Колектив Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка Держаної прикордонної служби України висловлює свої співчуття родинам загиблими внаслідок катастрофи АН-26 на Харківщині, яка сталася ввечері 25 вересня.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

22 вересня 2020 року в Державному ліцеї інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України відбулася зустріч ліцеїстів 5 роти з представниками патрульної поліції. Ліцеїсти згадали правила безпеки на дорогах. Неповнолітнім нагадали про адміністративну та кримінальну відповідальність за правопорушення, перевірили обізнаність щодо булінгу. Ліцеїсти мали змогу задати питання.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

І знову "зелені" уроки. 19 вересня у 53 заводі на чистому осіньому повітрі вчителем вищої категорії було проведено зелений урок з фізики "Постійні магніти. Магнітне поле Землі".

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Протягом двох днів 15 та 16 вересня 2020 року в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України відбулися зустрічі ліцеїстів 3 роти з представниками патрульної поліції. Ліцеїстами нагадали про правила безпечної поведінки на дорогах, про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх за скоєні правопорушення. На прикладах розібрали всі ті питання, що цікавили ліцеїстів.

 

 

 

 

 

 


 

 

Зелений урок був проведений вчителем зарубіжної літератури СИРОВАТСЬКОЮ Л.І. Ліцеїсти 52 взводу жваво обговорювали твір Дж.Свіфта "Мандри Гуллівера" та дихали свіжим повітрям.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Наш Ліцей крокує разом з усією країною в боротьбі з пандемією коронавірусу. Так, 16 вересня 2020 року в Ліцеї відбувся "зелений урок" хімії, який провела вчитель вищої категорії, старший вчитель,  Губська Лариса Юріївна. Ліцеїсти 34 взводу,  за межами кабінету хімії, на подвір'ї славетного закладу, розглянули та вивчили явище ізомерії. Юні хіміки закріпили вивчене, моделюючи ізомери органічний речовин. При цьому, урок пройшов на свіжому повітрі, в продуктивній навчальній атмосфері з багатьма креативними методами та формами роботи.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Ліцеїсти 21 взводу на "зеленому уроці" опановують матеріал з української мови. Знайомляться з нововведеннями ЗНО 2021р. Учитель Данчишена Ірина Йосипівна.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Заняття в новому форматі, зокрема "зелені уроки", у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою ''Кадетський корпус" імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України вже є доброю традицією. 

Так, 14.09.2020р. учитель вищої категорії, старший учитель Чепіга Ганна Олексіївна провела на відкритому повітрі уроки української літератури  в 35 та 36 взводах. Вони пройшли цікаво, змістовно. Ліцеїсти активно працювали, представивши випереджальні завдання, ділилися враженнями від прочитання  повісті Івана Нечуя-Левицького "Кайдашева сім'я", брали участь у літературних іграх.

 

 

 

 

 


 

 

 

В Державному Ліцеї проходить Спортивне свято. Присвячене дню фізичної культури і спорту. Вітаємо всіх хто за здоровий спосіб життя!!!!

 

 

 


 

 

 

9 вересня 2020 року у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України була проведена зустріч ліцеїстів нового набору з представниками патрульної поліції. Зустріч була присвячена безпеці на дорогах, питанням адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх. Під час бесіди та обговорення розглядалися питання булінгу та домашнього насильства. Захід сприяв профілактиці тютюнопаління, попередженню вживання алкогольних напоїв та наркотичних засобів, сприяв формуванню правосвідомості, вибору ліцеїстами здорового способу життя. Захід був проведений із дотриманням вимог карантину.

 

 

 

 

 


 

 

 

Перші вихідні вересня,  як і декілька років поспіль, наше місто святкує День Народження. Вихованці Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І.Г.Харитоненка Державної прикордоної служби України, вокальний ансамбль "Кадет"- привітали містян виступом в Сумській міській філармонії, а духовий оркестр виконав чудову вітальну програму в центрі міста. 

Вітаємо тебе,  наше величне місто над Пслом, обіцяємо берегти тебе та примножувати твою красу!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Естафету «зелених уроків» прийнято вчителем англійської мови вищої категорії Чередніченко Юлією Миколаївною. Урок розпочався опитуванням ліцеїстів 22 взводу з метою визначення рівня засвоєння матеріалу за період дистанційного навчання. Учителем застосовувалися елементи гри, які сприяли активізації роботи в групах, парах, командою. Незважаючи на спекотну погоду, заняття пройшло змістовно та весело.

 

 

 

 

 


 

 

 

Вітаємо всіх з початком навчального року! Цікаво і змістовно він розпочався в ліцеї. Згідно рекомендацій МОН, освітній процес можна переводити на шкільне подвір’я і впроваджувати «зелені  уроки». Вчитель біології вищої категорії, вчитель методист Мащенко Інна Іванівна провела «зелений урок»  в 21 взводі.

