ятника ветеранам прикордонних військ за участю ліцеїстів державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України.

 

 

 

 

 

 


 

 

Патріотизм і передвиборча демагогія

 

 

     

В запалі передвиборчої риторики всі засоби підходять. Як тільки вибори, так і витягують старі засмальцьовані онучі, і починають гамселити кандидати один одного. Ось такою онучею і є фотографія. зроблена багато років тому,  де зображені кадети, які приймають копію колишнього прапора Сумського Кадетського корпусу.Всі прапори у військових підрозділах Російської імперії були однакові. Різниця була тільки в назві. Унікальність цього прапора як історичної реліквії в тому, що він єдиний, який зберігся з усих кадетських корпусів на Україні, як унікальний він і заслуговує на повагу, бо там все ж таки написано Сумський, а не Московський чи якійсь інший,  і це теж історія і міста і області.

 

 

 

 

 

 

   

Давайте зразу все поставимо на місце. Цілують не прапор, а копію. Вставка. Це одна з вимог військового етикету (ритуалу). На даний момент це музейній експонат, а не власність неіснуючої Російської імперії чи Сьогоднішньої Росії. Росія - це не Російська імперія а ні юридично, а ні економічно. Коли в музеях стоять експонати Сумського козацького полку або Сумського гусарського полку, то музей не звинувачують в проросійський позиції. А кого звинувачувати в тому, що ми й дотепер вчимося в тих будівлях, що були збудовані ще до революції. Харитоненко, що дав гроші на будівництво Кадетського корпусу – патріот, а той, хто організував учбовій процес і утримання – ворог. Чомусь нікого не хвилює прапор міста, подарований Катериною ІІ. Він хибний за змістом і за формою. Назва міста походить від тюрського Су – вода. Торби тут ні до чого.

 

Свого часу сумські кадети свій обов'язок перед Російською імперією, якій і присягали,  виконали сповна.

 

Кращі традиції  кадетів всіх часів - захищати Батьківщину збережені. Сучасні кадети сумлінно і в повному обсязі виконують свій патріотичний обов’язок ж перед  Україною – своєю Батьківщиною.

 

Вставка.

 

«Те, що випускники військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою є патріотами України та вірними її синами, не викликає сумнівів практично ні у кого.Саме це наочно й продемонстрували власним мужнім вчинком 17-20-річні курсанти, які перервали пануючу на території Академії ВМС ім. П. С. Нахімова атмосферу «росій­ської ейфорії» та біля одного з корпусів вишу заспівали Гімн України. Заспівали, віддали військове вітання, зайшли в кор­пус та водночас продовжили свій важкий шлях до отримання українських офіцерських погонів». 

 

 

 

(Цитата та фото із Кадетського журналу № 18, вересень 2014 року)

 

 

 

Серед тих, хто залишився вірним Військовій присязі, були курсанти Олексій ХАРЧЕНКО та Артем КОЛОДКА – випускники Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка.

 

До речі, за роки існуванні Ліцею 1454 юнаки отримали путівку в доросле життя, з яких 70% обрали служіння Україні в різних силових структурах. Тільки в 2020 році із 121 випускника 86 пов’язали свою долю зі захистом Батьківщини, в тому числі з Державною прикордонною службою України. Беруть участь випускники Ліцею і у воєнних діях на Сході України

 

Хіба це не найкращі свідчення правильності курсу навчального закладу та її керівника – генерал-майора Свідлова Ю.І.?

 

Невігласам же, які лякаються слова КАДЕТ, нагадаю, що це не російське поняття і слово. Каде́т (відфр. cadet «молодший», из оксит. capdèt «командир,начальник»від лат. capitellum, від caput «голова»). Саксонський Корпус Кадетів Саксонської Армії утворений в Дрездені в 1725 році в наслідок військової реформи. Це слово вживається і  в спорті (чемпіонати світу).

 

Владу в Україні за Конституцією обирає народ. Від його імені призначаються посадові особи. За ці роки Україна не раз коригувала свій курс, чому за це мусить відповідати лише начальник Кадетського корпусу, можливо комусь дуже хочеться  зайняти це місце.

 

13 років тому будівля корпусу мала жалюгідний вигляд. З нашим корпусом могло б статися те, що й з Полтавським – старішим на Україні, якби його вчасно не відновили.

 

Зайдіть сьогодні у Кадетський корпус. При тому дефіциті коштів, що існує 30 років, вдалося відновити приміщення Білої зали і приміщення церкви. 13 років корпус  виконує  поставленні державою завдання щодо підготовки військових кадрів і патріотичного виховання. Не один раз наших випускники проявили зразки мужності і героїзму. Жоден випускник не перейшов на бік ворога і не лишився в Криму.Чи не є саме це критеріями виховання патріотів?

 

Корпус успішно розвивається і виконує всі вказівки вищестоящих структур. Не наша біда в тому, що він недофінансовується, що ми маємо жалюгідні зарплати, що ми забули за нагороди. В дореволюційному корпусі всі офіцери і викладачі мали по декілька державних нагород. Отримували платню 100 рублів і вище. Вона була в два рази вищою ніж  у банківських працівників.

 

Військові повинні виконувати накази. В разі не виконання вони несуть або адміністративну, або кримінальну відповідальність.

 

Всім мастям патріотів від різних партій і фінансових груп  єдина моя порада: верніть хоча б те, що наскорочували за останні роки.

 

Дайте ліцеїстам дійсно державне безкоштовне утримання. Виділіть кошти на ремонт, поверніть нам наші дореволюційні приміщення: будинок директора корпусу і медичну частину. Не гектар, як сьогодні, а 50 десятин, як до 1917 року, ось тоді можна буде і копію прапора спалити, і влаштувати обід такий, який був під час вручення.

 

 

 

Меню на обід з нагоди вручення прапора 11 травня 1907 р.

 

 

Олексій Ленський, краєзнавець, автор першої книги про прикордонників Сумщини.

 

 


 

 

 

 

 


 

 

Привітання від оркестру на День працівника освіти 2020.