Ліцеїсти повторили матеріал, опрацьований дистанційно, виконували завдання в групах на шкільному подвір’ї, милувалися красою рідної природи.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Знов увересень ступив на наш поріг,

Святкує з радістювся наша країна,

Своє майбутнє, зміну молоду

Благословляє нині Україна!

 

1 вересня 2020 року почався  новий навчальний рік в Державному ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка Державної  прикордонної служби України.  В День Знань за традицією ліцеїсти випускного курсу вручили перші погони ліцеїстам – першокурсникам, як символ справжньої чоловічої дружби.

Карантинні обмеження, звичайно, наклали свій відбиток на масштаб проведення урочистостей, батьки не змогли бути присутні на заході, але ми маємо велике сподівання, що наступні урочистості пройдуть в повному форматі.

 

Велика родина Ліцею вітає всіх першокурсників та всіх ліцеїстів, що продовжують навчання в цих історичних стінах .

 

Колектив Ліцею вітає всіх освітян  з початком нового навчального року, бажаємо міцних нервів, відмінного  здоров’я та родинного затишку, та мирного неба над Україною!

 

 

 

 

 


 

 

 

Шановні відвідувачі нашого сайту, пропонуємо вам ознайомитись з інформацією, завдяки якій деякі сили через Патріотичне братство прикордонників України (bratstvo-kordon.org.ua/xochesh-sluzhiti-derzhavi-zaplati) хочуть зірвати початок нового навчального року у Ліцеї. Нам нічого приховувати.

 

 

ЛИСТ-НАКЛЕП МОВОЮ ОРИГІНАЛУ:

 

 

«Наша родина не заможна, навіть можна сказати бідна, тому можливості навчатись  у платних ВУЗах немає, от і вирішили, що найкраще буде для малого стати військовим і для початку пройти вишкіл у ліцеї. 

 

От син і вступив до Сумського прикордонного ліцею-інтернату імені І.Г. Харитоненка, здав усі іспити самостійно, нічого не з ким не «вирішували», начебто усе було добре, аж поки не прийшов день батьківських зборів.

 

На цих батьківських зборах минулого тижня заявили, що усім батькам необхідно зібрати близько 15 тисяч гривень на обов’язкові витрати, що будуть в ліцеї, і через тиждень, тобто до 25 серпня, разом із прийнятими дітьми привезти їх до ліцею. 

 

За гроші звичайно говорили не посадові особи, на початку зборів вітав усіх батьків керівник Ліцею генерал Свідлов, потім залишився лише командир роти підполковник Костянтин Чуб. Він запропонував обрати батьківський комітет. 

 

Для розуміння в роті, де близько 90 ліцеїстів, із майже півтори сотні батьків, швиденько бути головою батьківської ради визивається одна мама, яку одразу ж Чуб Костянтин затверджує. Обирають звісно ж із місцевих, Сумських жителів. Скороспечена голова пояснює, що в неї вже вчилися тут діти і вона знає що і як треба «організовувати»! 

 

Тут же обирають, знову ж таки із місцевих, кураторів взводів, один із яких відповідатиме за «фінансові питання».

 

І того в батьківському комітеті швиденько намалювалося 4 особи, місцеві, активні, висунувшись самостійно і по суті прийняті і одразу ж затверджені командиром роти! 

 

Наприкінці зборів Чуб виходить і за ним виходять із приміщення, на так звану нараду четверо “випадково” обраних представника батьківського комітету. 

 

Повернувшись, члени батьківського комітету повідомляють всім батькам про необхідність здачі коштів і оголошують прейскурант: 

– 9000 пошив форми і спортивної форми; 

– 2500 ремонт роти; 

– 600 на маски; 

– 350 канцелярія…

 

Окрім того, заявили що кожного місяця потрібно буде здавати по 400 гривень за кожного ліцеїста, на питання: «для чого?», відповідь була наступна: “ну якщо замок зламається ви кожного разу будете здавати чи приїздити…?!” 

 

Так, якщо в роті близько 90 ліцеїстів помножити на 400 гривень з кожного, то виходить 12 000 грн на місяць на випадок мілких поломок, які має лагодити КЕС чи тилова служба! 

 

Звичайно натякнули, що ті, хто має щось проти – перші кандидати на відрахування, причину звичайно знайдуть, тому не називаю прізвище малого, бо як не відрахують то зацькують!!!

 

«Швидше здавайте гроші. Якщо будете триндіти, дитина вилетить з ліцею, як корок..»

 

Трохи опрацювавши офіційні державні сайти я знайшов чинний Наказ МВС № 1132 від 31.10.2016 року «Про речове забезпеч військовослужбовців та службовців Державної прикордонної служби України» яким затверджена Інструкція про порядок забезпечення речовим майном і ліцеїстів в тому числі! 

 

Цим же наказом визначені і норми забезпечення! Так от відповідно до норми № 7 ліцеїстів мають забезпечити форменим одягом в повному обсязі, в тому числі і парадною формою і бушлатом, який збираються купувати і тренувальним костюмом, який збираються шити (мабуть золотими нитками за такі гроші)! 

 

Разом з тим, на мою думку, щоб прикрити собі одне місце, в Положенні про Ліцей прописано, що вони можуть отримувати «благодійні внески», в тому числі на проведення ремонтів, пошиття одягу і усіляке інше….. Шановні але ж є діючи накази про забезпечення, на що тоді підуть кошти, які збирають з батьків в якості благодійних внесків!? Мабуть по кишенях?!

 

Прошу всіх, хто прочитає цього листа, можливо він дійде і до Голови ДПСУ, вжити відповідних заходів по поверненню коштів батькам та припиненню майбутніх зухвалих корупційних проявів! Ми не одна така сімя, які поки що мовчать і якщо не буде відповідної реакції ми передамо записи з батьківських зборів до компетентних правоохоронних органів і напишемо колективну заяву!

 

26 серпня 2020 року»

 
 

ВІДПОВІДЬ БАТЬКІВСЬКОГО КОМІТЕТУ ДЕРЖАВНОГО ЛІЦЕЮ-ІНТЕРНАТУ З ПОСИЛЕНОЮ ВІЙСЬКОВО-ФІЗИЧНОЮ ПІДГОТОВКОЮ «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС» ІМЕНІ І.Г. ХАРИТОНЕНКА ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:

 

 

«Нам, представникам батьківського комітету Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України дуже прикро, що на сайті, з такою великою назвою «Патріотичне братство прикордонників України» опублікована неперевірена, перекручена інформація на замовлення третіх осіб.

 

До речи, ліцей є не середнім закладом, як було висвітлено в інформації, а ліцеєм з посиленою військово-фізичною підготовкою - закладом спеціалізованої освіти ІІ-ІІІ або III ступенів військового профілю для дітей з 13 років , який керується у своїй діяльності Конституцією України, Законом України «Про освіту» , Законом України «Про повну загальну середню освіту», Статутом ліцею затвердженим Головою Державної прикордонної служби України та іншими нормативно-правовими актами (розділ XI стаття 9 Закону України «Про освіту»).

 

В викладеній інформації нас, батьків, назвали наближеними до керівництва ліцею цивільних осіб, які є посередниками для збору грошей. Образливо і зневажливо.

 

Відповідно до статті ЗО Закону України « Про повну загальну середню освіту» у закладах освіти та їх структурних підрозділах може діяти батьківське самоврядування. Батьківське самоврядування здійснюється батьками учнів як безпосередньо, так і через органи батьківського самоврядування. Батьки мають право утворювати різні органи батьківського самоврядування (в межах класу, закладу освіти, за інтересами, тощо).

 

Батьки можуть розглядати будь-які питання і приймати рішення, крім тих, що належать до компетенції інших органів управління чи органів громадського, самоврядування закладу освіти.

 

Рішення органу батьківського самоврядування виконується батьками виключно на добровільних засадах. Ніхто нікого не примушує!

 

Рішення органу батьківського комітету з питань організації освітнього процесу та/або діяльності закладу освіти можуть бути реалізовані виключно за рішенням керівника закладу освіти, якщо таке рішення не суперечить законодавству.

 

Рішення органу батьківського самоврядування не повинні призводити до надання іншим учасникам освітнього процесу привілеїв чи обмежень за будь-якою ознакою, порушувати їхні права та/або законні інтереси, а також не можуть бути підставою для прийняття управлінських рішень, що не відповідають законодавству.

 

Відповідно до статті ЗО Закону України « Про повну загальну середню освіту», положення «Про батьківський комітет» та згідно плану батьківських зборів, батьки самостійно виявили бажання вступити до батьківського комітету та обиралися згідно протоколу батьківських зборів.

 

На зборах були присутні командир роти та офіцер внутрішньої безпеки Державної прикордонної служби України.

 

Стосовно «поборів», які проводив батьківській комітет за інформацією автора листа.

 

Батьківським комітетом було запропоновано централізовано пошити за власні кошти одноманітні спортивні костюми для занять спортом, а також сумки для зберігання особистих речей. До речи, ціна одного костюму коштує 1250 гривень.

 

На сьогоднішній день в ліцеї немає навіть посадової особи, яка вирішує питання КЗС, так як пропозиції по змінам до штатів не вирішуються вже рік. І питання, які відносяться до цієї служби вирішуються самостійно за допомогою працівників та батьків після обговорення та затвердження даного питання на батьківських зборах.

 

Автор викладеної інформації показує свої знання щодо наказу МВС № 1132 від 31.10.2016 року «про забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби України». Ознайомившись з цим наказом ми бачимо, що комплект одягу видається на 2 роки. Тому було запропоновано пошити другий комплект літньої форми одягу. Всі ці питання виносилися на розгляд батьків виключно на добровільних засадах і рішення приймались шляхом голосування і були прийняті одноголосно.

 

Натяків щодо відрахування ліцеїстів, батьки яких не здадуть кошти, ми не чули і взагалі здивовані для чого це було написано.

 

Положення про Ліцей затверджується не його керівником, а Постановою Кабінету Міністрів України для всіх аналогічних ліцеїв Держави.

 

Ми, представники батьків ліцеїстів набору 2020 року, обурені викладеною інформацією Павленка, на сайті «Патріотичне братство прикордонників України» який стверджує, що вимагання грошей в ліцеї - є сталою традицією.

 

А він сам був в ліцеї?

 

Прикро, що сайт «Патріотичне братство прикордонників України», як бачимо, є збірником пліток.»

 

 

До речі, «Патріотичне братство прикордонників України» видалило наші коментарі на їх сайті та сторінці у фейсбуці. Тим самим підкреслюючи не об’єктивність та ще раз підтверджуючи те, що ця інформація (лист) викладена на їх сайті є замовною. Але «Патріотичне братство прикордонників України» дало відповідь у приватному повідомленні у фейсбуці.

 
 

ВІДПОВІДЬ «Патріотичного братства прикордонників України» НА КОМЕНТАР ВІД БАТЬКІВСЬКОГО КОМІТЕТУ:

 
 

Добрий день.

Дякуємо, що висловили свою позицію. Сподіваємось, що під час службового розслідування, яке проведе Адміністрація ДПСУ, буде напрацьовано пропозиції щодо покращення всебічного забезпечення навчально-виховного процесу.

Хочемо зауважити, що Батьківський комітет і, відповідно керівництво ліцею, обрали найлегший шлях та досить примітивну позицію щодо вирішення наявних проблем через збір грошей з батьків.

Ви застосовуєте до них так званий колективний примус, що є приниженням.

Треба шукати інші шляхи:

тиснути на керівництво ДПСУ щоб було відповідне забезпечення, вимагати змін наказів тощо.

Майбутній захисник держави повинен відчувати, що від ПОТРІБЕН Україні.

Будь ласка, зробіть висновки.

І не слід звинувачувати Братство в замовності.

Ми відверті, борімося за правду, для нас всі рівні, у нас немає господарів.

 

 

Слава Україні!

 
 

ВІДПОВІДЬ БАТЬКІВСЬКОГО КОМІТЕТУ ДЕРЖАВНОГО ЛІЦЕЮ-ІНТЕРНАТУ З ПОСИЛЕНОЮ ВІЙСЬКОВО-ФІЗИЧНОЮ ПІДГОТОВКОЮ «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС» ІМЕНІ І.Г. ХАРИТОНЕНКА ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:

 
 

Героям слава!

 

 

Ми, батьки, не порушуємо закон. Ми разом з керівництвом ліцею виховуємо і навчаємо наших дітей. Рішення ми приймали добровільно та узгоджували їх.

А ви «Патріотичне братство прикордонників України», не перевіривши інформацію, надрукувало замовний лист.

Якщо у вас дійсно немає господарів, то треба діяти об’єктивно. Якщо виникли питання, то можна було прибути до ліцею, зустрітися з нами, батьками, керівництвом навчального закладу та з’ясувати всі питання, а не перекручувати інформацію заради службового розслідування та поливати брудом батьків та керівництво.

Якщо Держава не в змозі забезпечити всім необхідним, то ми, батьки, завжди будемо допомагати своїм дітям та ліцею, якому ми довіряємо!

Ніхто не може цього заборонити! І лякати нас не треба!

Так що враховуйте це, щоб вас поважали!

 

 

Слава Україні!

 

 

ВІДПОВІДЬ «Патріотичного братства прикордонників України» НА КОМЕНТАР ВІД БАТЬКІВСЬКОГО КОМІТЕТУ:

 

 

Героям Слава!

 

 

Сприймайте нашу публікацію, як поштовх у вирішенні проблем забезпечення. Тисніть на АДПСУ. Там «вмирають руки» бо все вирішують батькі. Можливості а АДПСУ є. 

Хай менш крадуть на тендерних закупівлях і дбають про наших юних патріотів

 

 

«Вмивають руки»